Фотографувати на телефон як профі? 10 порад, які вам потрібні

Автор: Iris Bergmann

Сертифікат PRO.jpg

Нема нічого більш комфортного, ніж можливість закарбування моментів життя за допомогою смартфона. Мені подобається, що моя камера на смартфоні настільки легка і проста у використанні, що я можу увімкнути її та сфотографувати в одну мить. Телефоном я зняла дуже багато моментів з життя, які я не впіймала б камерою. Моменти тривають секундами, а камери часто не буває поруч, до того ж, потрібно її витягнути, налаштувати. Використання смартфона дозволяє мені залишатися присутньою в даний момент і робити кадри.

Ось три випадки, коли я люблю фотографувати на смартфон замість камери:

 

1. Вулична фотографія

Вуличні фото - моя пристрасть. Для мене блукати вуличками і фотографувати вуличне життя є своєрідним видом медитації.

Особливо подобається фотографувати туристів. Бо весело знімати моє прекрасне місто їх очима, коли вони зайняті тим, що захоплені краєвидами. Якщо ви хочете спостерігати за людьми, йдіть в місця, де багато туристів та стежте за їх реакціями. Люди на вуличних фото допопмагають розповісти цілісну історію.

Також я люблю знімати життя через вікно з пасажирського місця в автомобілі. Коли я бачу щось цікаве, я намагаюсь сфотографувати це креативно. Дуже гарно виходять знімки крізь цікаві погодні умов, як от затуманене вікно чи дощ.

ПОРАДА:

Експериментуйте з витримкою, щоб зняти рух людей чи автомобілів. Спробуйте додатки як ProCamera, щоб контролювати налаштування мобільної камери.

mobile-photography-iris-bergmann-14.jpg
mobile-photography-iris-bergmann-10.jpg

Мобільні додатки, які мені подобаються:

Snapseed — Моя улюблена програма для редагування.

Filmborn — Подобаються інструменти редагування.

ProCamera — Мій вибір номер 1 для фото.

Sun seeker — Використовую, щоб відстежувати захід сонця, золоті та сині години.

Collect — Використовую як фото-щоденник для проекту 365.

 

2. Тревел фотографія

Багато фотографій з подорожей я зняла камерою телефона. Для недовгих поїздок я залишаю свій Nikon вдома і користуюсь своїм iPhone замість нього. Мені подобається вишукувати потужні патерни та драматичне світло і я завжди шукаю архітектурні цікавинки чи людей на вулицях, які наповнять сцену сенсом. Прихованим скарбом є станції метро, бо вони наповнені деталями та людьми.

Для довгих поїздок я беру свою камеру, а телефон використовую для завантаження фото з свого Nikon (за допомогою додатка Nikon WMU) і редагую їх на телефоні перед публікацією в Instagram чи Facebook.

Я дуже рекомендую звикнути до камери смартфона та брати його в поїздки, залишаючи велику камеру в готелі на день. Добре оглядайте середовище і використовуйте телефон так, як використовували б фотоапарат. Знімайте кольори, заходи сонця, людей та свою сім’ю. Пам’ятайте, що правила експозиції, світла та композиції працюють з будь-якою камерою.

ПОРАДА:

Обмеженням при використанні камери смартфона є зменшення контролю глибини різкості. Мене це не засмучує, бо я люблю, коли все в фокусі, особливо у тревел фото. Але якщо ви хочете додати точки фокусу чи заблурити фон, можна зробити це в якомусь додатку.

mobile-photography-iris-bergmann-07-1.jpg
 

3. Підводна фотографія

Я купила водонепроникний чохол на свій iPhone 6s і взяла його з собою на відпочинок в Іспанію. І я не уявляла, що зможу отримати такі класні фотографії телефоном! А маленький водонепроникний чохол для телефона займає значно менше місця, ніж великий чохол для цифрової камери.

