Контражур, зйомка навпроти сонця

Досить поширеним є стереотип, що фотографувати проти сонця неправильно. Та насправді фото, зроблені у такий спосіб, є чудовими, особливо, якщо це світло заходу чи світанку. А буває й так, що єдиною можливістю врятувати фотографію вдень - це фотографувати проти світла.

Зйомка проти сонця - непроста справа, проте досвід та вміння у ній приходить з практикою. Контрове або контурне світло - те, що прямує на камеру. Саме контрове світло створює дуже цікавий ефект на фото, наче світ залитий сонячним промінням. Контрове освітлення - це ще й художній прийом, оскільки бліки є зайвими лише на "офіційних", серйозних фотографіях, а якщо підходити творчо до сюжету фотографії, вони лише прикрашають її. Використовуючи контрове світло, можна не зважати на деталізацію об’єкта зйомки, а працювати лише з образами та формами.

Основна особливість контрового освітлення - це те, що воно створює яскравий ореол довкола об’єктів. Інша назва контрового світла - контражур.

Ширина контрової лінії залежить від потужності джерела світла, його розмірів та відстані від об’єкта зйомки. Світло може бути розсіяним, що створюватиме м’яку фактуру, або різким, що підкреслить деталі контурів.

Розташовуючи предмети на різній відстані від об'єктива, можна домогтися передачі відчуття глибини кадру. Ті об'єкти, що розташовуватимуться ближче до джерела світла, і, відповідно, далі від об'єктива, отримають яскравішу підсвітку. Об'єкти на передньому плані будуть найбільш темними. Крім об’ємності, це створює ще й певне сюрреалістичне відчуття, так як при звичайному освітленні ми бачимо зворотний ефект.

Окремої уваги заслуговує робота зі світлом на світанку та на заході сонця. Воно знаходиться дуже низько і його промені спрямовані паралельно осі об'єктива. Також сонце розташовується на рівні об'єктів, що знаходяться на землі, підсвічуючи їх ззаду. В момент, коли сонце знаходиться низько, тіні стають дуже довгими, а м'яке світло заповнює темні ділянки. Величезні розміри джерела світла, разючі відтінки і колосальна потужність дають можливість створювати унікальні знімки!

Контрове світло знайшло своє застосування і в портретній фотографії. Воно красиво підкреслює контур особи або фігури, а, у випадку, коли джерело світла одне-єдине - можна отримати силует. Якщо розташувати джерело світла прямо за об’єктом зйомки, його контури при цьому загоряться і виникне так званий ефект світіння. Дуже гарно в такому світлі виглядатиме щось легке, наприклад, волосся моделі.

 


Posted on November 6, 2014 and filed under світло.