Портрети людей в їх звичному оточенні

Автор Darren Rowse

Коли в нашій маленькій сім'ї народилася дитина, нам подарували сертифікат на сімейну фотосесію в студії.

На той час у нас вже було безліч фотографій немовляти, але фотосесія за сертифікатом була безкоштовною, до того ж мені стало цікаво побачити роботу іншого фотографа. 

Я можу детально проаналізувати саму зйомку, що в нас відбулася. Проте, найцікавішим було те, що цей процес наштовхнув мене на думки про власні вподобання. Я виявив, що мені набагато більше подобається знімання людей в їх звичному середовищі, ніж фотографія в студії. 

Що таке "портрет у звичному оточенні"?

Портрет у природному середовищі людини чи групи людей - це фотографування їх в ситуаціях, у яких вони живуть і місці, що може розказати про те, ким вони є. Найчастіше, це місце праці, відпочинку або гри.

Перш ніж порадити вам як гарно знімати в такому жанрі фотографії, дозвольте трохи пояснити чому саме такі портрети мені подобаються найбільше.  

В чому перевага "портрета в звичному оточенні"?

    

  • він додає змісту фотографованому
  • він додає цікавих акцентів на фото (так, модель буде головною, але буде ще щось цікаве на знімку) 
  • модель почуває себе розкуто
  • глядач має уявлення про особистість та спосіб життя вашоі моделі


Такі кадри є приблизно поміж постановочними студійними портретами та випадковими світлинами людей в їх повсякденному житті.

Отже, повернемось до порад.
 

Як знімати "портрет в природному оточенні" - Поради:

Дізнайтесь про вашу модель якомога більше

Перед тим, як вибрати місце для фотосесії, витратьте трохи свого часу для близького знайомства з моделлю. Дізнайтеся, де вона проводить свій час, яким є ритм її життя, якою особистістю вона є. Так ви швидко визначитеся з місцем проведення знімання, вам буде легше вибрати стиль фотографій і ваша модель не відчуватиме себе в кадрі розгубленою чи напруженою. Якщо це можливо, відвідайте разом кілька місць, де можна пофотографувати, так ви будете краще готові до майбутньої фотосесії. 

 

Вибір місця зйомки

Іноді місце зйомки є очевидним, проте в багатьох випадках важливо добре його підібрати, вибір має бути свідомим та цілеспрямованим. При виборі локації ідеальною буде та, яка: 

  • розказує про вашу модель 
  • додає інтересу до кадрів (кожен елемент зображення може додати або відняти щось зі знімка). Проте, середовище не повинно домінувати над фотографованим об'єктом, не має відволікати увагу глядача від моделі. Намагайтеся уникати надто барвистих фонів, надто яскравих кольорів. Для зменшення кількості відволікаючих елементів попрацюйте над кадруванням, глибиною різкості та композицією.

Реквізит

Реквізитом можна "витягнути" навіть нецікавий кадр або ж "завалити" накращий. Речі, що оточують модель, мають бути ненав'язливими та природно доповнювати фотографованого. Проте, уникайте предметів, які не пасують до сцени чи відволікають увагу глядачів.  

Те ж стосується й одягу, в який вбрана модель. Намагайтеся, аби одяг відповідав сцені та не був занадто викличним. 

Позування

Цим "портрет в природному оточенні" відрізняється від класичного студійного. Не бійтеся попросити вашу модель, щоб вона сиділа чи стояла так, як цього вимагає задумана сцена. Так, тут грань між постановочним фото та природнім дуже тонка. Проте, кадри з дещо драматичним позуванням зроблять ваші світлини стильними, сильнішими. 

Емоції моделі також дуже важливі та мають відповідати загальній сцені. До прикладу, якщо ви знімаєте в формальній, офіційній обстановці, модель матиме не дуже вдалий вигляд з широченною посмішкою, навпаки, серйозний вираз лиця буде доречним. Але, пробуйте знімати по-різному, щоб побачити, що спрацює найкраще.

Налаштування камери

Загалом немає правильного чи неправильного способу налаштувати камеру. Це залежатиме виключно від стилю зйомки та ситуації. Фотографування при вузькому отворі діафрагми (високі значення) підійде для збереження переднього плану й фону в фокусі. Мені подобається знімати на широкий кут, адже так можна включити в кадр більше оточення. Звичайно, це не значить, що варто знімати лише так. Ймовірно, різні фотографії потребуватимуть різних налаштувань. 


Posted on November 22, 2016 and filed under портрет.