Photoshop: 3 швидкі редагування, які корисно знати

Для багатьох фотографів нудно проводити час за редагуванням знімків. Всі хочуть виправити свої зображення швидко та ефективно. Проте, цей процес став невід'ємною роботою кожного фотографа з часів появи цифрового знімка. Колись таким займалися лабораторії при проявці та друку плівки. 

Якщо ви один з тих, кому не подобається ідея так витрачати свій час, то ця стаття допоможе вам.

Існує швидкий спосіб отримати хороші результати зображень в Photoshop. Але спершу поговоримо про деякі речі, які потрібно зробити безпосередньо на камері, щоб заощадити час в пост обробці.

1. Переконайтеся, що ваші лінзи чисті. Ви ж не хочете витрачати час на прибирання плям від пилу на зображеннях.

2. Переконайтеся, що ваш сенсор чистий. Коли помітите плями на знімках при чистих лінзах об'єктива, має сенс очистити сенсор. 

3. Використовуйте штатив. Вирівнювання зображень в Photoshop або Lightroom витрачає ваш час.

4. Під час зйомки перевіряйте, чи достатньо різкості на вашій світлині, чи добре сфокусована, переглядаючи зображення на екрані камери. Якщо ні, то сфотографуйте ще раз.

Впевнившись у перелічених вище речах, ви можете приступати до редагування знімків. Вашою основною метою мають стати красиві ефектні зображення. За допомогою описаних нижче порад ви більше часу проводитимете за камерою, аніж за комп'ютером. 

Редагування №1 - Levels (рівні) чи Curves (криві)

На цю тему тривають вічні суперечки серед фотографів. Деякі з них віддають перевагу тому чи іншому інструменту. Проте в реальності вони дуже різні. Ви можете (і повинні) використовувати обидва.

Рівні (Levels) є відмінним інструментом, щоб швидко зробити коригування експозиції. Криві (Curves) дають таку ж можливість, але набагато детальнішу. Вони також мають величезні можливості для специфічних виправлень. Хоча для швидкого редагування краще вибираємо рівні (Levels): Image> Adjustments> Levels або додайте їх на додатковий шар для редагування.

Інструмент Levels впливає на експозицію трьох ділянок зображення: highlights (відблиски), shadows (тіні) та midtones (півтони).

Всі зображення складаються з комбінації цих трьох областей. Інструмент Levels коригує експозицію в кожній з них окремо. Це важливо тому, що експозиція впливає на колір. Наприклад, якщо ви зробите експозицію темнішою, кольори стануть насиченішими, а якщо посунете експозицію у світліший бік, то кольори знебарвляться. Тому робота з Levels допоможе виправити кольори зображення. 

необроблене зображення

виправлення на Levels

Редагування №2 - Hue (відтінок) та Saturation (насиченість)

Цей інструмент наступний. Почніть з Levels, а потім перейти на відтінок і насиченість (Image> Adjustments> Hue and Saturation. Даний інструмент виглядає простим, але ним теж можна зробити багато цікавого. 

Найперше ви побачите три повзунки: верхній - Відтінок, середній - Насичення, а нижній - Освітленість. Над ними є блок з випадаючим меню, він встановлений на Master за замовчуванням (фото зліва).

 

 

 

Повзунок Hue використовується для зміни кольорів. Якщо залишити блок у верхній частині на позначці Master і попереміщати повзунок Hue, всі кольори в зображенні зміняться. Повзунок Hue починає працювати при виборі колірного каналу зі списку - натисніть на стрілку поруч з Master (див скріншот справа). Це корисно, якщо ви хочете, щоб всі червоні кольори виглядали більш помаранчевими. Майте на увазі, що це універсальна настройка, вона буде вибирати всі червоні кольори в зображенні та коригувати теж їх всіх.

Другий повзунок Saturation відповідає за багатство кольорів в зображенні. Якщо червоні ділянки в зображенні здаються світлими або блідими, ви можете вибрати Reds зі списку, а тоді повзунок Saturation потягнути вправо, він стане насиченішим (див скріншот зліва). Якщо якийсь із кольорів здається вам надто блідим чи занадто насиченим, ви завжди можете скористатися цим повзунком. Кожен колір можна вибирати окремо та працювати з ним щодо насиченості. 

Останній повзунок Lightness (освітленість). Якщо ви добре попрацювали над Levels (рівнями), то немає підстав використовувати повзунок Lightness. 

фото зі зміненими Hue та Saturation

Редагування №3 - Brightness (яскравість) та Contrast (контраст)

Після того, як ви зробили налаштування кольору, використовуючи Hue та Saturation, вам може знадобитися трохи підвищити яскравість. Інструмент Brightness та Contrast (Image> Adjustments> Brightness and Contrast). Проте користуйтеся цим з обережністю, не переборщіть. 

Переміщення повзунка Brightness вправо підвищить яскравість картинки. Таке ж можна зробити і для повзунка Contrast - посилиться контрастність. Але й ці інструменти застосовуйте лише тоді, коли і після виправлень кольорів зображення виглядає темнуватим. 

фото із завершеним редагуванням

Ось так швидко відредагувавши знімок, ви зможете видрукувати його чи віддати клієнтові, чи запостити у соціальних мережах - залежно від вашої мети. 

За матеріалами сайту digital-photography-school.com


Posted on July 14, 2016 and filed under обробка фото.