Секрети спілкування з фотомоделлю

Відомий американський фотограф Емілі Сото (Emily Soto) прославила своє ім’я чудовими фотографіями відомих людей. Будь яке фото майстра - це справжній витвір мистецтва. Бездоганно виконана робота, яка викликає у глядача бурю емоцій. Роботи фотографа активно купують престижні видавництва, вони прикрашають обкладинки модних журналів.

Емілі вважає, що однією з важливих складових успіху фотосесії є налагодження контакту з моделлю, спілкування з нею. Але, на біду, багато фотографів про цей бік справи часто забувають і зосереджують свою увагу в основному на фотоаппаратурі, освітленні та інших речах. Тим не менше, щоб створити гарну фотографію, фотографу потрібно навчитися донести свої ідеї, свої емоції і почуття до того, кого він фотографує.

Про те, як фотографу знайти контакт та взаєморозуміння з моделлю ми і розкажемо на прикладі порад, які Емілі Сото дає на своїх семінарах, майстер-класах, у своїх публікаціях та інтерв'ю.

Спілкування з моделлю - це головне

Для того, щоб модель звикла до фотокамери та незнайомої обстановки має пройти деякий час. А якщо ваша модель є новачком у цій справі, то іноді з нею треба порозмовляти про те, що їй належить робити під час фотозйомки. 

Усі люди унікальні, не схожа між собою. Ось ці особливості фотографу насамперед і необхідно виявити, а вже потім вирішувати, як краще знімати свого клієнта, в якій тональності, з якого ракурсу і так далі.

Зверніть увагу на те, як працюють з моделями інші фотографи. Як по різному вони фотографують одних і тих же людей! Якщо ви налагодите зв'язок з моделлю від самого початку вашого спільного творчого процесу, то можна вважати, що півсправи ви вже зробили. Основа для створення гарного знімка вже закладена вами.

Різні способи і варіанти спілкування фотографа з моделлю

Емілі Сото рекомендує фотографу при роботі зі своєю моделлю не тільки вербальне, тобто мовне спілкування, але і невербальні методи. Тіло людини теж може говорити, але своєю, особливою мовою. Саме ця мова тіла й задає настрій всьому знімку. Адже фотограф не просто розказує моделі, які пози потрібно прийняти, а й сам показує їх. На власному прикладі демонструє, як потрібно розташувати руки, ноги, голову...

Перш ніж почати фотосесію, продивіться портфоліо своєї моделі. Зверніть увагу насамперед на те, які пози для неї більш вигідні, які менш. Який ракурс більше підходить для цього типажу, в якому стилі краще сфотографувати людину, яка до вас прийшла.

Намагайтеся постійно мати під рукою власне портфоліо. Ваші роботи завжди знадобляться вам для того, щоб на реальному прикладі показати своїй моделі, наприклад, те, яку позу їй потрібно прийняти, який вираз обличчя зробити. Не забувайте про те, що на практиці зазвичай буває, що перші півгодини роботи йдуть на пробні знімки. У ході цього часу фотограф встановлює контакт з моделлю, шукає потрібні ракурси, варіанти освітлення, працює з композицією портрета.

Акцент на руки, очі і рот

Однією з найбільш важливих завдань для фотографа є завдання викликати в моделі настрій, що найбільше підходить до задуманої світлини. Сама Емілі любить створювати романтичні, м'які за своїми кольорами й тональностями фотографії. Головне в її портретах - невинні великі очі моделі. Не забувайте звертати увагу і на уста. Відкритий рот у моделі або закритий - від цього багато що залежить.

Дуже важливими в портреті є руки людини. Якщо руки на знімку виглядають незграбно, якщо вони напружені, то це означає лише одне: модель нервує. Боріться з цим!

Розмовляйте з моделлю на одній мові!

Перед початком роботи зі створення портрету людини, яка до вас прийшла на зйомку, покажіть їй фотографії інших моделей, які б відображали стиль, загальний настрій, композиційне рішення, пози, тобто все те, чого ви хочете домогтися в результаті. Розкажіть натурниці про те, які емоції вам від неї хочеться отримати, який настрій у глядача повинен викликати майбутній портрет. Опишіть все це таким чином, щоб модель зрозуміла вас, щоб їй стало ясно, що саме ви від неї вимагаєте.

Може статися так, що модель не володіє мовою, якою ви розмовляєте. У цьому випадку вам доведеться працювати, не вдаючись до слів, користуватися жестами та емоціями.

Сама Емілі Сото у своїх портретах дуже любить прості пози, в яких модель виглядає природно, а її очі передають саме ті емоції, яких хотів досягнути фотограф. Для того, щоб опинитися з моделлю на одній творчій хвилі, зовсім не потрібно володіти однією й тією ж мовою.

Докладіть зусиль для того, щоб ваша модель розслабилася

На те, що модель не може розслабитися, відчути себе комфортно у вашій присутності, зазвичай вказують руки. Точніше, незграбність, напруженість в руках. Модель інколи просто не знає, куди їх подіти. У випадку, якщо ви зрозуміли, що людина, яка прийшла до вас фотографуватися перебуває у невідповідному для роботи стані, настрої, запропонуйте їй самі кілька варіантів позування. Часом корисним буває повернутися до основної, головної пози, з якої ви починали роботу. Ну, наприклад, погляд через плече або безпосередньо в об'єктив фотоапарата.

Дуже важливо, щоб у фотостудії або там, де ви проводите фотосесію, був стілець для того, щоб модель могла відпочити між перервами у зйомці. Звичайно, якщо ви працюєте поза студією, наприклад, на природі, то модель може присісти на сходинку сходів, на камінь або будь який пень, просто спертися об стіну будинку або паркан, зрештою. Як тільки людина відчує, що їй зручно, що прийнята нею поза є для неї комфортною й природною, ви можете знову приступати до зйомки. Ви одразу побачите різницю в знімках, зроблених до того, як модель відпочила і після короткого відпочинку.

Комфортну для моделі обстановку на знімальному майданчику створює музика. Перед тим, як почати працювати, дізнайтеся в моделі, яку музику вона любить, якому стилю або виконавцю надає перевагу. А вам зовсім не обов'язково розділяти її музичні пристрасті. Адже ваша головна мета під час фотографування - домогтися того, щоб модель, з якою ви працюєте, розслабилася і почувалася комфортно. І лише тільки після цього вона почне самовиражатися.

Називайте модель по імені!

Починайте називати свою модель на і'мя від самого початку спілкування. Це настільки просто, але й настільки ж ефективно! Якщо ви будете називати вашого гостя по імені, він відразу відчує себе комфортно навіть в незнайомій обстановці. А, значить, розслабиться і буде себе вести природно та невимушено. У підсумку - ваша фотосесія пройде успішно і ви отримаєте чудові фото, якими будете задоволені не тільки ви і модель, а й численні глядачі.