Світло із вікна

Світло з вікна - потужний інструмент для фотографа. За допомогою такого природного джерела світла можна досягнути дуже хороших результатів.
На всіх фото, які Ви побачите на сторінці використовувалось світло лише з одного вікна, зйомки відбувались без додаткового світлового обладнання.

Автор: Ярослав Мончак

Світло із вікна в фотографії

Природне світло - єдине джерело світла, яке неможливо контролювати повністю. І тому працювати з ним дуже цікаво, бо саме воно надає широке поле для творчих роздумів та пошуків у фотографії. Якщо зйомка відбувається у приміщенні, то логічно, що найбільш природнім джерелом світла є світло з вікна.

Автор: Ярослав Мончак

Природа світла

Звичайно, що успішність фотографії також незмінно залежатиме від того, в яку пору дня фотографувати. Вранці та ввечері світло м’яке, тому це найкращий час для фотосесій. Найгірше фотографувати в обідню пору при хорошій погоді: прямі сонячні промені роблять світло занадто жорстким, а жорстке світло, у свою чергу, робить тіні занадто різкими. Саме тому зробити, наприклад, портрет опівдні дуже складно і такі умови для портретної зйомки вважаються неприйнятними. Якщо ж використовувати розсіяне світло, контраст буде меншим, ніж при жорсткому, і тіні виглядатимуть м’яко та природньо.

Автор: Ярослав Мончак

Налаштування камери

Як налаштувати фотоапарат, щоб отримати найкращі фото? На жаль, камера не здатна перевершити свої можливості, тому тут річ не лише у налаштуваннях, але й у професійних вміннях фотографа.

Хороший фотограф повинен вміти підібрати найбільш оптимальні умови для зйомки та правильно здійснити усі налаштування: продумати експонування кадра, підібрати правильний баланс білого, значення світлочутливості, витримку, допоміжні елементи зйомки - спалах, штатив, світловідбивачі та ін. В умовах поганого освітлення варто більше уваги приділити діафрагмі: щоб фото було достатньо світлим та м’яким, діафрагму потрібно відкрити більше. Не варто також забувати, що в таких умовах автофокус не завжди вірно спрацьовує, тому краще перейти на ручний режим фокусування.


 

Розташування об’єкта

Світло з вікна неможливо налаштувати, тому, щоб отримати хороше фото, потрібно правильно розташувати модель. Вона повинна бути під певним кутом до світла.

І обов’язково потрібно стежити за тінями, щоб вони створювали необхідний об’єм об’єктів на фото та мали коректний вигляд - були не надто контрастними та різкими. Для кращого результату можна використовувати відбивач, який буде підсвічувати “глухі” тіні.

 

Posted on August 26, 2014 and filed under світло.