Неймовірні фотографії автомобілів: малюємо світлом!

Автор Frank Myrland

Чи ви кермуєте ретро-автомобілем 80-х, чи найсучаснішим Porsche, сфотографувати авто зі світловим малюнком є відмінним способом продемонструвати машину якнайкраще. Малювання світлом дає неймовірні унікальні та вражаючі картинки. Проявіть трохи наполегливості й творчості та створите зображення, як для рекламного фото навіть без виснажливого редагування.

Фотографії зі світловим малюнком є такими неймовірними через те, що світло буквально огортає предмет. Здебільшого ми бачимо об'єкти, освітлені від одного кута, найчастіше це сонце, яке може давати трохи нудне зображення. Крім того, на кузові автівки буде крутий світловий слід, це додасть кадрові комерційного вигляду.

Почнемо

Яким буде перший крок? Помийте машину! На світлі кожна частинка бруду й кіптяви відразу стануть видимими. Якщо тільки ви не прагнете до жорсткого, брутального стилю, то переконайтесь, що автомобіль кришталево чистий.

Оскільки, при фотографуванні зі світловим малюнком затвор камери має залишатися відкритим протягом деякого часу, мусите почекати, доки на вулиці не стемніє. Якщо ж знімати картинку зі світловим малюнком при денному освітленні, можна отримати повністю біле зображення, бо сенсор вбирає все сонячне світло.

Хоча, маючи достатньо великий гараж, можна наглухо закрити всі вікна, аби світло абсолютно не пробивалося, й познімати автомобіль там. 

Джерело освітлення

Чудово, що для фотографій зі світловим малюнком зовсім необов'язково вкладати сотні доларів в обладнання. Для цієї цілі можна використати буквально будь-яке джерела світла - чи то професійне світлове відеообладнання, чи просто ліхтарик на мобільному телефоні.

Для свого прикладу я використав LEDGo Portable Video Light - це невелике, але потужне світло, що зручно тримати в руці.

Одним з недоліків такого типу джерел світла є те, що світло від них лльється скрізь, в тому числі й в камеру. Якщо це можливо, знайдіть якийсь спосіб затулити джерело світла, аби спрямувати його лише на об'єкт зйомки. У професійних світлописних вогнях, таких як Westcott Ice Light, є закрилки, які не дозволяють світлу всюди розливатись.

Камера "бачила" джерело світла, це створило унікальний ефект ореолу навколо автомобіля

Камера захищена від потрапляння світлового вогню, він спрямований лише на авто.

Налаштовуємось знімати

Мабуть, найважливішою частиною додаткового обладнання для зйомки зі світловим малюнком стане надійний штатив. Це для того, щоби витримка в багато секунд не зіпсувала кадру. Штатив, що ворушиться чи продувається вітром, призведе до нечіткого зображення та суцільноого розчарування. 

Вам не потрібен спеціальний або дорогий об'єктив для світлового живопису - будь-який об'єктив згодиться! При встановленні штатива не забувайте, як зум вплине на картинку. Зйомка зблизька на ширококутний об'єктив зробить автомобіль ширшим на вигляд. Тоді як фотографія з більшої відстані при невеликому зумі дозволить зменшити деформації.

За лаштунками. На картинку впливає легке освітлення від ліхтаря зліва, але з налаштуваннями камери його вплив можна зменшити

Налаштування експозиції

Найперше налаштуйте базову експозицію. Це вимагатиме від вас повного ручного керування камерою. Якщо залишити камері виконати це автоматично, вона намагатиметься компенсувати низьке освітлення та може ввімкнути спалах.

Для того, щоб зображення було з чорним фоном, як в моєму прикладі, базова експозиція має бути дуже темною. Якщо має бути видно більше оточуючих предметів, зробіть основну експозицію світлішою. Однак, майте на увазі, щр на фінальному знімку буде видно, як ви ходите довкола автомобіля зі світлом. 

1. По-перше, виберіть низьке ISO, щоб сенсор не забирав багато світла з довкілля. Додатковою перевагою при застосуванні низького ISO буде дуже висока якість світлини.
2. Далі вам захочеться вибрати досить вузький отвір діафрагми. Це триматиме більшу частину зображення в фокусі та допоможе зробити фотографію темнішою.
3. І, нарешті, виберіть витримку, яка дасть вам трохи часу, щоби намалювати машину. Для цієї мети я вибрав 25 секунд.
Як видно нижче, базове зображення було майже зовсім темним. Мені це підійшло. Тепер на остаточній картинці буде тільки те, що я намалюю світлом.

Базова експозиція: ISO 100, F/9, 25 секунд

Хай буде світло! (малюємо)

Ну ось, тепер ми готові починати малювати!

