Стилізована фотографія з м'яким фокусом

Автор Adam Welch

Фотографії з м'яким фокусом мають мрійливий та умиротворений вигляд. Зараз вони дуже популярні, тому такий ефект часто застосовується в багатьох жанрах фотографії - від портретів до пейзажів.

Насправді, те, що більшість вважає м'яким фокусом на фото є м'яким контрастом. М'який фокус - це, по суті, розмитість зображення, і не рівняється до м'якого контрасту. Пом'якшуючого ефекту можна досягти кількома способами: наприклад, за допомогою пом'якшуючих фільтрів, установлених перед об'єктивом, або в пост-обробці. Сучасні потужні цифрові інструменти редагування дають можливість отримати ефект м'якого контрасту просто плавно регулюючи повзунки. 

На зображенні у цій статті ми покажемо покроково робочий процес застосування м'якого фокуса або м'якого контрасту. Тут нам допоможе програма Photoshop та старий добрий High Pass Filter. Можливо, ви вже ознайомились з цим інструментом, коли старалися збільшити різкість знімка. Тут ми скористаємося ним для протилежної цілі. Почнемо з картинки у форматі RAW та пропрацюємо його до світлини, готової до публікації.

Всі виправлення робляться дуже легко й швидко, це додасть вашим зображенням креативності, якщо їх застосувати правильно. 

Нижче - вихідний файл у RAW форматі.

Робимо базові редагування

Деякі основні правки ми зробимо в Adobe Lightroom, а тоді перенесемо зображення в Photoshop, щоб застосувати магію м'якого контрасту. Основне редагування найкраще буде виконати спочатку. З програмою Lightroom легко працювати, бо вона добре підходить для роботи в тандемі з Photoshop.

Для цієї фотографії було зроблено деякі глобальні коригування експозиції та невеликі вибіркові правки. Я також використав панелі HSL, щоби додати насиченості кольору та яскравості.

Дублюємо фоновий шар (background layer ) в Photoshop 

Після того, як ви закінчили основну обробку, перенесіть фото до Photoshop. Клацніть по фото правою кнопкою миші в Lightroom та виберіть "Редагувати в Photoshop" (Edit in Photoshop ).

Що ж, почнімо легкие нанесення ефекту м'якого контрасту. Для початку, необхідно дублювати базовий шар. Зробіть це, клацнувши правою кнопкою миші на базовий шар і вибравши Duplicate Layer, або натисканням Control + J (Ctrl + J для Mac).

Застосуйте High Pass Filter

Щоб вибрати High Pass Filter, з верхнього меню: Filter> Other> High Pass. Нижче - зображення, перш, ніж воно перетвориться в сіру масу:

Тут є можливість регулювання радіусу High Pass. Для більшості зображень радіус 10-20 пікселів добре підходить, але в кінцевому результаті все на ваш розсуд. Після вибору радіуса натисніть кнопку ОК.

Далі перейдіть за посиланням: Image> Adjustments> Invert. Можна заощадити час комбінацією клавіш Ctrl + I (Ctrl + I для Mac).

Встановіть режим змішування (blend mode) 

Ось і все! Хоча, зараз фото має непривабливий вигляд, наступний крок змінить все. В панелі шарів змініть режим змішування (blending mode) на Softlight.

Ось воно!

Зображення знову схоже на фотографію. Тут ефект м'якого контрасту застосовано до всіх частин картинки. Якщо вам так подобається, можете закічувати редагування. Хоча, часто невеликі зміни можуть значно поліпшити ваше фото. В цьому і є реальна сила Photoshop. Ви можете обирати області, що будуть пом'якшені найбільше. Не лякайтеся, але потрібно буде додати ще один шар-маску.

Додайте маску шару для більшого ефекту

У нижній частині панелі шарів видно невеликий ряд іконок. Натисніть на білий прямокутник із сірою точкою всередині, це значок маски шару. Вона додасться до вашого коригуючого шару. Таким чином, можна обрати область, де має бути застосований наш ефект (за допомогою кисті).

Отут можна творити! Мені подобається, коли на деяких ділянках є пом'якшення, а з ключових точок композиції його потрібно видалити: каміння та земля довкола водоспаду. Застосуйте інструмент Brush (значок кисті) і маску шару, щоб показати або приховати ваші зміни. Переконайтеся, що два чорні та білі квадрати в лівому нижньому кутку панелі інструментів показані як чорний квадрат над білим (D на клавіатурі для установки за замовчуванням і X, щоб поміняти місцями кольори). Це означає, що ви приховуєте ефект від зображення шляхом його маскування.

Якщо натиснути дві стрілки, що вище квадратів, даний ефект можна замалювати назад. Редагування за  допомогою маски є неруйнівним, пікселі просто приховані чи показані на якійсь частині шару. Крім того, не забувайте, що кисть можна налаштовувати - розмір, натиск та непрозорість.

Прикінцеві правки в Lightroom

Цей знімок я збережу й закрию в Photoshop, його автоматично буде імпортовано назад в Lightroom. Тут я завершу кілька  дрібних деталей, в основному - це вибіркове підвищення різкості та невелика віньєтка.

Готово! Зовсім трохи часу в мене зайняло редагування файлу з RAW формату до ось такого, що показаний нижче. 

Як і з будь-яким типом пост-обробки, важливо пам'ятати, що часто краще зробити менше, аніж переборщити. Вносьте виправлення розсудливо та думайте про картинку, яку вам хочеться побачити у фіналі. 


Posted on September 12, 2016 and filed under обробка фото.