Створіть чудове зображення квітки за допомогою ліхтарика і відбивача

У цій статті ми поділимося з вами кількома простими та недорогими способами створення красивих квіткових зображень. Ви навчитеся додавати світло за допомогою ліхтарика й відбивача. Трохи часу, терпіння та фантазії - і ви самостійно зніматимете чудові квіткові образи.

Крім того, ви отримаєте уявлення про те, як бачити світло та як відтворити його самому. 

Техніки, якими ми збираємося поділитися, нагадують малювання світлом. А в цій навчальній статті ми використаємо навколишнє світло поєднане зі світлом від ліхтариків, щоб створити вражаючі ефекти.

Налаштування

Вам потрібно буде поставити камеру на штатив та знайти хорошу поверхню поблизу світла з вікна, щоб сфотографувати квітку. Знімайте з витримкою довшою, ніж 1/15 секунди. Вам буде набагато простіше, якщо використовуватимете функцію автоспуску камери.

Ось таким вийшов у нас набір на фото вгорі. Вибрано зручне розташування, перпендикулярне до вікна, що забезпечило хороше освітлення. Та використана підпора, аби квітка трималась догори.

                               Використане лише віконне світло. Діафрагма f/4, витримка 1/4

Знімок вище є тестовим для визначення експозиції при використанні тільки світла з вікна. Витримка тут виставлена трошки довшою, щоб порівняти результати. 

                             Використане лише віконне світло. Діафрагма f/4, витримка 1/25

Додайте відбивач

На фото, що зверху. все виглядає трохи яскравіше при цій експозиції, але зверніть увагу, що тіні все ще досить сильні.

5.jpg

Для того, щоб пом'якшити світло, додано білі аркуші під квітку та з одного боку. Отакий саморобний відбивач. Майже всі предмети білого кольору можуть бути використані в якості відбивача. Ідея полягає в тому, щоб заповнити тіні та зробити освітлення м'якшим.

                             Використане віконне світло з відбивачами. Діафрагма f/4, витримка 1/4

Експозиція на знімку вище була налаштована за допомогою аркушів-відбивачів. Це просто диво, як багато світла додається до фото за допомогою відбивачів.

Для нас ще важливішою є якість світла. Зверніть увагу, що тіні, які все ще присутні зліва від центру квітки, є не такими виразними. І подивіться, як красиво вони заповнюються знизу.

Відтворіть відчуття відповідні предмету зйомки

Квіти є м'якими, жіночними. Розказуючи історію у фотографії ми хочемо передати це почуття. Одним із способів такого вираження є світло. Зверніть увагу, як відрізняються відчуття на фотографіях із відбивачами та без. Друга експозиція відчутно м'якша, тому добре підтримує історію про жіночність квітки.

Додайте драматизму зі світлом від ліхтарика

Тепер про підсвічування ліхтариком. Переконайтеся, що ваш ліхтарик розміщений таким чином, що світло від нього не потраплятиме безпосередньо в об'єктив. Промінь має бути повністю спрямованим на квітку. 

                                             З підсвіткою від ліхтарика. Діафрагма f/4, витримка 1/4

Це зі сильною підсвіткою. Зверніть увагу на те, яким темним здається центр квітки.

Ми можемо використати друге світло, щоб висвітлити центр квітки. Рекомендовано встановити коротшу витримку, 1/15 або менше, та рухати ліхтариком для правильної експозиції. Якщо світло не рухати, воно здаватиметься занадто жорстким і буде створювати різкі тіні.

Якщо освітлення є занадто жорстким та прямим, використовуйте дифузор на ліхтарик. Це може бути навіть паперова серветка, щоб пом'якшити світло.

З ліхтариком для підсвічування позаду та другим ліхтариком спереду з дифузором. Діафрагма f/4, витримка 1/4

Як вам картинка зараз? Зверніть увагу на те, як експозицію з центру квітки перенесено трохи вгору, ніби малюнок світлом. Таке колись робили у фотолабораторіях, але ми робимо це на стадії зйомки.

