Яскравий портрет без допомоги Photoshop

Автор Emily Supiot

У програмах для редагування фотографій Photoshop або Lightroom є багато чудових інструментів для покращення кольору, з ними ваші портрети стануть ще барвистішими. Проте, яскравий, різнобарвний портрет можна створити самому лише за допомогою камери. 

Нижче ми розкажемо про кілька простих речей, за допомогою яких колір портрета гарно виділятиметься.  

Переконайтеся, що кольори фону гармоніюють з кольорами моделі 

Розуміння комплементарності (підхожості) кольорів дуже вам допоможе. Гарно поєднуються: червоний і зелений, помаранчевий і синій, фіолетовий та жовтий і т.д. Використання комбінації даних тонів у фоні й на моделі буде мати гармонійний вигляд. 

Дуже важливо знати кольори місця, де ви збираєтеся знімати. Якщо це місцина наповнена жовтими польовими квітами, хай ваша модель одягне щось з фіолетовим відтінком. Якщо фоном буде пишна зелена трава й густі темнозелені дерева, то ваша модель буде неперевершеною в рожевих або червоних тонах. Дослідіть місце зйомки та вдягніть модель у вбрання підходящого кольору. Такий портрет точно запам'ятається! 

На фото нижче та вище приклад використання комплементарних колірних схем. 

Використовуйте нейтральний фон

Якщо об'єкт зйомки таки вдягне барвистий одяг, то є простий спосіб зробити це помітним та виграшним. Аби модель вигідно виділялася, її одяг доповнював зовнішність, зверніть увагу на фон, де буде відбуватися зйомка. Важливо знайти область з простими нейтральними тонами. Різнокольорові, активні фони будуть веселими на вигляд, але зроблять фото занадто хаотичним, відвертатимуть погляд від самої моделі. 

Занадто різнокольорове фото нічим не запам'ятається. А от нейтральне тло приверне погляд просто до вашої моделі та її одягу чи аксесуарів. Зверніть увагу на тьмяні, похмурі фони, як от грунтова дорога, гори, каміння чи що-небудь землистих відтінків.

Використовуйте барвистий фон

Якщо модель не вдягнута у квітчасте вбрання, у вас є інший шлях до яскравої фотографії. Коли ваш об'єкт має на собі білі, чорні або нейтральні кольори, знайдіть для зйомки місце з насиченими тонами. Пошукайте квіткову галявину чи яскраві стіни, щоби зняти модель на їх тлі. Так нейтральне вбрання на яскравому фоні додасть портретові життя. 

Ліквідувати все, що відволікає

І, нарешті, перед натисканням кнопки спуску, переконайтеся, що на задньому плані немає ніяких відволікаючих об'єктів, чогось, що відвертатиме увагу від моделі. Можливо, там є люди, які недоречні в цьому кадрі? Сміття на землі? Різнокольорові автомобілі позаду? Якщо їх видно у видошукач, то фінальне зображення точно буде зіпсоване.

Перекомпонуйте картинку так, аби не бачити в ній нічого зайвого. Підберіть сміття, виключіть з композиції все, що буде відволікати від моделі, тоді кольори заграють новими барвами. 

Якщо використовувати ці поради перед плануванням портрету, кольори повинні мати чудовий вигляд без будь-яких додаткових виправлень у Photoshop або Lightroom. Звісно, за бажанням все ж ними можна скористатися. Такі інструменти як Levels (Рівні), hue/saturation (відтінок/насиченість) чи selective color (вибіркові кольори) дозволять вам досягти ще яскравіших, сміливіших відтінків у Photoshop. Пограйтеся з різними інструментами та застосуйте те, що вам до вподоби. 


Posted on October 24, 2016 and filed under портрет.