Плями на фоні? Швидкий спосіб їх видалення з Median у Photoshop

Ви маєте намір провести зйомку на білому фоні - паперовому чи вініловому, немає значення. Він трохи брудний від взуття, але зйомка відбуватимется просто зараз. А по закінченні фотосесії знімки на комп'ютері мають неакуратний вигляд - ознаки потертостей, сліди, випадкові волосини... Щоби забрати все це, потрібно буде витратити купу часу на очищення клонуванням. Отоді починаєш шкодувати, що не відрізав брудного шматка паперу. Ну, залишається лише редагувати... 

Проте є кращий спосіб!

Не обов'язково очищати лише клонуванням. Є дуже простий і не дуже відомий інструмент у Photoshop, називається Median. Median є формою стирання, де групи пікселів змінюються до середнього їх значення. Високі значення знижуються, низькі - підвищуються, таким чином, все усереднюється.

Кроки для очищення білого фону

Ось ми маємо маленькі частинки пилу, волосся та сліди бруду загалом:

Крок перший - дублікат шару

Продублюйте фоновий шар, перетягнувши його на іконку нового шару в нижній частині панелі шарів:

В якості альтернативи застосуйте контекстне Command / Ctrl + J. Якщо ж у вас є набір шарів, то за допомогою контекстного Shift + Cmd / Cntrl + Option + E штампуйте їх в новий шар.

Крок другий - Median

Перейдіть до Filter> Noise> Median.

Переміщуйте повзунок Radius, доки не зникне бруд. Тут використано значення 10:

Крок третій - нанесіть маску шару

Якщо ви не вмієте користуватись масками шарів (Layer Masks), можна застосувати щітку Erase, щоби видалити області, які не мають бути розмитими. Проте, маски шарів краще спрацюють. 

Біла маска шару показує все на цьому ж шарі, тоді, як чорна маска приховує вміст шару. Якщо для цього шару вам потрібна чорна маска, то, утримуючи клавішу Option на Mac (Alt для ПК), натисніть на іконку New Layer Mask в нижній частині панелі шарів. З'явиться чорна маска на шарі та Median filter буде прихованим.

Далі, виберіть інструмент Brush Tool, а потім натисніть D для установки кольорів за замовчуванням. Потім за допомогою клавіші X поміняйте місцями передній та задній плани, щоб передній план став білим. За допомогою м'якої щітки (soft brush) замалюйте бруд, щоб стало видно ефект від Median. Постарайтесь не малювати дуже близько до країв об'єкта зйомки. Якщо ви десь помилились, натисніть X, щоб поміняти колір кисті на чорний, та замалюйте знову цю ділянку, аби її приховати. В цьому величезна перевага маски шару: можна відкривати чи приховувати якісь області багато разів без скасування, це називається "неруйнівним редагуванням".

Цей трюк не обмежується фоном. Його можна використати на будь-яких областях з однорідним тоном для швидкого результату. Нижче - фото з брудним небом. Так сталося, що щіточка для очищення сенсора була запиленою, тому на знімку це стало видимою проблемою. Ось як можна виправити таку проблему за допомогою медіани:

Очищення брудного неба за допомогою Median

Як і у випадку з фоном, почніть з дублювання фонового шару. Проблемні області на світлині чітко видно - це небо та поверхня річки: 

Тоді застосуйте Filter> Noise> Median. Для саме цього знімка значення радіуса має бути значно вищим, аніж те, що було для фону.

Виберіть тільки область неба

Тоді приховайте шар з Median, натиснувши на око на шарі, а потім виберіть шар внизу. На панелі інструментів виберіть Quick Selection tool (Швидкий Вибір інструмента) або натисніть W. Звідти протягніть курсор уздовж неба, близько до будівель. Через жорсткі краї, що виділяються на тлі неба, це легко робиться.

Потім натисніть кнопку "Вибрати і Маскувати" ("Select and Mask"), (виділено червоним на фото вгорі). Ви побачите, що небо стало ясним, а інша частина зображення зникла. Пройдіться кистю над шпилями будівель, вуличних ліхтарів та інших предметів, які повинні бути захищені від ефекту розмиття медіанним фільтром. Натисніть Enter, щоб створити виділення з усіма видимими плямами.

Увімкніть видимість для шару з Median. Натисніть на іконку Layer Mask на панелі шарів, щоб створити маску.

Ви побачите області, де медіанний фільтр розмив краї. Отже, вам доведеться прочистити маску чорної пензлем, щоб приховати це. Не потрібно бути дуже точним, використовуйте велику м'яку кисть уздовж країв будівель, це пришвидшить вашу роботу.

І, насамкінець, пройдіться по воді білим пензлем з непрозорістю 50%, щоби приховати бруд на поверхні.

Остаточне зображення має набагато кращий вигляд, аніж вихідне:

За матеріалами сайту digital-photography-school.com


Posted on September 13, 2016 and filed under обробка фото.