Назад до основ: чотири класичні техніки для портретного освітлення

Один з фотографів сказав, що добрий портрет це той, що пронизує персонажа, щоб досягнути його суті. Але перед зніманням "сутності" вашого об'єкта, ви маєте навчитися правильно освітлити його обличчя.

Після прочитання цієї статті ми сподіваємося, що ви станете на правильний шлях для знімання справді красивих портретів.

Приклади освітлення Рембрандта

Такий тип освітлення отримав свою назву від імені знаменитого голландського художника Рембрандта, який часто використовував його в своїй роботі. Від вас вимагається мінімум технічних засобів, проте результати виглядатимуть вражаюче. Разом з тим це дуже "стандартний" тип портретного освітлення. Якщо ви лише новачок у портретній фотозйомці, то безумовно беріть його до своєї скарбнички. 

на фото Paulo Coelho. Автор Alex Teuscher 

Приклади розділеного освітлення

Таке розділене освітлення надасть світлині драми. Переміщаючи світло на одну сторону, ви розташуєте половину обличчя об'єкта в тіні різної інтенсивності. Вони можуть варіюватися від повної темряви до чогось набагато витонченішого.

Приклади повного освітлення

Таке широке освітлення відноситься більше до певного стилю, ніж до конкретного налаштування; іншими словами: освітлення Рембрандта може бути "широким" чи "коротким". Але повне освітлення означає, що лице фотографованого трохи відвернуте від центру і ширша його сторона (звернена до камери) є у світлі. Це відмінний спосіб приховати зморшки. Такі знімки часто сприймаються як більш «чоловічі».

Приклади освітлення у вигляді метелика 

Така техніка освітлення є класичною. Вона дуже добре підходить для людей високими вилицями. Свою назву отримала від тіньового візерунка у формі метелика, сформованого нижче носа. Ви отримаєте яскраві "гламурні" кадри:

За матеріалами сайту iso.500px.com


Posted on June 28, 2016 and filed under світло.