Хай вам допоможе друг, який натискатиме на кнопку спуску або поставте камеру на короткий таймер, щоби почати малювати світлом відразу після спрацьовування затвора.

Звичайно, вам не оминути помилок, проте намагайтеся знайти правильні кути, під якими "малювати" машину. Особливо зверніть увагу на те, що світло завжди відбивається від кузова автомобіля, знайдіть способи, аби це мало привабливий вигляд. Зазвичай, найкраще переміщати світло на одному рівні так, щоби на автівці відбилася чиста й чітка світлова лінія.

Швидше за все, багато фото доведеться викинути через недостатнє висвітлення якихось частин автомобіля чи відображення виглядатиме брудним. Не зациклюйтесь на цьому. Чим більше ви практикуєтесь, тим краще відчуватимете як краще переміщати світло.

Пограйтеся! Красиві великі хвилі виглядатимуть неймовірно на такому знімку. 

Камера може бачити тільки ті об'єкти, які відбивають світло, що на них падає. Коли ви спрямуєте джерело світла в сторону від себе й будете рухатися весь час витримки, вас просто не буде видно в одному місці достатньо довго для камери, щоби записати на фотографію.

Якщо ви все ж бачите себе трохи в фінальному фото, це може бути пов'язано з тим, що:

  • Можливо, вас спіймало світло, відбите від автомобіля (або ви випадково освітили себе).
  • Можливо, забагато довколишнього освітлення. Спробуйте змінити налаштування для темнішої базової експозиції.
  • Ви стояли на одному місці занадто довго, не зупиняйте руху.

Як правило, все вищеописане можна легко виправити за допомогою Photoshop. Хоча краще змінити деякі налаштування камери, щоби заощадити час на редагування.

Контроль потужності світла

Якщо виявиться, що світло не дало очікуваного потужного ефекту на кінцевому зображенні, то є два способи виправити це.

Аби підняти потужність впливу світла, виберіть ширшу діафрагму (менше значення) або підніміть ISO. Будь-який з цих варіантів зробить камеру чутливішою до будь-якого освітлення, включно зі світлом у вашій руці. Майте на увазі, що ці зміни повпливають на базову експозицію та фіксацію довколишнього освітлення. Таким чином, можна також змінити витримку, щоби зберегти фотографію темною.

Якщо ж ніщо не допомагає, просто придбайте потужніше світло. Так, можна зробити світлову картину з маленьким ліхтариком, але якщо братися до справи серйозно, то добре було б користуватися потужнішим обладнанням. 

Фінальні зміни

Часто такі зображення зі світловими картинками мають досить дивний вигляд просто з камери. Але програма редагування Lightroom кількома простими налаштуваннями завершить ваше неймовірне фото. 

Зображення просто з камери. Без редагувань має "сирий" вигляд. Тут видно мої ноги, спіймані у відбитому світлі, їх потрібно вирізати

Найкраще знімати такі фотографії у форматі RAW. Зйомка в RAW, на відміну від JPG, дає більше можливостей для редагування.

Загальні редагування

По-перше, знайдіть підходящий баланс білого. Автомобілі світлого кольору гарно й гладко виглядають зі сталевим, холодним балансом білого, проте ви можете експериментувати, аби знайти хороший баланс саме для того авто, з яким працюєте.

Як вже згадувалось раніше, перед початком знімання важливо переконатися, що автомобіль чистий. Будь-які незначні дефекти або видимий бруд можна видалити за допомогою інструменту Spot Healing в Photoshop або подібних програмах для редагування. Цей же інструмент використовують, щоб зменшити або усунути яскраві, відволікаючі відблиски на авто. Я застосував цей метод, щоби забрати жорстке відображення трохи вище переднього колеса на фото.  

Вибіркові коригування

Далі якийсь час у вас займе висвітлення чи затемнення окремих частин фотографії. Цілком ймовірно, що під час знімання ви залили світлом області, які мали залишатися темними. Це можна відрегулювати за допомогою градієнтів або кисті виправлень - ними легко контролювати кількість світла на різних ділянках зображення.

На своєму фото мені хотілося, щоби світло красиво огортало автомобіль. Тому й підкреслив це за допомогою градієнтів і віньєтки, затемнивши краї зображення.

Моє фінальне зображення не дуже відрізняється від того, що вийшло з камери. Тут поєднано дві фотографії

Починайте творити!

Картини зі світловими малюнками - це весело, просто й дуже гарно. Загалом, вам не буде потрібно ніякого спеціального обладнання, аби отримати неймовірні та по-справжньому творчі світлини, які дивуватимуть глядачів.  


Posted on December 6, 2016 and filed under корисне.