Навчитися бачити як фотограф

Відкрийте очі та навчіться цінувати диво навколо вас.

Звичайно, що камера є інструментом для фіксації моментів, для запису спогадів для наступних поколінь. Проте в неї набагато більше можливостей. Якщо сприймати набір пластика, металу та електроніки за пензлик, а світ довкола - як фарби, то перед вами відкриються приголомшливі можливості.

Бачити звичайні об'єкти по-іншому

Ваша камера є інструментом для перетворення буденних побутових речей та процесів в щось унікальне. Наприклад, коли ваше авто на автомийці, а ви сидите всередині. Що ви, зазвичай робите? Сидите та терпляче чекаєте? А якщо у вас з собою фотоапарат, то чому би не роздивитися у вікно кольори, деталі, форми, вогники? Як працює вода, мило й віск - повний цикл миття. 

В абстрактних зображеннях можна побачити цілий світ можливостей. Вам залишиться просто йти слідом за уявою. Часом, об'єкт та фон розташовані так вдало, що потрібно лише бути уважним та вчасно натискати кнопку спуску. 

Будьте уважні та думайте

На жаль, проживаючи життя в поспіху, виконуючи все нові завдання, які мають бути зроблені "на вчора", ви не помітите того, що відбувається довкола. Ви не даватимете собі жодного шансу оцінити красу звичайних речей. Тому нижче короткий список ідей та прикладів, щоб ваша фотографія стала захопливою:

  • Сповільніть темп життя - в поспіху рідко будуть помітні цікаві деталі.
  • Придивіться до протиставлень. До прикладу, рух води та твердість, статичність гірської породи.
  • Шукайте ліній та форм - стоячи на залізничній колії сфотографуйте рельси, що сходяться до горизонту.
  • Озирайтесь частіше. Прогулюючись, зупиняйтесь на деякий час; уважно дивіться під ноги та на небо - а ну ж там щось цікаве відбувається! 
  • Знімайте звичайні предмети незвичайними способами. Спробуйте сфотографувати потік води, що падає на надуту повітряну кульку.
  • Зніміть один і той самий предмет при різному освітленні та в різні пори року. Якщо маєте улюблене дерево, сфотографуйте його з одного ракурсу в різний час доби чи зробіть серію фото по сезонах.
  • Шукайте речі, які не мали б бути там, де є. Наприклад, листочок, що пробивається крізь сніг всередині зими.
  • Використовуйте як одиночні зображення, так і серійні, щоб розповісти історію. Як от лижні траси в снігу, що прямують догори.

Не переставайте практикуватись

Згодом ви, напевно, розвинете свій власний стиль, будете точно знати, що вам подобається. Спочатку виникатиме спокуса фотографувати при кількох експозиціях, і це добре. Пізніше, вибираючи фото, ви зможете їх порівняти. Саме так, на практиці точно виявите, що вам подобається і не подобається. На одній і тій же сцені пробуйте різні техніки зйомки, щоб потім порівняти отримані результати. 

З часом ви вже зможете передбачити ідеальну експозицію для сцени, яку щойно побачили. За допомогою отриманих знань та досвіду кількість вдалих фото звісно збільшиться. Гарний кадр у вас вдаватиметься якщо не з першого разу, то з другого - точно!

 Ви фотографуєте чи створюєте зображення?

Давайте подивимося на слова "створити" та "зняти". Зняти можна щось, що бачиш. А створити зображення, значить використати особливий власний стиль, мати талант гарно скомпонувати кадр. Можливо, різниця незначна, але тут вона визначальна. Кожен може фотографувати, але не кожен є фотографом. 

Зрештою, фотографія є вашою особистою реакцією на те, що відбувається. Маючи в голові вже готову скомпоновану картинку, ви набагато краще виразите свої почуття. Справа в ракурсі, подивіться на знімок сніжинок нижче.

Світлину знято дуже холодного дня. Саме цей знімок виділяється чітко видимими деталями сніжинок. Ми бачимо величезну силу чогось крихітного й делікатного, без чого не існувало б великих пагорбів. 

Час втілювати в життя нові ідеї

Вашим домашнім завданням буде запам'ятати описані вище поради, взяти камеру та йти розважатись!

За матеріалами сайту digital-photography-school.com


Posted on August 9, 2016 and filed under корисне.