Як з Photoshop додати сонячного сяйва до фотографій

Автор Yacine Bessekhouad

Фотографії, зроблені протягом магічної Золотої години, завжди вражаючі, бо тоді освітлення є м'яким та приємним. Але можна додати більше світла при постобробці. Для портретів і пейзажів це буде дуже актуально. Photoshop можна використати, щоб відтворити сцену, яка би ідеально сюди пасувала в реальності.

До фото додане сонячне проміння

Вплив сонячних відблисків дасть вашим фотографіям кінематографічний ефект. Це відмінний спосіб доповнити колір і глибину світлин.

Проаналізуйте фотографію

Сам процес додавання сонячних спалахів досить легкий, це всього два кроки та кілька хвилин. Найскладнішим тут буде досягти реалістичності. Вивчіть своє фото, подивіться на положення сонця, як його промінчики та тіні огортають фотографованого.

На світлині нижче сонячну підсвітку було додано з лівої сторони палацу, але спочатку фотограф впевнився, що природна підсвітка була теж зліва, а права сторона затінена. Якби сонячні промені розмістити на правій стороні фотографії, результат не був би реалістичним. Тому обов'язково врахуйте розміщення, напрямок та інтенсивність світла.

Нижче ще одна фотографія, знята на камеру GoPro. Справа тут додано сонячного проміння, бо в реальному житті сонце звідти й світило. Не намагайтеся створити ще одне сонце, поліпшіть те, що є, додавши барв та яскравості.

У цьому портреті додано сонячного сяяння зліва від моделі (фото нижче). Світлина має реалістичний вигляд, видно оранжеві відблиски та чудово освітлене волосся. При тому ефект не вплинув на її обличчя.

Як створити й додати сонячного проміння в Photoshop

Це насправді досить легко. Відкрийте файл у Photoshop та створіть новий порожній шар. Тоді подумайте, де має бути розміщене сонячне палахкотіння та наскільки сильним має бути ефект. У цьому випадку фотографові подобалося, щоб сонце було великим, та яскраво й інтенсивно світило. 

Виберіть кисть (Brush Tool) та колір

Далі оберіть кисть (Brush Tool) з непрозорістю (opacity) 100%. Потрібна саме м'яка кисть (soft brush) з твердістю (hardness) 0%. Колір сонячних відблисків обирайте той, який вам до вподоби. 

Можна скористатися піпеткою (Eye Dropper Tool) і вибрати колір зі зображення, натиснувши I на клавіатурі, чи вибрати його в полі інструментів зліва (обраний колір буде автоматично встановлено у вашій палітрі). Або, якщо ви вже створили сонячне сяйво, то можна зробити коригувальний шар Тон/Насиченість (hue/saturation) та працювати з ним доти, поки не знайдете потрібний вам колір.

Додавання сонячного сяйва

Першим кроком буде один мазок пензля, треба лише раз натиснути. Переконайтеся, що ваша кисть достатньо велика. Якщо ви зробили все описане вище, знімок буде мати приблизно такий вигляд:

Наступним кроком буде режим змішування для поточного шару (шар з мазком кисті). За замовчуванням режим змішування є normal, а ви змініть його на Screen. Такий режим змішування буде інвертувати обидва шари, збільшувати їх та інвертувати результат. Сонячне сяйво ставатиме яскравішим та зливатися з небом після того, як ви це зробите.

Трансформація

Тоді виберіть шар з сонячним сяйвом та натисніть CTRL/CMD + T, щоб змінити його розмір. З'явиться маленьке віконце, при перетягуванні кутиків воно збільшуватиметься. Лише вам вирішувати, наскільки великим його зробити, все залежить від знімка та бажаного ефекту. Сонячне сяяння впливатиме на всю фотографію, але, якщо ви зробите його занадто великим, воно висвітлить тіні.

Для повного контролю вам дуже допоможе використання інструменту кисть (brush tool) на новому шарі. Так можна змінити розміщення, колір, яскравість і насиченість сяйва створюючи нові коригувальні шари, які впливатимуть тільки на цей шар.

Якщо вам здалося, що ефект занадто сильний, можна зменшити непрозорість шару. Якщо ж він недостатньо сильний, можна продублювати шар. Пам'ятайте, що ефект сяйва має бути тонким, аби мати природний вигляд. Завжди намагайтеся створити сцену з врахуванням світла, яке було в реальності. 


Posted on November 3, 2016 and filed under обробка фото.