Вулична фотографія: 7 способів поліпшити

Автор James Maher

Чим більше фотограф знімає, тим більше в нього досвіду. Так само з часом значно поліпшаться ваші стріт-фото. Cтане зрозуміло, на чому варто зосередитися. При зйомці на вулиці дуже важливою є ваша реакція на випадковості. 

Часто трапляється, що перший кадр, який ви зняли на вулиці, стає найкращим. Це важко логічно пояснити, хіба що якимось особливими чуттям фотографа. Проте, чим досвідченішими ви стаєте, тим більше вдалих світлин у вас буде.

Ось кілька порад, які допоможуть вам знімати швидко цікаві речі:

1. Виберіть правильні налаштування камери

Найперше вивчіть налаштування камери, щоби потім не думати про них. В стріт-фотографа час - дороге задоволення. Тому вивчіть свою камеру так, аби не пропустити неповторних кадрів. 

Якщо ви знімаєте в похмурий день, то камеру легко налаштувати. Проте, безхмарного дня при зніманні під прямим сонячним промінням деякі області будуть занадто освітлені, інші - дуже темні.  
У таких ситуаціях налаштуйте в камері режим пріоритету діафрагми, близько F/8, та високий показник ISO, близько 1600. Тоді, коли знімати в тіні, витримку можна буде налаштувати достатньо для заморозки руху, наприклад, до 1/250с. А при зйомці на сонці витримка стане занадто короткою, навіть 1/1000с.

Очевидно, що такі параметри не є ідеальними для зйомки на сонці, ISO дуже високе, але в нових камерах ISO 1600 може добре виглядати. Мені більше подобається знімати саме з такими налаштуваннями, тому що це дозволяє забути про параметри зйомки незалежно від світлових умов. А цей час доцільно використати на пошук цікавих кадрів. 

2. Розслабтесь та швидко знімайте

Фотографи-початківці в стріт-фотографії часто перебігають з місця на місце в пошуках цікавого моменту. Не варто так перейматися, якісь неймовірні речі відбуваються незалежно від того, скільки місць ви оббігаєте. Крім того, коли швидко рухатися, важко зосередитися на тому, що відбувається довкола саме зараз. Гарні світлини можна зловити всюди, особливо в тих місцях, які ви, можливо, раніше ігнорували.

Чим повільніше ви рухаєтеся, тим кращою буде ваша реакція на якусь подію. Що більше інформації про те, що навколо вас, то кращі фотографії. 

3. Спостерігайте 

У вуличній фотографії ваші очі - це видошукач. Зосередьтесь на тому, що відбувається поруч. Іноді це важко, адже багато що відволікає. Уважно спостерігайте за місцем, де щось незвичайне може статися та тримайте камеру напоготові. Основним видошукачем мають стати ваші очі.

4. Хороші фото можна зняти будь-де

Не чекайте, що кожна локація, кожен перехожий буде гарно виглядати в кадрі. Як правило, несподівані, неймовірні фото виходять саме там, де ніхто й не сподівався. Так, більшість часу не траплятиметься нічого цікавого, але це хороший досвід та тренування художнього бачення. 

Унікальні світлини вдаються там, де інші й не подумають знімати. Дозвольте собі виділятися. 

5. Довіряйте інтуїції 

Є багато розмов про шосте чуття, та що воно значить для фотографа. Кажучи про зйомку, ви відчуваєте, коли має бути хороший кадр. Більшість людей чекають, коли щось станеться, і часто той момент пропускають.

Коли ви відчуваєте, що щось несподіване, хороше має статися, швидко знімайте. Розвивайте інстинкт мисливця. Багато зі спонтанних знімків можна викинути до смітника, проте, у вас залишиться те єдине зображення, якого інакшим чином ви б не зловили. Будьте спонтанні.

6. Не турбуйтеся про досконалість

Новачкам притаманно занадто прискіпуватися до дрібниць, як от "обрізані" ноги, чи щодо якихось зайвих предметів у кадрі... Часто початківці жалкують, що людина чи група осіб знята на непідходящому фоні чи в негарному місці. Звичайно, такі речі важливі для влучного фото. Фотографам здається, що невдале тло зіпсує їх досконалий кадр.  

А покажіть цю ж картинку сторонній особі - чи помітить вона ті ж дрібниці, які, на вашу думку, зруйнували фото? Це доказ того, що занадто багато уваги до якоїсь деталі зведе з розуму будь-якого фотографа. Всі намагаються зловити ідеальний, досконало "вилизаний" кадр, а це рідкість у вуличній фотографії. Ви просто берете те, що вам дано на цей момент. 

Вулична фотографія - це про реальність, тому недоліки лише посилять відчуття спонтанності моменту. Такі дефекти чи поліпшать картинку, чи зруйнують її. Постарайтеся, аби вади стали перевагами, стали частинами реального особливого моменту.

7. Не бійтеся робити дивні фото

Ви фотографуєте для себе. Не намагайтеся сподобатися всім, картинки не мусять бути досконалими. Фотографуванні взагалі не вписується в жодні стандарти. Тому зосередьтеся на тому, що вас цікавить, розвивайте це. Сяйте!


Posted on April 19, 2017 and filed under стріт фото.