Немає натхнення для фотографії? 7 підказок як це побороти

Майже кожен у якийсь момент життя зіштовхувався з тим, що просто не хотів виходити за двері зі своєю камерою. Причина була простою - нестача натхнення. Немає нічого, що би захоплювало вас більше за бажання познімати, якщо ви відчуваєте до цього потяг. І нема нічого гіршого для фотографа за відсутність почуття пристрасті до фотографування. 

Проте, ви мусите зустрітися з вашим невдоволенням віч-на-віч. Проект "365 днів" допоможе знайти багато способів боротьби з відсутністю натхнення у фотографа протягом цього терміну.

1. Виходьте та знімайте

Людський мозок прагне для початку знайти геніальну ідею, а тоді вже натискати кнопку спуску затвора. Проте багато мистецьких форм є схожими. Може, ви вже чимало часу не фотографували, бо не могли придумати, що ж зняти. Тож справжнім відкриттям для вас стане, що простий вихід поза межі дому та знімання будь якого випадкового предмета, нехай і без ніякого смислу, надихне вас сам по собі. Вийдіть на вулицю та сфотографуйте пожежний гідрант! І якими б безсенсовими не були ваші випадкові об'єкти, ви завжди зможете відшукати у них своє особисте бачення. Хтозна, можливо ви на шляху до чогось неочікуваного. 

2. Шукайте колір

Вийдіть на вулицю та знімайте лише один колір. Таке звуження теми до одного кольору змусить вас побачити зображення так, як би ви їх ніколи не побачили. Різні кольори мають різні настрої. Якщо ви відчуваєте себе спокійним, знімайте сині предмети. Почуваєтесь задоволеним? Знімайте жовті чи помаранчеві речі. До речі, є багато інтернет-ресурсів, де можна дослідити колірне колесо та емоційне трактування кольорів.

3. Знімайте емоції

Якщо ви зніматимете лише одне певне почуття, це дуже вас мотивуватиме на подальшу роботу. Припустимо, ви захотіли знімати "щастя". Можливо, це приведе вас до чогось, що у вашій свідомості пов'язано зі щасливою порою. А якщо, спробувавши зняти радісні емоції, ви відшукаєте місце з ідеальним заходом сонця та зробите вашу накращу світлину? Хіба це не надихає? 

4. Знімайте вуличні фотографії

Вийдіть до центру міста. Тисячі людей проходять тут щодня. У них усіх різні історії, вони проживають різні життя. Авжеж, ви знайдете в цьому піднесення! Станьте на їх місце, думайте так, як вони, а тоді знімайте те, що матиме значення саме для вас. 

5. Знімайте у техніках, які не пробували раніше

Мало того, що використання різних технік у фотографії, це цікаво; зйомки технічно складних світлин допоможуть поліпшити ваші вміння й навички. Ви зможете використовувати їх в майбутньому, вдосконалюючи вже зараз. Як правило, коли ви фотографуватимете по новому вперше, у вас може нічого доброго не вийти. Але оте відчуття невдоволення допоможе йти цим шляхом знову й знову. Такими корисними навичками може стати малювання світлом, витягування експозиції,  клонування... Якщо ви будете постійно зайнятими та розширюватимете набір своїх навичок, це допоможе вам включити ці ідеї до майбутніх картин. Таким чином ви отримаєте більше способів знайти своє натхнення.

6. Побувайте там, де раніше не були

Пакуйте свою сумку з фототехнікою та зробіть крок у невідоме. Задайте собі загальний напрямок та подивіться, куди це вас приведе. Ви будете задоволені результатами!

7. Співпрацюйте

Співпрацювати завжди весело. Таким чином, ви зможете підключитися до творчості когось іншого або надихнутися ними. Можна співпрацювати з іншим фотографом, моделлю, візажистом, з друзями або навіть із сусідами. Експериментуйте!

За матеріалами сайту iso.500px.com


Posted on June 29, 2016 and filed under корисне.