Художня еротика

Краса оголеної натури в усі часи приваблювала художників, які ставили своєю метою передати полотну ту потужну сексуальну енергію, що йде від жіночого образу. Художня еротика, в першу чергу, відноситься саме до жіночого тіла. Принаймні, так було на самому початку зародження цього жанру. Можливо, частково так історично склалося, завдяки тому, що більшість художників 17-го століття, коли художня еротика почала набувати виразних обрисів, були чоловіками. Хоча це питання завжди було спірним, і схоже, єдиної думки на рахунок істинної «статі» жанру ню скластися не судилося. Проте яким би не було точне визначення даного жанру, художня еротика в більшості випадків представлена зображеннями жіночого тіла.

Сама по собі еротика відноситься до образотворчого мистецтва, а точніше до оспівування краси жіночого тіла і художнього  образу. Художня еротика не має ніякої іншої ідеї, крім, як підкреслити таїнство оголеної натури. Між еротикою і порнографією існує чітка грань, по одну сторону якої знаходиться мистецтво, яке не містить ні найменшого насильства, ніяких акцентів на статевих органах.

Художній еротиці властива певна недомовленість, яка може бути передана безліччю прийомів - від напівприкритості, до гри світла і тіні. Роботи художників 17-19 ст. таких, як Гойя, Едуард, Мане, Лукас Кранах, Рубенс, Веласкес та інших, звеличують жіночу красу на божественний рівень, підкреслюючи її недоступність, і в той же час, виставляють як невід'ємну частину повнокровного життя. Прийом виявився настільки класичним, що художня еротика як жанр міцно зайняла своє місце в мистецтві всіх наступних періодів, аж до наших днів.

Так само, як і живописці, зображенням краси оголеної жіночої натури захопилися і фотографи, від самого початку розвитку техніки світлопису. Художня еротика присутня сьогодні в будь-якому «дорослому» журналі; в цьому жанрі пробують себе велика кількість фотографів, і ще більша кількість фотомоделей. Приголомшливі можливості дала Художньої еротиці чорно-біла фотографія. Позбувшись від кольору, еротичні фото володіють величезною емоційною концентрацією.

Однак щоб художня еротика повною мірою проявила себе в монохромі, необхідно досконало володіти технікою зйомки і постобробки чорно-білих фотографій. У даному жанрі працюють багато фотографів, і всі вони до фанатизму захоплені фактурою і формами, які представляють одне з найдосконаліших створінь на Землі - жіноче тіло. Оволодівши його мовою, однієї лише лінією можна викликати у глядача трепет душі. Асоціації форм, настільки глибоко сидять в нашій свідомості, що навіть фрагменти контурів жіночого оголеного тіла викликають бурхливі емоції.

Художня еротика не тільки адресується чоловічій половині глядацької аудиторії. Насолода досконалістю жіночих форм властиво і самим представницям слабкої статі, - це цілком нормально. Жінки апріорі більш емоційні. Їх менталітет має дещо інше пристрій. На перший план вони виносять почуття любові, відносини між статями, ніж жадання. Якщо чоловік при спогляданні еротичного знімка пари, що займається любов'ю, уявляє себе на місці партнера, то жінка більше намагається «прожити» сюжет разом з партнеркою. Це необхідно знати і використовувати при постановці сцен в парних еротичних фотосесіях.Posted on February 7, 2016 .