Тренуйтеся фотографувати на домашніх тваринах

Автор John McIntire

Якщо у вас є домашня тварина, швидше за все ви вже маєте досить її фото. Тварини - чи то кішки, чи собаки, чи навіть шиншили, зазвичай, фотогенічні. Крім того, коли ви є фотографом і любите свою тваринку, маєте з нею міцний емоційний зв'язок, то цілком природно, що ви будете знімати улюбленця. 

Як жанр фотографії, знімки домашніх тварин можна окреслити набагато ширше, ніж просте фото. Коли дослідити його глибше, ви помітите, що навиків для зйомок такого типу потрібно набагато більше, ніж для інших видів фотографії. Ви маєте знати техніки освітлення, контролювати налаштування камери та не зводити очей з пухнастої моделі. Знімання домашніх тварин допоможе вам дізнатися багато чого, що можна застосувати в багатьох інших жанрах.

Важливим фактором є і те, що ваша власна домашня тварина, як правило, більш доступна для практикування на ній, ніж інші суб'єкти, зокрема, люди. 

Навіть, якщо вас не дуже цікавить зйомка саме домашніх тварин, то ця стаття покаже вам, які навички та знання ви можете отримати, відточити, фотографуючи улюбленців, а тоді легко перенести на інші жанри.

Швидко налаштовувати камеру

Якщо ви лише починаєте фотографувати, дуже важливо навчитися розуміти камеру. А такі речі, як діафрагму, витримку та ISO потрібно вивчити досконало й невпинно практикувати. Звичайно, для навчання можна використовувати просто яблуко на столі, але зйомка рухомого об'єкта змусить вас діяти швидше, приймати рішення на льоту. Майстерне володіння ручним режимом камери дозволить швидше реагувати на будь-які зміни в фотографованому об'єкті. Так ви встигнете зняти значно більше цікавих картинок, аніж коли будете думати про правильні налаштування в існуючих світлових умовах. 

Камера в руках

Найпоширенішою порадою фотогафам-початківцям є завжди брати камеру з собою. Звичайно, порада дуже доречна, але часто її незручно виконувати. Проте, якщо ви вже налаштувалися фотографувати тварин, маєте цього дотримуватися. А якщо у вас ще й є собака, ви з нею постійно гуляєте, беріть з собою камеру. Так ви звикнете приносити гарні кадри з кожної прогулянки, навіть ті, що не пов'язані з улюбленцем. 

Як бонус, прогулянка з собакою стане відмінним приводом бувати на вулиці щодня протягом "Золотої години".

Терплячість

Фотографувати домашніх тварин буває важко. І це не пов'язано з технічними навичками. Тварини, як правило, нетерплячі, швидко втрачають інтерес, іноді дуже полохливі. Винятком є добре дресировані собаки, інших тварин буває важко змусити робити все, що вам потрібно. А уявіть собі, що потрібно сфотографувати ігуану.

Тому прийдеться потерпіти. Зазвичай, потрібен час, аби зловити гарний кадр. І, як правило, краще почекати, доки станеться щось цікаве, природне, ніж змушувати тварину зробити щось їй невластиве. 

Так, потрібно трохи часу, щоб розвинути в собі такий навик. Але винагородою за терпіння та очікування найкращого моменту в майбутньому стануть цікаві портрети (особливо дитячі), стріт-фото чи спортивне репортажне фото. 

Непередбачуваність

Тварини непередбачувані. Це гарна новина для тих, хто намагаєтеся відточити свої навички. Використовуйте непередбачуваність як інструмент, це дозволить вам реагувати на різні ситуації просто миттєво. Для вас це стане так легко, як підняти ISO навіть не думаючи, або замінити об'єктив за лічені секунди.

І дуже добре, що саме ця непередбачуваність часто призводить до найцікавіших чи найсмішніших фото.

Освітлення

Чи то природне, чи штучне, знання освітлення - це, мабуть, найскладніша з фотонавичок, цього можна вчитися все життя. 

З домашніми тваринами ви завжди можете випробувати будь-яку нову техніку освітлення. Якщо щось йде не так, можна трохи відпочити, змінити схему світла чи переставити модель, і не турбуватися, що витрачаєте чийсь час. 

Підсумок

Багато хто каже, що серйозний фотограф не буде виставляти знімки своїх улюбленців. Проте, вам вирішувати, ділитися чи ні. 

Сподіваюся, що присвятивши час фотографуванню своєї домашньої тваринки, ви дуже покращите свої навички. Така модель практично завжди доступна, а витрати на зйомку - мінімальні (купіть тваринці смаколики як винагороду). 

Та й провести більше часу зі своїм вихованцем - що може бути краще для гарного господаря?