Як сфотографувати натюрморт із сяючими вогниками

Dina Belenko - фотограф, яка спеціалізується на зйомці натюрмортів та дуже креативно підходить до їх створення. Її захопливі світлини розказують чарівні історії повсякденних речей. 

У цій навчальній статті ви дізнаєтеся як за допомогою бенгальських вогників створити дивовижні зображення натюрмортів. Сподіваємося, потім ви зможете зробити це самостійно. 

Бенгальські вогні - прекрасні об'єкти для знімання. Вони дешеві, їх легко знайти й виглядає це справді чарівно. Вогники передають дуже святкові, магічні почуття. Схоже, ніби ви тримаєте в руках невелику вогняну кулю або крихітну ручну комету.  

Навіть знімаючи самі бенгальські вогні ви зробите прекрасні світлини. При фотографуванні на довгій витримці у вас вийдуть чудові вогняні сліди, які виглядатимуть гіпнотизуюче. Але якщо присвятити експериментам трохи більше часу, бенгальський вогонь стане для вас ще гнучкішим, казковим та ви навчитеся з ним легко працювати!

1. Реквізит

Щоб отримати дивовижне зображення, вам знадобляться: бенгальські вогні, пінцет (найдовший, що ви зможете знайти, найкраще стоматологічний), свічки й сірники, скляна банка та інші компоненти для натюрморту, залежно від того, що ви хочете створити. 

Не використовуйте скляні елементи, які ви боїтеся зламати. Бенгальські вогні дуже розжарюються, скло може тріснути.  

Вам також буде потрібне джерело світла, камера та стійкий штатив.

2. Приготування

Ми не будемо використовувати цілі бенгальські вогні, лише їх шматочки. Отже, поздирайте куски горючої речовини зі стержня, шоб вони були відносно великі та не перетворилися в порошок. 

УВАГА! Хоча бенгальські вогні є для розваги, все ж вони небезпечні для використання в закритих приміщеннях. Тримайте вогнегасник під рукою, усі легкозаймисті предмети відсуньте подалі (не вдягайте вогненебезпечний одяг), використовуйте рукавички, якщо у вас чутлива шкіра та обов'язково одягніть захисні окуляри. Вогонь - це завжди серйозна справа. Навіть маленький. 

3. Композиція та освітлення

У якості основного об'єкта тут є проста композиція зі скляної банки. Якщо фон буде темним, це зробить іскри більш помітними. Звичайно, можна додати більше світла й барвисті або навіть світлі фони - іскри все одно буде видно. Просто вони не будуть настільки очевидно яскравими та палаючими.

Для освітлення використано один невеликий софтбокс справа і трохи позаду сцени зі спалахом всередині, і відбивач зліва. Все дуже просто. Майте на увазі, що бенгальський вогник випромінюватиме власне світло, тому будьте обережні, щоб не пересвітити знімок.

4. Налаштування камери

В налаштуванням ключовою є довжина витримки. Ви можете змінювати її у досить широкому діапазоні між 1/100 і 0,5 секунди (або навіть 1.5с в деяких випадках). Чим довша витримка, тим довшими будуть вогняні хвости іскор і тим більше світла ви отримаєте від бенгальського вогню.

У випадку витримки 0.5c було видно горіння практично кожної деталі в банці... Це занадто виразно. При короткій витримці ви, ймовірно, не отримаєте гарних відблисків іскор від бенгальських вогнів, вогняні сліди виявляться занадто короткими. Отже, витримка близько 1/60 або 1/20 буде найкращим вибором. Зробіть кілька тестових знімків та вирішіть, який з них вам подобається найбільше.

Другим важливим фактором є високошвидкісний, безперервний режим зйомки (або режим серійної зйомки). Переконайтеся, що ваша камера зніматиме кілька фотографій поспіль, це дуже спростить роботу. 

5. Зйомка

Це найкраща частина! Візьміть пінцетом шматок злущеного бенгальського вогника, потримайте його над запаленою свічкою, як тільки від загориться - кидайте той шматочок в банку. Намагайтеся діяти швидко, будьте обережні з іскрами ... й розважайтеся!

6. Пост обробка

Після зйомки виберіть найкраще зображення (або й кілька). Можна також додати іскор з інших знімків та все відшліфувати. Часом вартує трохи змінити колір, відрегулювати контрастність й додати кілька іскор. 

За матеріалами сайту iso.500px.com


 

 

Posted on June 30, 2016 and filed under корисне.