Інструменти Lightroom для поліпшення композиції

Всім хочеться зняти одразу гарне зображення. Але якщо так не вийшло, тут вам допоможе Lightroom - одна з кращих доступних програм, дуже проста у використанні. У цій статті ви побачите, як інструментами Transform та Crop виправити композицію світлини.

Вкладка Transform

По-перше, поговоримо про вкладку Transform, в модулі Develop. Вона є відносно новою для Lightroom. Це покращена версія, відгалуження вкладки Lens Correction. По суті, Transform допомагає вам випрямити криві чи спотворені зображення.

На прикладі вище прекрасний морський пейзаж з кривим горизонтом. Перед тим, як відкрити вкладку Transform, натисніть клавішу R, щоб активувати інструмент Crop Tool. Тепер натисніть клавішу O (букву, не цифру), щоб включити накладення сітки. Crop Tool є активною, натисніть на вкладку Transform та виберіть рівень Level.

Опція Level ідеально підходить для зображень, де нема чітких вертикальних ліній, які потребують корекції. Ось як виявляється просто випрямити перекошений горизонт. А накладаючи сітку легко переконатися, що горизонт вирівняно. Нижче зображення після застосування Crop 

У прикладі нижче  - інтер'єр старого італійського особняка. Тут вікна ніби падають назад.

Тут опція Vertical у вкладці Transform дуже добре працює на випрямлення перспективи. Вікна ідеально збігатимуться з горизонтальними й вертикальними лініями накладеної сітки.

Але, очевидно, що таке випрямлення створить трохи проблем. Зображення було настільки кривим (спотворена перспектива), що тепер потрібно обрізати багато білого простору. Проте, при виправленні композиція теж значно поліпшиться. 

Композиція з Crop Tool 

Порожній простір ви зможете прибрати та виправити композицію, творчо використавши Crop Tool в Lightroom. Наступним кроком з інструментом Crop Tool буде переміщення його по зображенню.

Для усунення пустого простору та привернення уваги до люстри та вікон на прикладі вище, інструментом Crop Tool з верхньої центральної точки потягніть донизу. Це забере непотрібний простір стелі й бокові прогалини.

Тепер, коли знімок виглядає набагато краще, продивіться на різних накладках (нижче перелічені) різні варіанти кадрування, щоб вже точно знати, як добре обрізати світлину. Якщо звертати особливу увагу на кадрування, з часом у вас розвинеться інтуїтивне відчуття сильної композиції.

Для перегляду кожної з накладок, натисніть кнопку O (букву). Ви переглядатимете наступне:

  • Правило Третин 
  • Діагональ 
  • Золотий трикутник
  • Золотий перетин (по аналогії з Правилом Третин)
  • Золота спіраль
  • Пропорції
  • Сітка

Наклавши на знімок Правило Третин та діагоналі, стало очевидно, що композиція є досить сильною.

Початковий знімок

Фінальний знімок

Вище - остаточне зображення. Тепер на прикладі іншої світлини розглянемо ще одну особливість Lightroom.

Накладки Золота спіраль та Золотий Трикутник

Коли перемикати накладки, то може здатися, що Золотий трикутник та спіралі не працюють. Бо вони, на відміну від більшості корисних накладок, несиметричні. Це значить, що потрібно буде покрутити накладки в зображенні кілька разів, щоб знайти орієнтацію, що відповідатиме вашому знімкові. Натисканням клавіш Shift + O ви можете обертати обидві накладки, це обов'язково стане вам у пригоді. 

На знімку дикого жеребця (нижче), коли не рухати накладку Золотий трикутник, здаватиметься, що світлина скомпонована недобре.  

Проте, коли натиснути Shift + O та покрутити накладку, кінь таки впишеться у власний трикутник (див. фото нижче). Його ноги та голова вже не будуть на перетині однієї з діагоналей. Верхній край діагоналі трикутника, який містить жеребця, показує нам, що він рухається вперед, до глядача. Це виглядає природно та приємно для очей. Інші трикутники акуратно організовують листя довкола коня. Навіть сонячний промінь, що його підсвічує, падає в межах головного трикутника. Так, маємо ще одне підтвердження, що сцена добре складена.

Трохи попрактикувавшись з вкладкою Transform та інструментом Crop Tool, ви зможете освоїти композицію дуже швидко.

За матеріалами сайту digital-photography-school.com


 

 

Posted on August 8, 2016 and filed under композиція.