Не видаляйте невдалі фото - вчіться на них

Звичайно, у вас це траплялося. У всіх це траплялося, просто інколи важко визнати невдачу. Ви назнімали невдалих фото... 

Можливо, ви весь час знімали з неправильним балансом білого, чи не звернули увагу на витримку й все виявилось розмитим. Коли так стається, це неймовірно розчаровує! З почуттям невдоволення та злістю на себе ви просто викреслюєте цей досвід зі свого життя й стираєте знімки. А тоді шукаєте розради в чомусь іншому. 

Але ж всі помиляються, навіть професіонали! Бувають моменти, коли від хвилювання чи в метушні можна забути перевірити налаштування камери, чи переконатися, що використано об'єктив відповідно до ситуації. Всяке буває...  

Знімок затемний

Не кидайте фотографію через невдачі. Нема нічого поганого в помилках. Одного разу співак Віллі Нельсон сказав: "Після того, як ви заміните негативні думки позитивними, ви почнете отримувати позитивні результати".

Пам'ятаючи це, дивіться на кожне зняте вами фото, як на крок вперед. Не видаляйте невдалі знімки відразу. З них ви зможете дізнатися багато нового про те як правильно знімати. Деякі фотографи створюють спеціальний файл для всіх своїх невдач. Потім, коли буде трохи часу, можна обдумати кожен знімок. Такий тип вправ може допомогти вам рости як фотографу.

Є багато способів позначити свої невдалі світлини. Дехто просто запам'ятовує їх. Інші пишуть свої зауваження в розділі ключових слів у Lightroom. Виберіть формат заміток, який працюватиме особисто для вас. Регулярний перегляд своєї роботи є дуже важливим.

Ось список питань, які можна використати для ревізії своїх фото: 

 • Які емоції ви відчуваєте в перші кілька секунд перегляду фотографії? Чому? А тепер відокремте емоції та будьте критичними.
 • Чому ви вважаєте це зображення невдалим? Не заглиблюйтесь в аналіз, просто зафіксуйте перше, що спало на думку. Спробуйте зробити цю частину аналізу потоком свідомості.
 • Якою була ваша ціль, коли ви знімали це зображення? Чому ціль не досягнута?
 • Якби ви могли повернути час назад і перезняти зображення, що б ви зробили по-іншому?
 • Ретельно продумайте зображення й винесіть з нього щось ключове для подальшої роботи.

 Тепер попрактикуємо свої навички обдумування. Свої фотографії нелегко аналізувати, на це знадобиться час. Нижче проаналізуємо деякі невдачі та успіхи.

Перегляньте кожну з представлених нижче світлин дуже критично. Навідні питання зверху вам допоможуть. Як обміркуєте все, подивіться на зауваження внизу. Чи згідні ви зі всім, що там написано? Можливо, ви помітили щось інше? 

Майте на увазі, що немає чогось правильного чи неправильного в цьому процесі. Декому фото вище сподобалося б. Дехто вважатиме його невдалим. 

Зауваження до фото

 • Ключка обрізана, погане кадрування
 • Гравець дивиться на шайбу, немає зорового контакту
 • Втрачений зв'язок з глядачем
 • Віньєтка робить знімок затемним

Шляхи до поліпшення

 • Окреслити лід і дати гравцеві точку зупинки
 • Нагадати гравцям завджди дивитися в камеру
 • При зйомці дітей-хокеїстів краще знімати без шайби. Вставити її в зображення з Photoshop при пост обробці

Порівняйте знімок вище з попереднім. Вони були зняті тій же арені з різницею в кілька місяців. Бачите відмінності? Безумовно, краще кадрування та є зоровий контакт з камерою. Правда ж, прогрес очевидний? 

Розглянемо ще одну помилку. Це зображення було знято для журнальної статті. Скажіть, чому фото невдале?

Зауваження до фото 

 • Обличчя моделі трохи не в фокусі
 • Клієнт хотів унікального ракурсу, але акцент зроблено на м'яч
 • Будинки на фоні позаду не дають відчуття, що ми знаходимося на футбольному полі

Шляхи до поліпшення 

 • Переконайтеся, що фокус на правильній частині сцени
 • Завжди уважно будуйте сцену. Пам'ятайте, що задній фон такий же важливий, як і передній
 • Скеруйте гравця в ділянку, комфортну для знімання. Вкажіть межі, за які не виходити

Нижче зображення, яке журнал вирішив використати для статті. Тут видно, як фон додає цій картинці більше змісту, аніж попередній знімок.

Чим більше ви будете розмірковувати над вашими фотографіями, тим більше будете рости як фотограф. Якщо раптом виявиться, що ви застрягли в рутині, не маєте ідей, то такий вид діяльності може стати прекрасним способом рухатися вперед. Повертатися до власних знімків через кілька днів або тижнів, це завжди гарна ідея. Так, відокремившись від зображень, ви зможете ретельніше їх проаналізувати. 

Подивіться на світлини нижче та подумайте у вільний час, що б ви в них зробили по-іншому. 

"Я не зазнав невдачі. Я винайшов 10000 способів, які не спрацювали" - Томас Едісон

За матеріалами сайту digital-photography-school.com


Posted on August 1, 2016 and filed under корисне.