Що мені дуже подобається, так це знімати підводні відео в басейні. Тому дуже рекомендую пошукати якісний водонепроникний чохол і випробувати його наступної поїздки.

ПОРАДА:

Впевніться, що чохол не протікає! Щоб перевірити, наберіть в посудину воду і покладіть туди чохол на 30 хвилин. Якщо він залишиться сухим всередині, він не протече та його можна безпечно використовувати у водоймах.

mobile-photography-iris-bergmann-11.jpg

Моя техніка для мобільної фотографії:

Камери: iPhone 8 Plus, iPhone 6S

Olloclip лінзи (макро, fisheye та дуже широка)

LifeProof водонепроникний чохол для iPhone

Carson Stuff-It мікрофібра для протирання камери/екрану

mobile-photography-iris-bergmann-06.jpg
mobile-photography-iris-bergmann-01.jpg
 

7 Порад для мобільної фотографії

1. Завжди протирайте лінзи. Лінзи телефона теж забруднюються. Завжди майте при собі тканину для протирання та робіть це регулярно. Також, стежте за тим, щоб поруч з телефоном не лежали предмети, що можуть пошкодити лінзу, як от ключі чи інші гострі предмети.

2. Кути зйомки та кольори привертають увагу. Я використовую багато кутів зйомки, коли фотографую телефоном. Один з улюблених - фотографувати зверху. Все, що привертає мою увагу (на землі, на столі чи будь-де) я стараюсь зняти з якомога креативнішого кута.

3. Не бійтесь слабкого світла. Я ніколи не використовую спалах телефона, тому пошук хорошого світла є обов’язковим. Фото з слабким світлом є зернистими, але це можна пробачити. Іноді конвертація в чорно-білий допомагає.  

4. Використовуйте додатки, які допоможуть контролювати налаштування камери. Це дасть змогу виходити з складних світлових ситуацій та використовувати креативні техніки зйомки. Я користуюсь  ProCamera, бо там є можливість зйомки в RAW.

5. Менше - краще, якщо це про редагування. Я використовую Snapseed для редагування фото, бо з цим додатком я можу налаштувати баланс білого, криві, повернути зображення, налаштувати перспективу, контраст, додати чи зменшити зернистість, конвертувати в чорно-білий. Не можу припинити хвалити цей додаток. Дотримуйтесь мінімалізму в редагуванні.

6. Залишайтеся вірними своєму стилю і голосу. Всі мої фото репрезентують мій голос. Чи я використовую камеру, чи телефон, я потім публікую зображення в стрічці Instagram та Facebook. Зараз я продовжую свій проект 365 і змішую мобільні фото з іншими фотографіями кожного дня.

7. Думайте як фотограф. Те, що робить зображення вдалим лишається незмінним - експозиція, освітлення, композиція. І байдуже, що ви використовуєте - камеру чи смартфон.

 

Користуйтесь макро лінзами для мобільної фотографії, щоб креативно підштовхнути себе

В мене нема макро лінзи для камери, тому, коли я хочу зняти квітки чи об’єкти близько, я використовую свій телефон. В мене набір лінз Olloclip Essential Lenses, в який входить фіш-ай, дуже широка лінза та макро лінза. Макро лінза допомагає мені робити чудові фото. Я завжди ношу ці насадки з собою, і коли є вдале світло та гарний об’єкт, я можу зробити макро фото будь-де. Мені подобається фотографувати в макро квіти та кольори.

mobile-photography-iris-bergmann-09.jpg

mobile-photography-iris-bergmann-05.jpg

Доведіть до ладу свій Instagram.

Я завжди публікую в Instagram хоча б одне фото на день, байдуже чи я подорожую, чи є вдома. Я ніколи не використовую вбудовані фільтри цієї програми, але завжди користуюсь LUX (значок над фото). Також я використовую Whitagram перед тим, як запостити кожне фото. Бо я обожнюю додавати рамки на фото. Спробуйте і ви!