Всього 10хв в день з камерою - і ви кращий фотограф

Автор Ouria Tadmor

З фотокамерою ваші можливості безкінечні!  

Щодня знімайте протягом не менше 10 хвилин

Чи було з вами коли-небудь так, що ви бачите неймовірну картину перед собою, але довго вирішуєте, як налаштувати камеру правильно?
Спробуйте дотримуватися порад, описаних нижче, знімайте камерою всього по 10 хвилин щодня, і скоро ви забудете про муки вибору налаштувань. Камера стане природним продовженням ваших очей та рук, ви просто будете знати як сфотографувати те, що цікаво. 

Людська цікавість не має границь, а м'язова пам'ять працює краще, ніж мозок при виконанні ручних операцій, наприклад, таких, як установка бажаної витримки. Як тільки ви створили зв'язок між власним баченням та пальцем, що крутить диск або натискає кнопку на камері, це буде автоматично відтворюватися м'язовою пам'яттю. 
Нижче приведені кілька прикладів 10-хвилинних вправ роботи з камерою. Попрацюйте з ними для натхнення та створення власних.

Досліджуйте камеру як дитина іграшку

Малюк повзає, досліджуючи світ, потім встає і робить щодня новий крок, тепер вже дивлячись на речі з вищої позиції. Робіть те саме з камерою - крутіть всі диски, повертайте циферблати, натискайте кнопочки, міняйте налаштування меню без конкретної цілі. Робіть це щодня, а не в момент, коли треба зняти захоплюючу подію. Практикуйтесь, доки не відчуєте, що навіть спросоння зможете налаштувати камеру правильно.

Один день, одна кнопка

Секрет швидкого навчання у простоті. Людський мозок гарно вчиться, якщо виконує один процес. Тому виберіть одну кнопку (чи установку меню), та зосередьтесь на ній протягом 10 хвилин. Повірте, це вам надовго вріжеться в пам'ять. 

Добре було б почати з кнопки спуску. За 10 хвилин спробуйте натиснути її наполовину, тоді повністю, тоді знову тільки наполовину. Це краще робити перед дзеркалом, бо буде видно, як працює вказівний палець. Стартуйте з високої витримки та знижуйте її після кожного кадру. Коли ваші фотографії стануть розмитими, спробуйте ще раз, доки перестанете думати, куди крутити диск. Ви побачите, що з часом зможете знімати з рук при низькій витримці. Так відкриєте свою нижню межу для зйомки з рук.

Повторення

Навіть досвідчений професійний музикант повторює свою партію по кілька годин вдень, щоби грандіозно виступити на концерті. Так само й тут, коли щодня повторювати як працює камера, систематично, то поступ буде відчутним. На відміну від роботи музиканта, вам буде потрібно лише 10хв в день. 

Наприклад, спробуйте познімати на вулиці зі жвавим рухом, як проїжджають машини, знімаючи з низькою витримкою. Щоби авто було в різкості, наскільки це можливо, а фон розмитим. Витратіть на це 10 хвилин, так ви навчитеся тримати та переміщувати камеру за автомобілем. Фотографуйте щоразу при різній витримці, будуючи зв'язок очі-руки-пальці, щоби все спрацьовувало автоматично. Робіть тільки це і більше нічого ці 10 хвилин.

Всюди беріть камеру

Мова тіла є дуже красномовною. У той момент, коли ви почуваєте себе незатишно, оточуючі можуть відчути те саме.

Чим комфортніше вам ходити всюди з камерою, тим легше це сприймуть інші. Беріть фотокамеру зі собою до супермаркета чи на пошту. Навіть через 10 хвилин перебування поза домом з камерою дозволить вам забути про неї, та й інші теж перестануть звертати увагу. Саме тоді можна починати знімати будь-де. 

Підсумок

Отак, граючись лише по 10 хвилин в день, ви відчуєте результат вже з першого дня. Пам'ятайте, що вивчивши камеру, ви зможете повністю зосередитися лише на фотографіях.
 


Posted on June 15, 2017 and filed under корисне.