Як гарно сфотографувати дітей на фоні новорічних вогників

Автор Meredith Clark

Ви точно бачили чарівні фотографії дітей перед різдвяною ялинкою, і, можливо, цікавилися як саме досягти таких красивих розмитих вогників на задньому плані? Для вас є хороша новина - це просто! У цій статті ви побачите покроково процес створення особливих теплих сімейних святкових фотографій з дітьми, та як зробити їх за мінімум часу. 

Обладнання

Вам буде потрібна цифрова дзеркальна чи бездзеркальна камера, та об'єктив з можливістю зйомки приблизно між F/1.8-2.8. Для знімків, продемонстрованих у цій статті, я знімала на об'єктив 50мм. 

Підготовка

Для такого типу фотосесії найкраще використовувати денне світло. Отже, фотографуйте протягом дня, а не ввечері. Так можна захопити природні тони шкіри дитини, а вогники новорічних гірлянд створять чарівне боке (розмиття). Окрім того, дітки ще не надто втомлені, тому будуть краще позувати. Тож знімайте вранці або вдень - такий варіант підійде всім найкраще. 

Коли ви готові починати, поставте стілець чи пуфики десь за метр перед різдвяною ялинкою так, щоби вона була позаду ваших моделей. Якщо маєте можливість, посадіть дітей лицем до вікна, тоді відблиски в оченятах зроблять фотографію справді чарівною. 

Діафрагма

Для красивих розмитих вогників позаду моделей вам потрібно буде знімати з відносно широко відкритою діафрагмою. Її значення має коливатися між F/1,8 і F/2.8. Проте, майте на увазі, що маючи світлосильний об'єктив F/1.8 знімати при найширшому отворі діафрагми зовсім не обов'язково. Спробуйте сфотографувати один кадр на F/1.8, інший на F/2.0, наступний на F/2.5. Так буде з чого вибирати. 

В моєму випадку діафрагма F/2.5 була ідеальною для знімання двох дітей на 50мм об'єктив. Проте, всі об'єктиви різні. Витратьте трохи часу для експериментів з діафрагмою, так ви знатимете найкраще її значення для певних світлових умов саме вашого об'єктива. 

Витримка

В моєму будинку досить темно взимку. Тому, як правило, я налаштовую досить довгу витримку, але таку, щоби фото були різкими якщо знімати з рук. Мені комфортно 1/60с. Витримка для вашої камери може варіюватися між 1/60 та 1/80. Це середнє значення для зйомки в приміщенні з природним освітленням середньої потужності. 

ISO

Зазвичай, я налаштовую ISO на 200 для таких зображень, як у цій статті. Починайте з цього значення, старайтеся не підвищувати його занадто, це допоможе знизити шуми на фото. Проте, коли дуже потрібно, не бійтеся підняти ISO або навіть налаштувати його на Auto ISO. Коли йдеться про найновіші цифрові дзеркальні камери, ISO можна регулювати, не боячись значного шуму при мінімальних коригуваннях. 

Положення камери

Мабуть, найважливішим фактором для справді сильних фотографій дітей перед різдвяною ялинкою, є положення камери на рівні моделі зйомки. Для красивого боке з новорічних вогників зйомка знизу чи згори не підійде. Отже, найкраще буде, якщо ви сядете на підлогу чи навіть ляжете, щоби камера була на рівні очей фотогрфованих. Але воно того варте!

Хоча кольорове фото на фоні ялинки з гірляндою дуже гарне, не бійтеся експериментувати з конвертацією його в чорно-біле 


Кольорові гірлянди, RAW і Lightroom

Фото щойно відкрите в Lightroom - бачите занадто яскраві сині лампочки на гірлянді позаду?

Якщо ви знімаєте в RAW форматі з фоном з кольорових світлодіодних вогників та плануєте імпортувати зображення в Lightroom, то є одна важлива річ, що заощадить вам час: Lightroom погано справляється зі синіми та фіолетовими світлодіодами.

На екрані камери все може виглядати нормально, навіть дуже гарно, проте після імпорту їх в Lightroom сині та фіолетові вогники, ймовірно, матимуть занадто яскравий вигляд. Здається, фото зіпсоване, але це легко виправити.

Прокрутіть вниз до Camera Calibration (Калібрування камери) в меню справа. У списку в Profile спробуйте змінити налаштування з Adobe Standard до Camera Standard. Ось таким невеличким виправленням ви гарно зміните фото, новорічні вогники матимуть неймовірний вигляд.  

Не тільки для Різдва

Поради зі статті можна використовувати не лише на різдвяні свята. До прикладу, вам потрібен цікавий фон для вечірки чи якоїсь події? Повісьте на стіну барвисті вогники, а налаштування залиште ті ж. Тоді веселі фотографії будуть вас тішити цілий рік.  

А взагалі, заведіть у своїй родині теплу традицію - фотографуватися щороку біля новорічної ялинки. Такі фотографії залишатимуться як приємні та щемкі спогади ще багато років! 


Posted on December 29, 2016 and filed under налаштування камери.