Практичні поради від відомого стокового фотографа

Відомий фотограф з Мілана Крістіан Негроні (Cristian Negroni) давно та успішно заробляє на стоках. Він надає перевагу вуличній фотографії, подорожам, а також жанру lifestyle. Крістіан успішно експериментує і в інших напрямках фотомистецтва. Свої роботи вінпродає через магазин 500px Prime. Вони користуються попитом й купують їх дуже охоче.

У цій статті Крістіан дасть 10 порад  тим фотографам, які хочуть навчитися заробляти на стоках. Що їм потрібно робити в першу чергу, а чого уникати. Можливо ці поради бувалого майстра комусь із вас будуть корисними.

1. Так, фотографія - це мистецтво. Ніхто не сперечається. Але якщо ви вирішили заробити на стоках - на якийсь час забудьте про це. Навчіться стримувати художника всередині себе. Вибір вам доведеться зробити на користь комерційної складової. Пояснимо доступніше: всім відомо, що фотографам найчастіше хочеться фотографувати красивих напівоголених моделей в спокусливих позах. Ну звичайно! Фотограф, особливо початківець, уявляє себе великим фотохудожником сучасності! У стоковій фотографії це правило практично не працює. Набагато охочіше купують фотографії, що зображують сцени повсякденного життя. Ну, або хоча б той же lifestyle. Не забувайте про комерційну сторону питання. Вам потрібно твердо засвоїти: купується те, що цікаво покупцеві. Значить і потрібно пропонувати до продажу саме те, що йому цікаво. Але не забувайте, що модна фотографія тут дещо обмежена в своїх можливостях.

2. Спробуйте стати "дзеркалом". Згадайте про те, що дзеркало ні до чого не прив'язується, але в той же час і нічого від себе не відштовхує. Намагайтеся бути гнучким у своїй роботі. Не захоплюйтеся одним єдиним жанром або напрямком в фотографії. Клієнтів приваблюють фотографії різних жанрів, зроблені в різних манерах і стилях. Чим різноманітнішими будуть ваші роботи, тим у вас буде більше шансів їх продати.

3. Навчіться бути простішими в своїй творчості. Простота - одна з основ стокової фотографії. Не потрібно відволікати глядача, а в нашому випадку потенційного покупця, безліччю зайвих елементів в кадрі. Відразу переходьте до найважливішого, відразу намагайтеся сказати головне. Простий фон, мінімум деталей - таке подобається покупцям!

4. Намагайтеся думати так, як думає покупець. Уявіть, що це саме ви купуєте фотографії в сток-магазині. Що б ви купили? А чому? А тепер так і знімайте.

5. Ні в якому разі не забувайте про технічну якість ваших фотографій. Різкість повинна бути ідеальною, на зображенні не повинно бути грубих тіней, світлі ділянки не мають бути пересвіченими. Фотографії обов'язково мусять бути хорошої якості. Технічний брак може все зіпсувати.

6. Знімайте з різних точок, в тому числі і по висоті, під різними кутами. Не варто повторювати звичні знімки відомих об'єктів, які зробили інші фотографи. В такому випадку можливості продати свої фотографії у вас будуть мізерно малі. Спробуйте сфотографувати звичний об'єкт незвично. Присядьте нижче, залізьте вище... Спробуйте зняти під незвичним кутом... Свіжий погляд на речі завжди вітається. А, значить, такі фотографії будуть продаватися.

7. Фотографу, який хоче стати успішним на стоках, дуже важливо навчитися якісно обробляти свої знімки в графічних редакторах. Добре фотографувати, правильно будувати композицію, організовувати освітлення та багато іншого - цього на сьогодні вже недостатньо. Для того, щоб стати популярним і привабливим на фотостоках, потрібно вміти добре робити постобробку. Так що, освоюйте комп'ютер.

8. Не знімайте в темній тональності. На стоках охочіше купують світлі фотографії. Вони несуть позитивний заряд, а це, в основному, і потрібно для реклами.

9. Не має ніякого сенсу фотографувати все те, що ви навколо себе бачите. Головне в фотографії - ідея. Якщо ви вдало висловили в своїй фотографії закладену вами ж ідею - вашу роботу обов'язково куплять. До знімків потрібно ставитися дуже уважно. Продумуйте в них кожну дрібницю, кожен штрих, кожен нюанс. Якщо ви працюєте з моделлю - дуже серйозно поставтеся до її підбору. Правильно організуйте знімальний майданчик, заздалегідь подбайте про декорації, реквізит, костюми, макіяж. Все повинно працювати на головну ідею.

10. Ну і найголовніше. Будьте скромним. Оцінюйте свої роботи адекватно. Не вважайте їх геніальними. Але і не занижуйте планку своєї гідності. Крістіан Негроні вважає це найкращим і єдиним способом довести свою майстерність до досконалості.

Переклад з http://www.takefoto.ru/articles/teoriya_fotografii/1741_praktiki_ot_uspeshnogo_stokovogo_fotografa


Posted on March 3, 2016 and filed under фотостоки.