Композиція: використовуємо геометрію

Коли вас питають про композицію в фотографії, що найперше спадає вам на думку? Правило третин. Фреймінг. Провідні лінії. Глибина. Повторення. Якщо ви вивчали трохи більше, то згадаєте про перспективу, ракурси та кольори.

Світ художньої композиції насправді включає в себе трошки більше, ніж ви, можливо, думаєте. Композиція не мусить бути складною. Так само, як щодо основних принципів композиції, ви можете натренувати своє око для розпізнавання інших правил. Це зробить ваші фотографії динамічнішими, аніж ви могли б уявити.

При поглибленому вивченні композиції потрібно буде зосередитися лише на одному слові: геометрія.

Так, все вивчене в школі позначиться на вашому вмінні шукати добрі композиційні форми. Багато художників роблять це інтуїтивно, підсвідомо, не зовсім помічаючи це, доки не вкаже хтось інший.

Прямокутники:

Використання прямокутників схоже до Правила Третин. Однак, замість того, щоби всі секції вашого фото були однаковими, можна використати прямокутники різних розмірів для розміщення об'єктів. На знімку вище прямокутники складають нижню частину кадру, відокремлюючи зліва ліхтар як об'єкт.

Кола:

Багато фотографів люблять використовувати кола на фотографіях. В таких світлинах відчувається особлива енергія, погляд глядача ніби проникає за рамки. Так, можна використовувати повні кола або півкола, щоб скласти все разом. У кадрі вище застосування кіл втягує нас вглиб сцени, око зосереджується на воді й відображенні гір.

Трикутники:

Форми, які, мабуть, найчастіше зустрічаються в композиціях, це трикутники. У вас теж, можливо, багато фото з трикутниками в композиції. Їх кути дуже природно створюють глибину та справжній інтерес до знімків. Подивіться на загорожу - дошки ведуть погляд до гори. Навіть тут є трикутники.

Багатокутники:

Звичайно, ви ж не дивитеся у видошукач, примовляючи "Мені треба використати багатокутник для цього зображення". Але можете бути здивовані тим, як використання таких форм допоможе вашим знімкам набути нового сенсу. На світлині вище багатокутник створено квітами на передньому плані, а, також, контрастом між світлими й темними ділянками.

Квадрати:

З квадратами виходять відмінні кадри, а ефект повторення додасть особливого змісту. У картинці вище квадрат в самому серці кадру створений зі стільця й моделі. Книжкові полиці й книги теж є повторюваними квадратами. 

Дуги:

Дуги мають схожу до кіл природу, проте, вони краще працюватимуть як частина фону, аніж як форма сама по собі. Руки у формі серця створюють 3 дужки на задньому плані. До того ж руки тут виступають рамкою для квітки. 

Паралельні та ведучі лінії:

Інколи важко правильно застосувати лінії у фотографії. Але, якщо ви цього бажаєте, то пам'ятайте, що паралельні та лінії, що сходяться, гарно підійдуть для композиції фону. У кадрі вище є ще дещо - лінії розміщені ніби дзеркально й таким чином акцентують увагу на моделі. 

Простір: Відносність та Рівновага

Коли у вас є добре розуміння простору, це буде додатковою перевагою при побудові композиції, яка розповідатиме якусь історію. Як видно з фото - воно композиційно досить просте - увага зосереджується на близько розташованій лавці, а тоді ми бачимо, скільки місця, порожнечі є позаду. Такі елементи дозволяють глядачеві придумати свою історію з власного досвіду чи емоцій.

Виділіть якийсь час на вивчення кожного з описаних вище елементів та одночасно практикуйтесь в них. Звичайно, неможливо відразу опанувати все, але це точно буде цікаво проведеним часом! 


Posted on September 22, 2016 and filed under композиція.