Почистити брудний сенсор за кілька хвилин? Запросто!

Якщо ви думаєте, що ваш сенсор достатньо чистий, то, найімовірніше, ви ніколи не знімали небо на діафрагмі F/14 або менше.

В пейзажній фотографії часто знімають на ширині діафрагми F/14, F/16 або F/18, аби отримати кращу глибину зображення чи триваліший час експозиції. Коли діяти таким чином, найменші порошинки на сенсорі стають дуже помітними, особливо при зйомці яскравіших областей, як от, блакитного неба чи однорідних хмар.

На щастя, нові версії Adobe Lightroom мають відточені опції, щоб швидко прибрати всі плямки зі сенсора, не хвилюючись про якість решти знімка. Ось як це робиться:

1. Виберіть інструмент Видалення плям - Spot Removal Tool (Q)

2. Виберіть Heal в налаштуваннях кисті (Brush), якщо працюєте з небом або хмарами

3. У нижній частині головного екрану натисніть кнопку Visualize Spots (Візуалізувати плями)

4. Потягніть повзунок доти, поки не побачите величезної кількості круглих плямок

5. Просто натисніть на кожну з плям, поки все не виправиться

На зображенні вище було видалено більше 40 плям.

Ось і все. За допомогою цього методу ви можете зловити набагато більше плямок на сенсорі, ніж зробили б це ж, але неозброєним оком. Також тут не доведеться турбуватися про збереження текстури, бо і на небі, і на хмарах це не буде помітно.

Якщо на сенсорі вашої камери є багато плям, мусите звернутися за професійним очищенням. Потім якість можна перевірити знімаючи ясне небо або аркуш паперу на діафрагмі F/22.

За матеріаліми сайту iso.500px.com


Posted on September 2, 2016 and filed under корисне.