Burning Man

«Burning Man» («Палаюча людина») — щорічний восьмиденний фестиваль незалежного мистецтва, що відбувається в США, штат Невада, в пустелі Блек-Рок. Початок відбувається о першій хвилині останнього понеділка серпня. Останній день припадає на День Праці, офіційне свято, що відзначається в США в перший понеділок вересня, вихідний день для більшості організацій. Кульмінація відбувається в суботу після заходу сонця, коли спалюють величезну дерев'яну статую людини. Кожного року встановлюється нова тема фестивалю.

Самі організатори визначають подію як експеримент зі створення спільноти радикального самовираження, яка у цьому повністю покладається тільки на себе. На тиждень в пустелі встановлюються твори сучасного мистецтва. Деякі з них спалюються творцями до закінчення «Burning Man». Територія фестивалю вільна від грошей і продажів, тому про харчування, житло та інші потреби учасники дбають самі. По закінченню фестивалю учасники прибирають всі сліди свого перебування, а його місцерозташування в пустелі рік за роком змінюється.

Фестиваль Burning Man не має єдино визначеної мети свого проведення. В більшій мірі фестиваль створюється самими учасниками — Бернерами . Організатори закликають до активної участі у фестивалі, відвідування події в якості пасивного спостерігача не схвалюється. Також не дозволяється пересування територією автомобілем чи мотоциклом, проте дозволяються велосипеди і рухомі інсталяції.

10 найголовніших принципів «Burning Man»:

  1. Радикальна участь — будь-хто може стати частиною «Burning Man», незнайомці поважаються і вітаються.
  2. Дарування — на «Burning Man» немає грошей і продажів, існує дарування, яке не передбачає повернення або обміну на щось рівної цінності.
  3. Декомодіфікація — співтовариство фестивалю прагне до створення соціальних умов, вільних від фінансових угод, комерційного спонсорування або реклами.
  4. Радикальна Самостійність — «Burning Man» закликає до покладання на власні ресурси.
  5. Радикальне Самовираження — ніхто, крім самого учасника (групи учасників) не може визначати зміст його (їх) творів.
  6. Загальні зусилля — співтовариство фестивалю цінує співробітництво у створенні, просуванні і захисті творів мистецтва і всього, що підтримує співпрацю.
  7. Цивільна відповідальність — члени спільноти, які організовують заходи на фестивалі, повинні взяти на себе відповідальність за них.
  8. Не залишати ніяких слідів — співтовариство фестивалю поважає навколишнє середовище. Воно прагне не залишати ніякого фізичного сліду своєї діяльності і, за можливості, залишити місця проведення фестивалю в кращому стані, ніж воно було до того.
  9. Співучасть — до дії запрошуються всі бажаючі.
  10. Безпосередність — фестиваль прагне подолати перешкоди, які стоять між учасниками і вираженням їхнього внутрішнього світу

Офіційний сайт фестивалю: http://burningman.org

Posted on September 25, 2015 .