Фотографувати по-іншому

Автор James Maher

Коли фотограф лише починає свій професійний шлях, він приблизно уявляє, якими мають бути його знімки. Скоріш за все, в нього є кумири і початківцю хочеться робити щось подібне до робіт фаворита. Це є важливою частиною процесу навчання, проте кращі фотографи все врешті-решт вибирають свій власний творчий шлях. Всі прагнуть знімати інакше, чимось відрізнятися від решти. Тому нижче є кілька порад, які допоможуть вам зрозуміти, як піти проти течії й зробити ваші фото унікальними.

Політ, 42-га вулиця, NYC

1. Оцінюйте критично все, що вчите

Йосеміті, Бродвей, Нью Йорк

Ви не зможете піти проти течії, виробити власний стиль, якщо спочатку не зрозумієте традиційні методи фотографії. Зберіть в папку кращі роботи всіх фотографів, якими ви захоплюєтеся та навчіться робити те, що зробили вони. Візьміть все найкраще з них - змістовність, освітлення, експозицію, загальний вигляд чи інші технічні налаштування й інтегруйте їх у власну роботу. Станьте їх поєднанням.

Ці фотографи пройшли через свої помилки задовго до вас, тому це просто розкіш мати можливість вчитися у них. Ви ж іще можете піти власним шляхом. Але, найперше, необхідно здобути базу, аби йти у правильному напрямку.

2. Не зважайте на людей, яким не подобається ваша робота

Хотіти догодити інтересам усіх є нормально. Очевидно, що ви схочете створити щось, що би подобалося певній групі людей. Але не думайте про це на самому початку. Незалежно від того, чим ви займаєтесь, комусь не подобатиметься ваша робота і, ймовірно, більше, ніж кільком людям.

Нью Йорк

Проблема гонитви за "вподобаннями" в кінцевому підсумку змусить вас гратись в популярність. Ви дивитесь на успішні фото в соціальних мережах, на те, що викликає найбільше схвальних відгуків. Починає здаватися, що знайдено секрет популярності. Проте, насправді ви просто пристосовуєтесь до роботи, що була пророблена багато разів ще до вас. У підсумку мережі повні тисячами однакових знімків. Найпопулярнішими зараз є ті, які найлегше зняти із середньою технічною підготовкою. Ви можете зробити краще.

Немає необхідності фотографувати з метою отримання "лайків". Шукайте добрих критиків, щоб зрозуміти, що люди думають про вашу роботу. Але первинно зробіть щось, що буде значимим особисто для вас. Якщо не брати до уваги все непотрібне, то які з ваших світлин вам подобаються найбільше? Що в знімках зачіпає вас? Часто таке почуття вже далеко не логічне. Раціонально ви бачите, що певний образ є кращим, але ваші внутрішні відчуття говоритимуть інакше.

Прислухайтесь до своїх відчуттів. Слідуйте інтуїції. Витягніть з архіву якусь зі своїх робіт, що боїтеся показати. Це, як правило, кращий матеріал. Покладіть її перед собою, уважно вивчіть та постарайтесь розвивати ідеї цієї роботи в майбутньому.

3. Експериментуйте з техніками зйомки

Вежі Трампа, Нью Йорк

Спробуйте знімати звичайні речі альтернативними способами. Знімайте при поганому освітленні, експериментуйте з розмитими фотографіями, створюйте дивні, незбалансовані композиції. Зробіть зображення яскравими або темними. Оберіть недосконалість й неоднозначність. Не все має бути красиво.

Знімайте спонтанно та йдіть за відчуттями. Прогуляйтесь незнаними місцями та познімайте там. Фотографуйте повсякденне життя. Підіть в якесь популярне, відоме всім місце й подумайте, як створити в ньому цікаву світлину.

4. Створіть те, що вам подобається

Велике мистецтво твориться вдумливою роботою. Обміркуйте ідеї й предмети, які вас цікавлять та досліджуйте їх. Детальну роботу люди не відразу розуміють. Так воно й буде у вас на перших порах. Зокрема, якщо ви демонструєте свої фото в інтернеті, користувачі переглядають їх дуже швидко. Й зазвичай реагують на те, що вискакує, впадає в око найпершим. Нюанси, вдумлива, детальна робота може не одразу бути зрозумілою. Досліджуйте такий тип роботи й забудьте про те, як люди реагуватимуть на неї.

Розпродаж, Сохо, Нью Йорк

Що вас цікавить? Можливо це природа, спорт, політика, якась спільнота, покемони або конкретне місце поблизу. Створіть історію. В буквальному сенсі це може бути що завгодно. Подумайте про те, що вас найбільше цікавить, навіть якщо то щось смішне чи дивне, та знайдіть спосіб об'єднати це з фотографією.

Потім створіть серію, засновану на тій ідеї. Такий тип роботи гарно демонструвати в форматі серії, бо ви зможете охопити більше фонів, розказати більше історії. Щоби прожити вашу розповідь, глядачі будуть витрачати деякий час. Так легше зрозуміти ідею, часто мозок зовсім не сприймає або пропускає ідею, викладену в одному зображенні.

5. Навчайте людей

В сучасному світі побутує думка, що мистецтво говорить саме за себе. Це, з одного боку, дуже вірно, тому що велике мистецтво змушує людей задуматися, інтерпретувати його по-різному, без нічийого впливу. Проте, якщо глядач має певний рівень розуміння мистецтва, це дозволить йому краще зрозуміти роботу й заглибитися в неї. Дослідження творчості стане набагато ефективнішим, думки - розгорнутішими.

Бродвей, Нью Йорк

Розповідати про свою роботу, звичайно ж, важливо. Гарне представлення вас як митця стимулюватиме глядацьку цікавість. Але не розказуйте абсолютно все. Не вся інформація про вас чи вашу роботу мусить бути публічною. 

Пливти проти течії тут значить фотографувати так, як вам хочеться. Можна не слухати нічиїх порад. Думати по-своєму й експериментувати. Є гарне прислів'я з цього приводу: "Якщо всі дивляться в один бік, йдіть в інший".  


  

 

 

 

Posted on August 29, 2016 and filed under корисне.