Композиція в фотографії від Яна Планта

Хто може краще розказати про фотографію, ніж професіонал своєї справи? Про композицію з нами поділиться відомий і талановитий фотограф-пейзажист Ян Плант (Ian Plant).

Фотографія стає красивою і цікавою тільки тоді, коли в ній поєднюються хороше світло, красива форма об'єкту фотографії і вдалий момент.

Абстрактне мислення

Не задумуйтесь над тим, який об'єкт. Дивіться тільки на форму, об'єм і колір. Фіксуйте положення об'єкта в просторі і його орієнтацію відносно інших об'єктів. Озирніться навкруги. Подивіться на настільну лампу, монітор, поличку з книгами. Подумайте про них не як про функціональні предмети, а як про об'єкти певної форми в просторі. Тепер виміряйте ракурс і подивіться, як міняється перспектива і положення об'єктів відносно один одного. Саме таке мислення - це основа побудови композиції.

Рух - це життя

Перед зйомкою бажано завчасно знайти  відповідну локацію для фотосесії. Гуляйте побільше і оглядайтеся по сторонам. Це не тільки дає більше шансів для створення цікавої фотографії, це дозволяє розвинути вміння прогнозування і оцінки місцевості, на якій ведеться зйомка.

Експериментуйте з формою і композицією

Не варто відмовлятися від простих форм. Круг, трикутник і квадрат - це основа всього. Із цих форм можна будувати цікаві композиції. Їх можна поєднувати. В інших випадках форми можуть доповнювати основний об'єкт, роблячи композицію більш складною.

Глибина і об'єм

Перспектива створює відчуття віддаленості об'єктів один від одного. Це робить знімок більш глибоким і об'ємним. Експериментуйте з відстанню між об'єктами зйомки і фоном. Змінюйте фокусну відстань об'єктива. Добивайтесь незвичних відчуттів і задоволення від роботи. 

Направляючі лінії

Ви напевно знаєте, що погляд глядача потрібно привести до смислового центру фотографії. В якості провідних ліній може виступати що завгодно. Тут нам допоможе абстрактне мислення. Уявіть краї об'єктів як лінії і побудуйте композицію так, щоб ці лінії привели погляд до вашого об'єкту зйомки. Діагональні лінії дивляться більш динамічно, ніж вертикальні або горизонтальні.

Повторення

Знайдіть цікаву форму або колір. Побудуйте кадр таким чином, щоб форма постійно повторювалася. Це гіпнотизує глядача і він не зможе відірвати погляд  від фотографії.

Пустота

Пустий простір може згубно позначитися на фотографії, але грамотне його використання зробить фотографію більш привабливою і атмосферною. Побудуйте композицію таким чином, щоб одна частина кадру була заповнена, а друга пустувала.

Об'єкт, який фотографуєте

Не насичуйте композицію лишніми деталями. Концентруйте увагу глядача на основному обєкті і не дозволяйте йому відволікатися на постороннє.

Динаміка

Динамічні фото виглядають більш привабливо, ніж статичні. Наповнюйте кадр рухом, розставляйте акценти, ведіть погляд глядача лініями.

Точка початку вивчення кадру

Створюйте точку початку вивчення кадру. Коли на глядача "вивалюється" фотографія з великою кількістю інформації йому більш комфортно, якщо йому надається точка входу, з якої він може почати розглядати фотографію. Це може бути контрасний або колірний акцент, геометричний або смисловий.

 Переклад з http://www.takefoto.ru


Posted on March 16, 2016 and filed under композиція.