Секрет фото з розливанням рідини розкрито!

Автор Dina Belenko

Dina Belenko є авторкою багатьох креативних натюрмортів. В її картинах з повсякденними предметами відбуваються дивовижні історії. У цій статті ви побачите, як рідини оживають, красиво бризкаючи. Ми кинемо виклик гравітації виконавши кілька простих кроків. Навіть вдома все це можна відтворити, лише захопіть клейовий пістолет. 

Життя в маленькому, провінційному містечку на краю світу навчило мене при створенні фотографії користуватися підручними засобами. А про техніку, що наливатиме рідину при правильних кутах, з точною швидкістю, можна лише мріяти. Адже такого не купиш у місцевому магазині. Якщо ви фотографуєте натюрморти й хочете знімати якось унікально, то, напевне, вже зіштовхувалися з такими проблемами. Тут я покажу вам, як зняти динамічне зображення з падінням чашки й бризками рідини, використавши тільки два спалахи та клейовий пістолет.

Ключовим у фотографуванні бризок є максимум контролю за процесом. Точного контролю виливання рідини дуже важко досягти, проте ми можемо регулювати падіння чашки в повітрі. Для цього використаємо професійні затискачі або покращені підручні засоби - в'язальні спиці й клейовий пістолет. Щодо фотографічної техніки, то вам буде потрібна камера, штатив і будь-яке джерело світла, що підходить для зйомки на високій швидкості. У цьому випадку було застосовано два спалахи - один всередині невеликого софтбокса, а інший - за великим дифузором. Пульт дистанційного керування дуже допоможе, проте він не обов'язковий. 

1. Готуємо реквізит

Зберіть все, що вам потрібно для натюрморту: кілька горнят кави, трохи печива, пару кубиків цукру - все, що знайдете підходящого. Не забувайте, що треба буде багато кави. Також пригодиться підстилка, аби горнятка, що падатимуть, не розбивалися. 

2. Композиція

Скомпонуйте кадр так, щоб залишилось трохи простору для майбутніх бризок. В нашому випадку вся нижня частина зображення має бути майже порожньою, так переміщення рідини не зруйнує важливих частин натюрморту.

Склейте горнята, які мали б падати разом, щоб вони не розлетілися. Тут ми приклеїмо склянку молока до спиці.

В процесі пост обробки спицю легко видалити. Горнятко кави теж приклеєне в потрібному положенні.

3. Налаштування освітлення і камери

Сцена освітлена двома спалахами, налаштованими на низьку потужність (від 1/16 до 1/128 потужності спалаху забезпечує дуже короткий імпульс, що заморожуватиме рух рідини). Один з них працює в ролі основного джерела світла зліва і трохи позаду сцени. Інший - в ролі заповнюючого освітлення праворуч. Оскільки, ми працюємо зі спалахом, встановіть витримку відповідно до швидкості синхронізації спалаху (як правило, від 1/160 сек і 1/250 сек). Тоді зробіть тестовий знімок, щоби виявити мінімально широку діафрагму, при якій зображення не буде затемне. Встановивши на камері режим серійної зйомки, вручну сфокусуйтеся на основному об'єкті.

4. Зйомка

Це найкраща частина! Налийте рідину в чашку та зробіть серію кадрів. Оскільки, всі горнятка закріплені, можна спробувати фотографувати кілька разів, не руйнуючи при цьому сцену. Спробуйте різну кількість рідини й поекспериментуйте з різними ракурсами, тоді вам точно вдасться створити сплеск найближчий до ідеального. Та, найголовніше - отримуйте задоволення!

5. Пост обробка

Виберіть найкрасивіші знімки, а тоді з'єднайте їх. Щоб це зробити, вставте кожен кадр в новий шар та за допомогою масок шару й кисті відкривайте деталі, що вам подобаються. У нашому випадку є два головних знімки - один з кавою, а інший з молоком та кількома краплями, які були додані з інших шарів. Відретушуйте всі видимі шари.

Це зроблено за допомогою Clone Stamp. Потім можна ще трохи поліпшити картинку шляхом видалення крапель, які тут не пасують, або коригуванням кольору й контрастності.

Ну ось, картинка ожила! Фінальна світлина:

Таким чином, можна спробувати знімати різні речі: печиво й борошно, пампушки та бризки, та все що завгодно! Ось ще кілька зображень із серії "З верхньої полиці". Вони були зроблені аналогічно до попереднього:


Posted on September 16, 2016 and filed under корисне.