Неповторний нічний портрет у місті

Створення портрета схоже на готування випічки: потрібно змішати правильні інгредієнти, покласти це все у форму для випікання, й трошки прикрасити за бажанням. Коли пиріг в духовці, то немає шляху назад. Так само й зі зніманням портретів.

Будь-який портрет завжди включатиме в себе особу, фон та світло, що дозволить особистості проявитися в картині. Модель, фон і світло - це інгредієнти, а рамка - форма для випічки. Вражайте всіх довкола й "спечіть" ідеальний торт-портрет!

Місто, особливо після заходу сонця, має в собі велике розмаїття складових для портрета. Беріть модель з собою та виходьте на прогулянку на вулиці-студії. Шукайте свої обрамлення, фони й освітлення.

Ключ до успіху завжди є у вашому баченні. Почніть дивитися на місто через портретний об'єктив і шукайте збалансованих композицій, які обрамлятимуть хороший портрет. Спробуйте використовувати те, що можна знайти на вулицях. Але, якщо це неможливо, просто скористайтеся зовнішнім спалахом та білою парасолькою - це буде така собі установка для міської студії.

Яскравий магазин на темній вулиці

Динамічна композиція, що на фото нижче, створює необхідний інтерес, акцентує увагу глядача на рисах обличчя й очах моделі, показує її особистість. Такого ефекту досягнуто за допомогою м'якого ніжного світла, що йде зліва, та додавання червоного боке на фоні. Уявний трикутник між її губами, очима та червоним боке скеровує наш погляд знову до її очей.

Як ви можете бачити на знімку нижче, для портрета була використана не комфортна студія, а бруднувата нічна аптека на розі вулиць зі жвавим рухом в Єрусалимі. Люмінесцентні лампи стали джерелом рівномірного й м'якого світла.

Загадка готелю

Класична будівля готелю (плюс трошки людського втручання) допомогла створити загадкову атмосферу для цього портрета, фон тут також є частиною історії. Основне світло для цієї сцени було від зовнішнього спалаху, розташованого під кутом 90 градусів. Темна рамка для цієї композиції утворилася шляхом фотографування через металеві перила між камерою і об'єктом зйомки (видно на наступній фотографії). Це допомогло створити глибину з розмитими фігурами на вулиці.

Всі налаштування можна побачити нижче. Спалах був розташований за 1,5м від моделі, на 1/32 потужності, щоби співпадати з кількістю світла, що надходить з фону.

Вітрини магазинів

Шари, цікаві накладення можна знайти не лише в програмах для редагування фотографій, вони по всьому місту. Магазин на розі, з вікнами по обидва боки, дозволить вам скласти цікаву композицію, яка пробудить інтерес для дослідження. При цьому необхідно переконатися, що глядач закінчує роздивлятися світлину саме на моделі. Розділіть кадр на три частини, використовуючи вертикальні лінії вікон магазину, розташуйте модель в правій третині знімка та сфокусуйтесь на ній.

Основне світло тут також надходило зі зовнішнього спалаху (видно на наступному зображенні). Фотографія була зроблена через вікно на лівій стороні магазину.

Обладнання

Будь-яка камера з пристойним портретним об'єктивом і ручним керуванням експозицією може так знімати. Більшу частину роботи тут виконуватиме об'єктив.

Класичним портретним об'єктивом є лінзи з фокусною відстанню між 85 мм і 105 мм на повнокадровій камері або їх еквіваленти на будь-якому іншому розмірі сенсора. Такі фокусні відстані дадуть вам ідеальну камеру, щоб відстань до об'єкта була близько двох метрів й перспектива була помірно стислою, без спотрворення. Типові портретні об'єктиви мають широку діафрагму, наприклад, F/2 чи навіть ширшу, що ловитиме більше світла. Тому вони ідеально підходять для роботи з нічними фотографіями в місті, до того ж дадуть вам малу глибину різкості, коли це необхідно.

Зовнішній спалах камери може бути будь-яким: з ручним керуванням чи радіо керованим. Ось список устаткування, яке було використано для цієї сесії:

  • камера Panasonic GH4
  • об'єктив 45мм, F/1.8 
  • спалах 
  • два радіо керовані сихронізатори 
  • біла парасоля 
  • адаптер для парасольки 
  • штатив 

Тому, якщо хочете спробувати щось інше, знайдіть модель, візьміть спалах та вирушайте в місто вночі, аби назнімати неповторних портретів.


Posted on August 29, 2016 and filed under стріт фото.