Погляньмо, як виглядатиме наша квітка зі слабшою підсвіткою. Наш ліхтарик освітлює серветку-дифузор, яка знаходиться позаду об'єкта знімання. 

                               З використанням м'якої задньої підсвітки з допомогою серветки

Тепер ви бачите, наскільки пом'якшилося підсвічування?

                       З використанням передньої (з серветкою-дифузором) та задньої підсвітки 

Грань між зображеннями вище дуже тонка. Але якщо їх уважно порівняти, то видно, що одна картинка виглядає м'якшою за іншу. Різниця на екрані комп'ютера не кидається в очі, але при друку великого розміру її таки буде помітно. 

Будьте креативними зі світлом та композицією

Прийшов час побавитися з обрамленням та світлом.

При побудові композиції ви маєте вирішити, де буде центр вашої фотографії та як привернути увагу саме до нього. Погляньте, яким темний є центр квітки на фото вище. Тому додамо сюди трохи заливки.

А на фото вище центр квітки є світлішим. Яке зображення вам більше подобається?

Зверніть увагу на тичинки квітки на світлині вище. Ви бачите просто чорну пляму? Що відбудеться, коли ми трохи підсвітимо її ліхтариком?

                                                   Тут центр став вираженішим 

Тепер спробуємо іншу квітку.

                                                                     Темні тичинки

                                                          Трохи більше підсвітки

                                                            Новий ракурс без підсвітки

                                             Трохи підсвітки для виразнішого центру фото

Кілька нових прикладів

Повернемося до простих налаштувань підсвітки.

Цей саморобний освітлювальний набір було використано для декількох різних видів квітів. Найкраще виглядає оця біла троянда.  

Бачите це чарівне світло та якою напівпрозорою виглядає троянда?

Тут дуже добре загальне відчуття зображення. Тим не менше, є багато контрасту між центром квітки й зовнішніми пелюстками. Оскільки, центром зацікавлення у цій світлині є центр квітки, то відбивач розміщено просто перед самою трояндою.

На світлині вище видно, як світло відбивається назад та прояснює центр квітки. 

Ця техніка спрацює й на вулиці. Спробуйте свій відбивач та ліхтарик і подивіться, що з цього вийде. 

Тут немає правильних чи неправильних світлин. Ви самі вирішуєте, де поставити світло. Але, як правило, краще не підсвічувати предмет зйомки під таким же кутом, як знімає камера. На фото вище світло виглядає зажорстким. На квітках є різкі тіні, що не додають почуттів фотографії. Тому буде краще переміститися, щоб змінити положення джерела світла.  

На фото вище додано відбивач, і подивіться, як тичинки почали виділятися. Це вже набагато краще, але можна погратися з ракурсами, щоб побачити як це буде виглядати.

Це вже значно краще, особливо гарно виглядають візерунки на пелюстках квітки, створені світлом. Але центр інтересу мав бути в центрі квітки, а він, як і раніше, здається темним.

На фото вище використано відбивач, щоб заповнити тіні, та ліхтарик, щоб додати трохи світла.

Потім (знімок вище) трохи змінено кут зйомки. Без підсвітки.

Нагорі та ж квітка з відбивачем і підсвіткою ліхтариком в темних ділянках.

Тут немає науки, це все гра. Пробуйте, щоб побачити, як все працює. Ось ще кілька прикладів без виправлень. Так краще видно сам процес. 

                                                                 Без підсвічування 

                                                                 З підсвічуванням

                              Використано кілька відбивачів та підсвічування центру квітки

Тепер, коли у вас є такі гарні підказки, створюйте чудові квіткові зображення самостійно. Ви вже знаєте, як використовувати прості відбивачі, щоб додати світла й пом'якшити зображення. Ви дізналися, як освітлення впливає на історію, яку ви хочете розповісти, та як простий ліхтарик або два, плюс паперова серветка допоможе вивести ваші світлини на новий рівень.

Автор: Vickie Lewis


 

 

Posted on June 23, 2016 and filed under корисне.