Фотограф Томас Лойтхард. Вулична фотозйомка.

Томас Лойтхард є одним із найвідоміших вуличних фотографів. На вулиці він відчуває себе вільно та розкуто. Як і багато професійних фотографів, Томас не проти поділитися своїм досвідом з фотографом-початківцем.

Томас Лойтхард також є автором книг на тематику вуличної фотографії. Його навчальні матеріали високо оцінили багато фотографів. Поширюються книги безкоштовно, так що їх легко знайти на сайті Томаса.

Поради з вуличної фотографії

1. Не переставайте шукати зручнішу та відповіднішу камеру ніж та, що у вас вже є.

Томас постійно цікавиться новинками на ринку цифрових фотокамер. За останні три роки він змінив шість фотоапаратів. Камера є не просто технічним засобом. Вона - це ваші очі. Не слід звикати до одного пристрою. Техніка постійно вдосконалюється. Крім того, не спробувавши різні моделі, ви не можете з точністю сказати, яка камера для вас найкраща. Постійний пошук нового зробить роботу більш різноманітною та цікавою.

2. Вивчайте камеру.

Часто доводиться бачити, як фотографи-початківці замість того, щоб просто зробити фотографію, починають довго копирсатися в установках камери. При зйомці на вулиці на це немає часу. Камера завжди повинна бути готова до знімання. Іноді навіть неможливо просто встигнути натиснути на кнопку спуску затвора. А розбиратися з налаштуваннями зовсім ніколи. До тих пір, поки ви не розберетеся з налаштуваннями своєї камери, на вулиці буде дуже важко і не результативно працювати.

3. Впевненість насамперед

Багато хто думає, що до людей на вулиці потрібно підходити і просити їх позувати. Це можна робити для певних ефектів близькості з незнайомими людьми, але в більшості випадків спілкуватися з перехожими не доводиться. Саме тому дуже важко зробити хороший кадр, але саме такі кадри найбільш точно передають життя вулиці.

4. Рухайтеся повільно, фотографуйте швидко.

Нерідко фотографи роблять все навпаки. Вони можуть побачити відмінний кадр, але через повільну реакцію упускають його. Якщо прогулюватися по вулиці не поспішаючи, люди перестають вас помічати. Роблячи швидкі і точні знімки, ви залишитеся непоміченим.

5. Дочекайтеся потрібних людей.

Часто ви можете знайти приголомшливу обстановку для кадру. Освітлення, антураж будуть ідеальними, але потрібен головний персонаж. У такому випадку залишається тільки чекати. Інколи це буде займати дуже багато часу. Це все залежить від сформованих обставин і вашого терпіння.

Техніка вуличної фотографії.

1. Не фотографуйте з рівня очей.

Кожного дня людина бачить все саме з висоти свого погляду. Це буденно. Пробуйте різні ракурси. Знімайте від рівня землі або вибирайтеся на висоту. Це зробить світлини цікавими. Небагато людей бачили центральні вулиці міста з рівня асфальту. Дайте своєму глядачеві можливість побачити це.

2. Використовуйте один об'єктив.

Багато фотографів носять із собою дуже багато різної фототехніки. Для продуктивної зйомки найкраще використовувати два фотоапарати з різними об'єктивами. Дуже добре користуватися оптикою з фіксованою фокусною відстанню. Вона не дає вам можливості витрачати час на зумування. Ви знаєте, що у вас одна фокусна відстань і починаєте думати, а не експериментувати. Найбюджетніший фікс з фокусною відстанню 50mm дуже хороший для даної роботи.

3. Фотографуйте в режимі «Р».

Сучасні камери дуже добре справляються з автоматичними налаштуваннями та швидко адаптуються до різних сцен і освітлення. Набагато швидше, ніж людина. Побутує думка, що фотограф, який знімає повністю в ручному режимі, є професіоналом. Так і є, але в вуличній фотографії важливо бути постійно напоготові. Настройка витримки, діафрагми та ISO в ручному режимі займе в кращому випадку 20-30 секунд. У режимі «P» досить натиснути на кнопку спуску затвора і за той же час зробити 40-60 знімків. Звичайно, немає сенсу робити таку кількість знімків, але це показує наскільки важлива кожна секунда. Крім того, в режимі «P» є доступ до основних пареметрів - це експозиція, ISO, баланс білого, які потрібно налаштувати один раз перед зйомкою на одній локації. Цього достатньо, щоб добитися відмінного результату. Звертатися до ручних налаштувань можна при необхідності створення особливого ефекту розмиття або щоб зробити який-небудь інший трюк.

4. Фотографуйте від бедра.

Фотографування з цього рівня дозволяє отримати дуже цікавий ракурс і перехожі не знатимуть, що ви їх фотографуєте. При такому ракурсі зйомки найкраще використовувати ширококутний об'єктив. При використанні оптики є велика ймовірність, що об'єкт зйомки не попаде в кадр. Крім того, ширококутний об'єктив дозволяє вам працювати більш приховано. Ви можете скерувати камеру повз об'єкта зйомки, що дозволить приховати справжній інтерес, але модель все одно потрапить в кадр.

5. Фотографуйте двічі.

На вулиці все змінюється дуже швидко. У вас не буде часу переробити знімок, якщо людина відвернеться або закриє очі. Робіть як мінімум два кадри. Це дозволить вибрати найкращий з них із серії знімків. Сучасні камери дозволяють робити серії в середньому від трьох до дев'яти кадрів за одну секунду. Є й більш "скорострільні" пристрої.

Переклад з http://www.takefoto.ru/articles/fotografyi/1747_fotograf_tomas_loythard_ulichnaya_fotosyemka