Знімаємо на локаціях - 5 порад як знайти та домовитись про щось цікаве

Автор Melinda Smith

Часом на вулиці холодно чи дощить, а у фотографа не завжди є можливість знімати в гарному приміщенні з хорошим освітленням. Звичайно, найкраще для цього підійде спеціальна студія. Можливо, ви маєте фотографувати наречену, яка турбується, аби не забруднилася її сукня. Чи певна будівля має особливе значення для вас або людини, яку ви фотографуєте.

Незалежно від причин, зі статті ви дізнаєтесь кілька секретів, щоб знайти підходящі для зйомок місця в приміщенні та отримати дозвіл на їх використання. Сподіваємось, ваша наступна фотосесія пройде в ідеальному місці!

Секрет № 1: Завжди будьте в пошуку

Скрізь, де ходите, будьте уважні - так можна побачити прекрасні місця, які раніше здавалися звичними. Ви будете здивовані тим, скільки цікавих локацій довкола, варто лише почати пошуки. Унікальні сімейні фото можна зняти в бібліотеці, модельні портфоліо - в міських будинках, танцювальний колектив - у холі готелю, портрети мами з малюком - в продуктовому магазині, наречених - у великому старовинному будинку, музеї, чи у вишуканій спальні, на ковзанці, в будівлі університету, в дорогому меблевому магазині, іграшковій крамниці чи цукерні - такий список можна продовжувати безкінечно.

Шукайте красиве освітлення, звертайте увагу на відкриті просторі приміщення, цікаві фони та кумедні речі, щоби в кадрі з ними взаємодіяти. Відзначте для себе, чи в такому гарному місці не буде багато людей, яких турбуватимуть ваші зйомки. Тоді, можливо, буде краще знайти щось спокійніше. Пробудіть свою уяву та творчий потенціал, щоб повсякденне перетворилося на щось незвичайне. 

Секрет № 2: Завжди питайте дозволу

Коли ви знайшли гарне місце для фотосесії, переконайтеся, що зйомка там дозволена, перш ніж привести сюди клієнта. Мені здається, що найліпше спитати про це менеджера чи власника особисто. Люди, як правило, краще сприймають тих, кого бачать на власні очі, і часто просто неможливо встояти перед привітною посмішкою прохача. Якщо ж деталі потрібно узгодити телефоном, розмовляйте дружньо та зі знанням справи, щоб співрозмовник відчував себе комфортно та дозволив прийти з камерою.

Якщо ви не впевнені в тому, хто є власником будівлі, спитайте сусідів - найчастіше вони знають все. Спершу обговоріть все з власником - це краще, аніж вриватися без запрошення. Не заробляйте собі поганої репутації. Мені багато разів власники дякували за те, що я в телефоном просив дозволу на зйомку. Вони часто бувають розчаровані тим, що не всі фотографи так роблять, знімають не питаючи. Зазвичай мені дозволяють фотографувати їх власність, тому очевидно, що вони не проти присутніх в себе людей, але завжди цінують, коли питати дозволу на знімання.

У деяких місцях, як от музеях або тематичних парках, фотографувати не заборонено, але потрібно буде заплатити вступний внесок.

Деякі локації беруть плату за знімання, а є й такі, де зйомка взагалі не дозволена. Якщо ви фотографуватимете в якомусь з таких місць без дозволу, вас можуть оштрафувати на величезну суму. Тож не варто цього робити. Якщо ви спитали дозволу й не отримали його, просто йдіть далі та шукайте якесь інше місце. Проте, не бійтеся питати. Більшість власників будинків навіть раді вашій роботі, бо приємно, що їх будинок заслуговує на те, аби стати місцем зйомок.

Секрет № 3: Знайдіть місце, власник якого також матиме вигоду 

Мені потрібне було місце для зйомок милих діток до свята Дня святого Валентина, проте я не знала, хто би з власників закладів чи будівель був згідний на присутність такої кількості дітей з батьками. Тоді я випадково натрапила на чарівну маленьку цукерню, гарно прикрашену й повну смачних солодощів і смаколиків. Мої маленькі моделі провели тут весь день на фотосесії, а після її закінчення їх батьки накупили купу солодощів. Багато учасників цих знімань до того навіть не здогадувалися про існування такої крамнички з карамельними яблуками та різнокольоровими смаколиками. Отож, всі йшли звідти задоволені та щасливі, що відкрили таке неймовірне місце. В підсумку я назнімала красивих фотографій в День Валентина, а власник отримав багато нових клієнтів.

Шукайте подібні місця, тоді з великою ймовірністю власник із задоволенням дозволить вам використовувати своє приміщення безкоштовно. Багатьом невеликим місцевим підприємствам, крамничкам чи іншим локаціям потрібні кілька професійних фотографій для веб-сайту чи реклами, тому вони будуть раді вашим фотосесіям в обмін на один-два знімки.

Секрет № 4: Питайте в знайомих

Можливо, ваша подруга має чарівну кімнату з вишуканим ліжком чи працює в музеї? Якщо ви її пофотографуєте, то можете розраховувати на те, що вона дозволить вам познімати ще когось в такому прекрасному інтер'єрі. Коли власниці все підходитиме, можливо, вона дозволить вам знімати тут не раз. Навіть у випадку відмови ви можете спитати власницю такої красивої кімнати чи є в неї на приміті ще якісь цікаві локації.

Не просіть забагато та не завдавайте нікому незручностей. Якщо ви відчуваєте, що господар приміщення не дуже радий можливості проведення фотосесії - не змушуйте його. Навіть найменшу повагу потрібно заслужити, не станьте фотографом, якого клієнти уникатимуть. Добрі відносини важливіші за чудове місце для фотосесії, тому ставтеся до цього серйозно. 

Секрет № 5: Станьте найкращим гостем

Коли ви отримали дозвіл на проведення фотознімання, ніколи, ніколи, ніколи ніколи не допускайте, аби щось зламалося чи пошкодилося! Залиште приміщення в такому ж стані, в якому застали. Якщо ж буде потрібно щось перемістити, спитайте дозволу, а тоді пересуньте звідки взяли. Контролюйте все довкола, особливо при зніманні дітей. Ви відповідальні за все, що відбувається протягом зйомки, - вам же не схочеться платити величезні штрафи за пошкодження, чи поплатитися дружбою з власником через власну недбалість. 

Коли ви знімаєте в публічному місці чи в приватній власності, то представляєте не лише себе, але й всіх фотографів світу. Якщо через співпрацю з вами у власника залишиться погане враження, він більше не дозволить знімати не лише вам, а й всім іншим фотографам, які питатимуть дозволу. Не станьте тим, хто недбалим ставленням до роботи зруйнує враження про фотографів загалом. Замість цього залиште по собі таке чудове враження, щоби всіх фотографів після вас всюди зустрічали з розпростертими обіймами.


Posted on December 19, 2016 and filed under корисне.