Ідея для фото: Мистецтво зйомки крапель води

Автор Corrie White

Якщо ви лише початківець у художній зйомці крапель води, то вам не буде потрібно багато обладнання. Перш, ніж витрачати сотні доларів на справу, яка вам  щойно сподобалась, та купувати якусь чарівну техніку, що мала б допомогти створити ідеальні водяні краплі води, спробуйте познімати з мінімумом обладнання. Тоді лише зможете вирішити, чи це дійсно для вас. Фото з фантастичними водяними краплинами повно в Інтернеті. Проте, такі заворожуючі знімки досягнуті великим досвідом, тестуванням і майстерністю, на все це потрібен час. 

З часу, відколи я почала знімати водяні краплі, користувалася лише вбудованим в камеру спалахом та медичною піпеткою. На щастя, в мене вже був справжній макрооб'єктив. Зрештою, потім вам буде потрібен щонайменше 100мм макро-об'єктив, цифрова дзеркальна камера, зовнішні спалахи (я використовую три) та інша електроніка. Я використовую Mumford’s Time Machine (програмований контролер та інтервалометр) та Drip Kit (пристрій для капання). Я ще не повністю випробувала усі налаштування цього обладнання, але якщо вам дуже подобається такий жанр фотографії, то вони дуже допоможуть. 

Установка 1 - медична піпетка та один зовнішній спалах

Моїми улюбленими світлинами і досі є ті, що зроблені вручну за допомогою піпетки й одного зовнішнього спалаху...

Контейнери

Ви можете використовувати різні контейнери для отримання бризків. Я, зазвичай, беру чорний піддон для води розміром 41см х 28см х 5,5см глибини. Висота водяного "стовпа" приблизно 48см, але кожного разу зовсім інша. Чорний пластик на дні лотка допомагає отримати чіткі відображення.

Установка 2 - камера під достатньо низьким кутом, щоб вловити відображення правильно

Процес

На Машині Часу виставлено потрібну кількість крапель (я, зазвичай, використовую "2" для всіх фото), інтервал між краплями, розмір краплі і відставання спалаху, щоби зафіксувати падіння краплі на бажаній висоті. Тоді активую кнопку спуску затвора (вона відкриває затвор на моїй камері), падають дві краплі поспіль, загоряється спалах, а потім затвор закривається.

Як правило, витримка становить 0,05 секунди, це необхідно, щоби зняти весь процес. Це швидкість спалахів, що заморожують дію, а не швидкість затвора. Спалахи спрацьовують приблизно на 1/20 000 - 1/30 000 с. Все робиться в слабо освітленій кімнаті, аби уникнути навколишнього освітлення, буде видно лише речі, які зловив спалах. 

Рідини

Найчастіше я використовую воду та молоко. До води можна додавати гліцерин, розчинений цукор або гуарову камедь. Гліцерин і цукор змутять воду, а гуарова камедь відмінно підійде для її загущення. Це все продається в супермаркетах. Рочиніть камедь (близько 1/8-ої чайної ложки) в 2 склянках теплої води, добре процідіть крізь фільтр для кави кілька разів. Розчин братиметься шматками, його важко проціджувати. Можна ще взяти ксантанову камедь, яка схожа на гуарову, проте потребує менше зусиль. 

Я люблю працювати з молоком. Зазвичай використовую знежирене, іноді додаю кілька крапель крему для загущення. Жирність молока дозволить отримати красиві форми крапель. Використання молока в ролі основи в піддоні відмінно підійде для цікавих ефектів. Але молоко швидко мутніє, тому як базову рідину в лотку краще використати воду.

Освітлення

Освітлення - найважливіше, що є у фотографії. Його замало - отримаєте шум. Забагато - пересвіт. Мої звичні налаштування: ISO 100 - 200, витримка 0,05 секунди і діафрагма F/14 (дає достатньо світла й глибину різкості).

Для зйомки крапель води я встановлюю три зовнішні спалахи за панеллю зі скла для м'якого розсіювання світла. Тоді, як для молочних крапель спалахи розташовані по обидва боки від шляху падіння краплі, іноді вище.

Установка 3 - зйомка крапель молока

Кольори

Кольори в краплях, як правило, з харчових барвників. Кольори фону отримані з різних пластикових гелів на спалахах або ж із кольорових прозорих плівок, дизайн яких я сама придумую та друкую. Останнім часом мені подобається трошки зафарбовувати молоко жовтим та використовувати кольорові гелі на спалахах, щоб краплі стали різнокольоровими.

З водяних краплин можна отримати безліч неповторних форм. Рідини мають власний розум, візьміть це до уваги. Один з моїх колег сказав: "Це мистецтво, а не математика." Звісно, експерименти з різною технікою принесуть вам фантастичні результати, але я завжди повертаюся до форми гриба, вона й досі моя улюблена.

Установка 4 - зйомка "гриба" з води

Для фотографа, що зніматиме падіння крапель, дуже важливими є терпіння, наполегливість та завзятість. Креативність також необхідна. Зробіть ваші фотографії естетично привабливими, будьте унікальними, виділяйтеся. Надихайтеся роботами інших фотографів, чимось новим. Творіть своє! 


Posted on September 14, 2016 and filed under корисне.