Як обрати правильний кут освітлення?

Можливо, твердження з заголовку цієї статті ви вже чули від ландшафтних фотографів. Дуже важливо розуміти, звідки береться світло; його джерело та напрямок, аби мати можливість сфотографувати найкращі сцени, обрати найкращу експозицію для вашого зображення. Крім того, коли ви використовуєте поляризаційний фільтр, то доцільно встановлювати його під кутом 90 градусів до сонця, щоби в результаті отримати бездонне синє небо. 

Фотографуємо людей з врахуванням кута падіння світла

Хай джерело світла буде позаду вас
При зйомці людей дуже важливо контролювати напрямок освітлення. Чи принаймні спробуйте уникати фотографування перед світлом. Якщо джерело освітлення буде за вами, експозиція від цього точно виграє, ви уникнете пересвітів та надто темних ділянок. 

Фото вище демонструє, як знімати з джерелом освітлення, яке позаду фотографа. На світлині В'єтнам.

При зйомці в контровому світлі у вас буде два варіанти для фотографування людей. Можна поекспериментувати зі створенням силуетів об'єктів, тоді фон буде світлим. Або спробувати знайти золоту середину експозиції. Це дозволить уникнути занадто активного фону та показати деталі фотографованих об'єктів. Останній підхід добре спрацює рано-вранці та пізно ввечері.

Силуети в контровому світлі. Ісфахан, Іран.

Ще як варіант, ви можете виставити експозицію по об'єкту зйомки та повністю пересвітити тло. Хоча, навряд чи фотографія буде мати хороший вигляд. 

Магія бічного освітлення

На світанку та при заході сонця світло м'якше та барвистіше, тому, коли промені падають під кутом 90 градусів на вашу модель, це дуже красиво. Так створюються картинки з напівсилуетами. Освітлена частина фотографованого буде правильно експонована, інший його бік матиме набагато темніший вигляд (проте, як і раніше збереже деталі). Це шлях до контрастнішого образу з красивими акцентами.

Якщо взяти трохи пересвічене фото, де нема чорного кольору й гістограма зміщена вправо, і понизити експозицію, то з'являться темні пікселі. Це додасть вашому знімкові контрасту та миттєво його поліпшить. 

Нижче - фотоприклад з бічним освітленням об’єкта. Частина його затінена, це додає контрасту й потужності до світлини.

Освітлена права сторона чоловіка, а його задня частина недоекспонована (в тіні). Красиве контрастне зображення, правда ж? Це В'єтнам.

Коли знімати портрети людей зблизька, правильний кут світла додасть чудових ефектів до тонів шкіри. Простіше кажучи, коли тони темніші, бічне освітлення посилить їх. Чим темнішою буде неосвітлена сторона вашої моделі, тим кращий, яскравіший вигляд матиме освітлена сторона.

Для порівняння:
Ось два фото однієї й тієї ж людини, зняті з інтервалом у дві хвилини. На першій фотографії світло рівномірно розподілилося по всьому зображенню.

На фото нижче на лівій стороні обличчі набагато темніші області, це додає контрасту та кращої якості картинці. Всі деталі та тони шкіри також мають цікавіший вигляд. 

Сподіваємося, що ці ідеї дадуть вам поштовх до кращого розуміння природи світла та як воно впливає на фотографії. Тепер ви стежитимете за напрямком освітлення та будете користуватися ними в своїх інтересах.

За матеріалами digital-photography-school.com


Posted on October 27, 2016 and filed under світло.