Як використати планшет в ролі софтбокса чи фону

Автор Sarah Hipwell

В IPad мені дуже подобається якість зображення дисплея. Вона просто приголомшлива! Екран випромінює досить потужне світло, тому мені стало цікаво чи можна було б ці властивості якось використати фотографу. Можливо, з екраном IPad можна попрацювати як зі софтбоксом? 

Візерунок для фону на IPad, створений в Photoshop

У цій статті я хотіла б розказати про користь деяких додатків на IPad для фотографів. Якщо ви початківець в фотографії, то вам буде цікаво експериментувати й досліджувати освітлення. Або ви застрягли в готельному номері і хочете чимось розважитися.  

Чи може IPad бути використаний в якості софтбокса? Чи це лише цікаве альтернативне джерело світла, щоб покращити навички фотографії?

Також тут буде продемонстровано простий урок з Photoshop про те, як створити простий шаблон фону для вашого IPad або планшета. 

Якщо вам ліньки створювати власні візерунки, ви можете просто завантажити ті, що у вільному доступі.

Що таке софтбокс?

Софтбокс - це модифікатор світла, схожий на парасольку. Проте він контролює форму і напрямок світла краще, ніж парасолька. Софтбокс має спалах (стробоскоп), зафіксований за дифузором (запобігає "розливанню" освітлення). Вони бувають різних форм і розмірів. Найпоширенішими є квадратні, прямокутні і восьмикутні.

Перевага софтбокса в тому, що він може продукувати "природне" світло, імітуючи форму вікна. Вже з назви випливає, що він виробляє м'яке світло для всіх видів зйомки. 

Звичайний IPad має 9,7-дюймовий (1536x2048px) дисплей. А розміри більшості софтбоксів варіюються від малих (12") до досить великих (чотири на шість футів). Це робить IPad дуже маленьким софтбоксом. Існує правило - чим більше джерело світла по відношенню до відстані до об'єкта, тим м'якше світло.

Оскільки, я не зможу зробити IPad більшим, то буду використовувати його як софтбокс чотирма різними способами:

Фото дочки зняте з освітленням від IPad (з додатком Photo Light HD (Softbox)

Як основне джерело світла

Перший метод використовує IPad як основне джерело освітлення. IPad встановлено на штатив близько до обличчя моєї дочки. Відключено всі інші джерела світла. Штатив полегшив керування напрямком світла. Я скачала додаток Photo Light HD, щоби його протестувати. 

Додаток Photo Light HD (SoftBox) містить 24 пресети візерунків

Один із пресетів з додатку Photo Light HD (SoftBox)

Він містить 24 пресети візерунків. Я використала тут другий з них (фото вище). За пульт дистанційного керування був iPhone. Мені хотілося драматичного портрета з обличчям, освітленим наполовину. Тримаючи камеру в руках, значення ISO довелось підняти досить високо. 

Порада: Встановлення камери на штатив дозволить зменшити ISO. Це знизить рівень шуму на фотографіях.

Звичайно, що завантажувати цю програму зовсім необов'язково. Можна спробувати інші, які є у вільному доступі. 

Додаток Soft Box Color є безкоштовним

Встановіть білий колір фону. Використайте модель чи предмет та екпериментуйте, переміщаючи IPad ближче чи далі. Ви побачите, як світло обтікає предмет. Зверніть увагу, як і де з'являються тіні. Подивіться анімований GIF нижче.

Рухаючи IPad навколо об'єкта, ви зауважите зміни тіней

Підсвітка для монстра

Другий метод називається підсвітка для монстра. Вона створена шляхом розміщення основного джерела світла безпосередньо під предмет. Таким чином, на іграшкову горилу на IPad відображається візерунок, створений мною, щоб додати більше драми до фото.

Для фото фігурки Lego вище було застосовано інший шаблон. Ви також можете завантажити його безкоштовно.

Кольорові візерунки

Для третього методу було використано кольорові візерунки на IPad. Вони були зроблені власноруч у Photoshop. Нижче покрокова демонстрація як це зробити. Якщо бажаєте пофантазувати, то вам сюди. 

