Типові помилки фотографа при позуванні моделей


Як правильно позувати на камеру повинні знати не лише моделі. Оскільки, не тільки від моделі залежить те, як вона вийде на тій чи іншій фотографії. Насправді, фотографам теж потрібно знати про позування моделей і не допускати певних помилок. Ми розповімо вам про типові помилки, які фотографи часто ігнорують. 

Помилка 1. Перерваний профіль
Часто трапляється так, що фотограф не звертає уваги на поворот голови моделі і кінчик її носа заходить за край щоки або злегка його торкається.
Профіль повинен бути або повним, щоб глядачеві було видно тільки одну сторону обличчя моделі, або в три чверті.

Помилка 2. Високо підняте підборіддя або нижній ракурс 
Людське обличчя краще не знімати знизу, особливо, якщо мова йде про моделей з круглим обличчям або не дуже молодих моделей. Крім того, що такий ракурс підкреслює не завжди красиве підборіддя, він спотворює форму обличчя. Таке ж спотворення відбувається, якщо модель занадто закидає голову назад: це призводить до зорового збільшення щелепи, а також акцентує увагу на ніздрях.

Помилка 3. Відсутність шиї
Деякі моделі люблять притискати підборіддя, щоб продемонструвати свою скромність. Якщо голову сильно нахилити вперед, це не тільки спотворить обличчя, але й сховає шию, порушивши природні пропорції. Неприпустимі і будь які інші ракурси, в яких шия на фотографії відсутня.

Помилка 4. Нахил голови без нахилу плеча 
Нахил голови при рівних плечах виглядає неприродно. Якщо ви вирішили використовувати в позі нахил голови, його потрібно обов'язково компенсувати плечем, піднятим в ту сторону, куди нахилена голова.

Помилка 5. Короткі руки або ноги
Пози, в яких руки або ноги моделі стають візуально коротшими, порушують пропорції тіла. Їх краще уникати. Навпаки, використовувати краще пози, в яких підкреслюється природна довжина кінцівок.

Помилка 6.  Якщо кінцівка не видна на фотографії цілком, а видно тільки її вигин, вона виглядає як ампутована 

Жахливе слово, але так воно і є.
Пам'ятайте, що фотографія двомірна і по ній не можна «додумати», де тут рука або нога.

Помилка 7. Рука з живота 
Неприродно виглядають руки, що раптово виникають там, звідки вони не ростуть. Якщо ви хочете, щоб обидві руки були видно, виберіть таку позу, при якій видно всю лінію руки.

Помилка 8. Рука з нізвідки або «чужа» рука
Мова також йде про фотографії, на яких лінія руки переривається. При цьому рука може виглядати або як чужа, або несподівано з'являтися з краю кадру, звідки її не чекали.

Помилка 9. Нога на ногу 
У позі «нога на ногу» небажано, щоб нога, розташована ближче до камери, була зверху. Тож якщо ви вирішили використовувати цю позу - зверху повинна бути нога, яка потрапила на задній план.

Помилка 10. При зйомці «ню» та в обтягуючому одязі
Потрібно дивитись за тим, щоб стегна не торкались якоїсь поверхні всієї своєю площею. При цьому спотворюються лінії ніг, які відіграють велику роль у передачі форми тіла в цілому. Особливо слід уникати  «сплющування» ніг, якщо модель схильна до повноти. Вирішити цю проблему можна вибором іншої пози.

Помилка 11. Стежте за тим, щоб рука в передпліччя не торкалася тіла занадто щільно 

Це призводить до некрасивого збільшення зорового розміру плеча.

Помилка 12. Не кадруйте  ноги і руки по суглобах
Це груба помилка. Якщо вам все таки потрібно обрізати ноги або руки, це потрібно робити або вище, або нижче суглоба.

Успіхів вам та натхнення!

Поради з книги Уільяма Мортенсена "Модель. Проблеми позування"
Переклад з http://www.si-foto.com/11-rasprostranennyih-oshibok-fotografov-dopuskaemyih-pri-pozirovanii/