Як придумати щось нове: 7 фотопроектів

У цій статті ми поділимося кількома ідеями для фотопроектів. 

Будемо дивитися правді в вічі: кожного разу, беручи камеру зі собою, ми знімаємо дітей, родичів, домашніх тварин, будинок, садок... і так майже щодня. Хочеться вже нарешті пофотографувати щось інше, але що?

Сподіваємося, список проектів, описаних тут, надихне вас на твочість у фотографії. 

 

1. 365 днів

Найпопулярнішим з проектів у цьому списку є зйомка під назвою 365 днів. Як правило, вона передбачає щоденне селфі-фото. Єдина умова - на кожному знімку має бути хоч якась частинка вас. Погодьтеся, важко щодня вигадувати щось нове для фото, але, якщо пообіцяти собі просто клацати селфі, то ви й не зчуєтесь, як загорнетесь у новорічні гірлянди, чи стрибатимете в купі листя або заклеєте рот паперовим скотчем - і все для цікавого знімка! Цікаві ідеї для селфі можна знайти в мережах. 

Якщо вам ліньки фотографувати самого себе щодня, знімайте один автопортрет в тиждень протягом року - проект 52 тижні.
Якщо вас нудить від селфі, то фотографуйте дітей - кожного дня нове фото, чи просто зробіть проект 365 на вільну тему - знімайте щодня протягом року те, що вас найбільше вразило. 

 

2. 52 фотопрогулянки

Ми використовуємо термін "фотопрогулянка" тут досить довільно. Переважно, фотопрогулянкою називають розвагу, коли людину чи групу людей фотографують в цікавих локаціях. Ми ж можемо обрати трохи вільнішу тему. 

Загалом, ви маєте раз в тиждень вийти з камерою на вулицю. Перегляньте свої фото в місті за останній рік - у більшості з нас 90% знімків зроблено в будинку чи неподалік від нього. Тому, виходьте за межі околиць хоч раз в тиждень. Відвідайте місцеві парки, покинуті будинки (але не аварійні!), пофотографуйте маленькі вулички та передмістя. 

Крім поповнення колекції фотографій, ви побачите й іншу користь для себе: можливо, виявиться, що у багатьох місцях свого міста чи села ви досі не бували, або поглянете вже знайомі місцини з абсолютно іншого ракурсу. На фото вище - амфітеатр, знятий з місця, куди звичайні глядачі, здебільшого, не ходять. 

 

3. 100 незнайомців

Це проект не для сором'язливих. Проте, є багато фотографів, які люблять нове, їм цікаво знайомитися з кимось. Ідея полягає в тому, щоби зустрічного незнайомця попросити пофотографуватися, хай він розкаже трохи про себе. А потім повторити це все ще 99 разів. 

Крім того, що у вас будуть різні неймовірні фото, ви ще можете знайти нових друзів.

 

4. Від A до Я

А можна спробувати проект від А до Я. Виберіть локацію, а тоді почніть знімати предмети та людей на ній, назви яких починаються на котрусь з літер абетки. З травою легко - "Т", а ось з буквою "Й" треба буде помізкувати. Те саме можна спробувати з цифрами, до прикладу, сфотографуйте один жолудь на землі, дві качки на ставку, три дерева, що ростуть поряд і т.д.

Проект можна інтерпретувати й по-іншому. Фотографуйте речі, які виглядають як літери від A до Я. Подивіться на фото вище, це ланцюг від гойдалки, але одна ланка має вигляд букви S. Після початку цього проекту ви почнете дивитися на звичайні речі - будівлі, хмари, ігрові майданчики - буквально інакше, даючи їм нове життя. 

 

5. Вибери-щось-одне

Виберіть якийсь один об'єкт чи ознаку, та пофотографуйте її. До прикладу, хай це буде колір - знімайте весь день тільки червоні речі, або все квадратної форми. Нижче світлина фотографа, який знімав лише взуття. Весь день тільки взуття. 

Даний проект змусить вас думати творчо, адже нелегко зняти щось буденне так, щоби глядачеві стало цікаво. Не зважайте на дивні погляди перехожих, не всім обов'язково знати чому ви лежите на траві, чекаючи незвичайного кадру. 

 

6. Зйомка в чорно-білому

Проведіть хоч місяць часу знімаючи лише чорно-білі фото. Можливо, ви навчитеся не тільки добре та правильно конвертувати в ч/б, але й почнете помічати, які кадри будуть мати кращий вигляд в кольорі, а які є гарніші монохромними. 

Наприклад, візьмемо фото листка з краплями води. Якби автор не зупинився на ч/б варіанті, ми б побачили звичайну фотографію зеленого листочка. 

 

7. В пошуках скарбу

Фотографувати тут просто, але вам буде потрібна компанія. Отже, ви разом придумуєте список речей, які потрібно пофотографувати. Це можуть бути якісь приземлені речі, наприклад, двері будинків, чи щось нематеріальне - дружба, до прикладу. Тоді кожен з фотографів знімає все по списку, а потім кожен ділиться власними фото. Бачити довколишній світ чужими очима - це неймовірно захоплює! Такі групи часто створюють у соціальних мережах, а тоді обмінюються думками. 

Хай ваші фотографії отримають нове дихання!


Posted on June 12, 2017 and filed under корисне.