Звичайна склянка на екрані IPad матиме дивовижний вигляд через заломлення світлових променів на склі. Експериментуйте, змінюючи положення камери вгору або вниз, щоб знайти найкращий ракурс. 

А ще погляньте на цю маленьку пластикову жовту кулю. Такі зелені кола створюють цікаву абстрактну композицію.

Створіть силует

Це просто зробити. Встановіть білий колір фону. Лише переконайтеся, що ваш рівень яскравості на IPad встановлено на максимумі. Правда ж, цікаве фото нижче?  

Створення власних візерунків у Photoshop

На невеликому прикладі я покажу, як легко зробити ці візерунки за допомогою Photoshop.

Почніть з відкриття нового документа 1536пікс. Х 2048 пікс. Налаштування DPI можна проігнорувати. Це матиме значення лише для друку зображення. Потім збережете цей файл в форматі PNG, що відкидає щільність пікселів. Я залишу фон білим, а ви можете вибрати будь-який колір.

Назву документ "Circle Pattern" і натисну OK.

Створіть форму

Натисніть і утримуйте інструмент Прямокутник (Rectangle tool) на панелі інструментів, виберіть інструмент Еліпс (Ellipse Tool) з меню. Якщо ви хочете іншу форму, наприклад, зірку чи ромб, можна вибрати Custom Shape Tool. Є багато пресетів на вибір.

Потім в панелі параметрів (Options Bar) переконайтеся, що обрано значок Shape Layers. Виберіть будь-який колір заливки. Для цього прикладу я вибрала чорний (без обведення).

Утримуючи Shift намалюйте коло. Клавіша Shift зберігає пропорції 1:1. Я вибрала 154px, але, знову ж таки, можна вибрати розмір кола за бажанням. За допомогою інструменту Move (ярлик V на клавіатурі) помістіть коло у верхньому лівому кутку нового документа. Відкрийте інформаційну панель. Перейдіть до Window> Info.

Зробіть дублікати форм

Натискання кнопок Cmd/CNTL + T на клавіатурі веде до Free Transform Tool. Але, замість цього, утримуючи клавішу Alt так: CMD / CNTL + Alt + T (це важливо) перемістіть курсор на форму кола. Курсор стане чорною стрілкою. Утримуючи Shift, перемістіть дубльоване коло на 154пікс., аби воно дорівнювало ширині вашого кола або форми. Подивіться на інформаційну панель при переміщенні кола. Натисніть клавішу Enter. Це буде частиною техніки під назвою "Крок".

Щоб повторити цю форму, утримуйте клавішу Cmd / CNTL + Alt + Shift + T знову. Утримуйте кнопки CMD / CNTL + Alt + Shift під час натискання T кілька разів, щоб створити лінію з кіл по всьому документу. Переконайтеся, що останнє коло виходить за межі документа (за краї).

В панелі шарів ви помітите, що у нас є тільки один шар, а інші не продубльовані для кожного кола. Щоб створити нову лінію кіл, утримуйте клавіші Shift + Alt й перетягніть вниз на 154пікс. Продовжіть весь шлях донизу документа до тих пір, доки він не заповниться колами. Тепер перейдемо до панелі шарів: виберемо всі шари й помістимо їх в групову папку.

Виберіть усі шари з формами

Створіть групу з усіма шарами з формами

Перейдіть в меню File>Save for the Web. Виберіть PNG-8 для формату файлу і натисніть кнопку Save. З'явиться ще одне діалогове вікно. Назвіть свій файл, виберіть йому папку на комп'ютері та натисніть Save.

Тепер у вас є пресет зображення для IPad чи планшета.

Якщо у вас немає Photoshop, завантажуйте в мережі ті, що вам сподобаються. 

Підсумок

Чи може IPad використовуватися для фотографування? В професійному світі навряд чи. Але якщо ви новачок у фотографії та експериментуєте зі штучним світлом вперше, можете спробувати, як маєте планшет. 

Для дослідження різних методів та стилів зйомки можна використовувати будь-які доступні джерела світла. А коли у вас нема планшета, то завжди можна спробувати познімати з ліхтариком або LED світлом, чи не так?


 

 

Posted on August 31, 2016 and filed under корисне.