Творчий союз візажиста і фотографа

При студійній портретній зйомці візажист і фотограф практично завжди працюють разом. Цей тандем у професійній фешн фотографії існує давно. Візажист - це не стиліст та не перукар. При фотографуванні моделей без його послуг просто не обійтися. І чим ліпшим буде взаєморозуміння фотографа й візажиста, тим кращим буде результат їхньої роботи. Саме тому обидвом фахівцям потрібно заздалегідь, ще до початку роботи з моделлю, обговорити всі деталі спільної роботи, всі дрібниці та нюанси, які можуть виникнути при зніманні.

Зазвичай перукаря модель вибирає сама і на фотосесію приходить вже з готовою зачіскою. У більшості моделей є "свій" перукар. А ось візажист потрібен безпосередньо в студії. Свою роботу він повинен робити прямо перед початком зйомки, а іноді навіть і в процесі фотографування. Тільки в такому випадку результат буде успішним.

Професійний візажист завжди зможе підібрати для моделі неповторний образ

Багато хто думає, що візажист - це просто майстер по макіяжу. Що він, керуючись правилами кольорокорекції, знанням типів шкіри, типів особистості та багатьма іншими професійними вміннями та навичками, може створити для моделі неповторний і ефектний образ. Крім всього цього, хороший візажист може приховати дефекти шкіри моделі, підкреслити характерні особливості особистості  портретованого. Справжній майстер своєї справи зможе ретельно, детально опрацювати кожну дрібницю, кожен міліметр шкіри моделі. Висококваліфікований візажист, в доповнення до всього вищесказаного, прекрасно знає властивості всіх без винятку засобів візуалізації, їх текстури як при студійному світлі, так і при світлі фотоспалахів.

Звичайно, хороший візажист - це не просто людина, яка закінчила короткі курси візажистів. Хороший візажист - це досвідчений фахівець. А на курсах вивчають лише ази, основи цієї складної професії. До прикладу, стандартні схеми нанесення макіяжу. Хороший візажист, крім величезного багажу знань, має володіти й великою практикою, навиками, які приходять з роками. Тільки майстер з багатим досвідом зможе вникнути і розібратися в усіх нюансах взаємодії світла і тіні.

Чи можливий конфлікт, суперечка між візажистом і фотографом?

У практиці, на жаль, зустрічаються і такі випадки. Яка ж може бути причина для виникнення розбіжності між фотографом і візажистом? Ну от, наприклад, така ситуація. Візажист Іван витрачає дуже багато сил і часу для створення певного образу моделі Тетяні. А фотограф Степан стверджує Івану, що цей образ Тетяні абослютно не підходить. І все потрібно робити все зовсім не так.

Ось тому ми і рекомендуємо для уникнення подібних конфліктів і взаємних непорозумінь, напередодні, перед початком роботи, зробити хоча б кілька ескізів і погодити їх один з одним. В такій роботі необхідна наочність. На словах, усно, всі дрібниці важко обговорити та передати. І ще одна важлива деталь. Фотограф повинен заздалегідь попередити візажиста про те, скільки часу триватиме фотосесія. Це потрібно для того, щоб візажист краще до неї підготувався і належним чином підготував модель до зйомки.

При роботі з візажистом-новачком, який не працював раніше на фотосесіях, фотографу потрібно попередити новачка про деякі особливості такої роботи. Ну, наприклад, що тон потрібно накладати не тільки на обличчя і шию, але і зону декольте, і навіть повністю на руки і, більше того, на ноги, якщо планується зйомка моделі в повний зріст. В іншому випадку фотографу доведеться дуже довго коректувати колір цих ділянок в графічних редакторах.

Звичайно, робота візажиста-професіонала коштує дорого. Але ця сума далеко не завжди є показником його майстерності. Ось тому, перш ніж братися за спільну роботу, якщо ви не знайомі з цією людиною, незайвим буде попросити його показати власне портфоліо.


Posted on September 16, 2015 and filed under корисне.