Сила світла

“Фотографія” у перекладі з грецької означає “писати світлом”. Тому саме від світла та вміння з ним працювати у фотографії залежить майже все. Навіть цілком буденний кадр при хорошому освітленні може мати неабияку художню цінність та викликати захоплення. Якщо не стежити за світлом та не надавати йому належної уваги, виникне безліч проблем із зображенням, які згодом заберуть багато зусиль та часу при обробці і можуть зіпсувати усі перспективні задуми автора. 
Не враховувати освітлення при зйомці фото чи відео неможливо, тому в процесі необхідно стежити за потужністю світла, його м’якістю та жорсткістю, характером тіней, і найголовніше - правильно скеровувати потоки світла по відношенню до предмета зйомки та камери. 

Деякі характеристики світла є надзвичайно важливими, а саме:

  • Джерело світла (м’яке та жорстке).
  • Інтенсивність.
  • Світловипромінювання;
  • Направленність світла по відношенню до предмета зйомки та камери.


Їх поєднання у різноманітних комбінаціях є основою створення красивих, яскравих та якісних фотографій, бо саме вони створюють гру світла, тіней та півтіней, які додають фотографіям художності. 

Фотографам-початківцям важко без необхідних знань та навиків правильно оцінювати та використовувати світло в умовах зйомки, тому мета нашої школи - якнайдоступніше пояснити усі тонкощі роботи зі світлом та закріпити отримані знання на практиці.

Світло при зйомці фото чи відео відіграє, мабуть, найважливішу роль. І не враховувати цього просто неможливо! 

stock-photo-large-photostudio-with-lighting-equipment-132631715.jpg

Posted on September 22, 2014 and filed under світло.