Фотографуємо жінок: 21 поза

Автор Kaspars Grinvalds

З часом у фотографа вичерпуються ідеї, здається, що неможливо придумати щось нове. Тоді передивіться фотографії улюблених авторів, та використайте їх як підказки чи певні зразки при зніманні. Багато професійних фотографів послуговуються такими шпаргалками при підготовці чи й під час фотосесії. 

У нашій статті змальовано пози для початківців. Бажано, аби ви, як фотограф, показали моделі ці інструкції щодо позування. І не соромтеся обговорювати позування вже під час зйомки, якщо якась з поз виглядає неприродно, скажіть про це. Це буде значно продуктивніше і ви обидвоє почуватиметеся впевненіше в тому, що робите.

Отже, почнемо по черзі.

1. Почніть з найпростішої портретної пози - модель дивиться в камеру через плече. Зверніть увагу, як незвично та цікаво може виглядати портрет, якщо його знімати з різних ракурсів. 

2. Зазвичай, у портретах рук або не видно, або вони не дуже помітні. Проявіть трохи креативності - попросіть модель задіяти руки в кадрі - притулити їх до обличчя чи волосся. Але майте на увазі: ніяких рівних напружених пальців, а руки краще показувати зі сторони!

3. Ви ж використовуєте правила композиції у фотографії? Тоді знаєте, що красивого ефекту можна досягти за допомогою діагоналей. І ще: не завжди потрібно тримати камеру ідеально рівно. Не бійтеся нахилити її - так у вас з'являться незвичні знімки. 

4. Дуже мила й приємна поза сидячи. Тут коліна мусять торкатися одне одного. Знімайте трохи згори.

5. Ця поза дуже відкрита та приваблива. Опустіться до рівня моделі та знімайте майже з рівня землі.

6. Один з варіантів для пози з моделлю, яка лежить на землі. Зверніть увагу, що руки також мусять спиратися на землю. Це матиме гарний вигляд на траві чи лісовій квітковій галявині.

7. Дуже проста й легка поза, яка, проте, має неймовірний вигляд. Потрібно знімати майже з рівня землі. Тоді спробуйте потрохи рухатися довкола моделі. Також можна поступово змінювати позиції голови та рук.

8. Ще одна дуже проста, але чудова поза для всіх типів тіла. Спробуйте різні положення рук і ніг. Та пам'ятайте фокусуватися на очах моделі.
 

9. Дуже грайлива, гарно спрацює на різних поверхнях - на ліжку, на землі, в траві чи на піщаному пляжі. Знімайте знизу та фокусуйтеся на очах. 

10. Легка й невимушена позиція для моделі, яка сидить на землі.
 

11. Ще одна проста та зручна поза. Спробуйте фотографувати з різних ракурсів.
 

12. Прекрасний спосіб показати красу тіла моделі. Також матиме чудовий вигляд як силует на яскравому фоні.
 

13. Проста і звична поза, в якої може бути безліч варіантів. Попросіть модель трохи повернутися, поекспериментувати з розміщенням рук і спробувати різні повороти і нахили голови.
 

14. Інша проста та елегантна поза. Модель трохи повернута вбік, руки в задній кишені.
 

15. Така поза має спокусливий вигляд, а ще це вишуканий спосіб підкреслити форми верхньої частини тіла.
 

16. Чуттєва поза. Руки, підняті над головою, підкреслюють вигини тіла. Підійде моделі зі спортивною статурою.
 

17. При зйомці в повний зріст можливі безліч варіацій. Отака поза стане гарною початковою точкою. Попросіть модель трохи повернутись, змінити позицію рук, голови тощо.
 

18. Розслаблена поза з опорою на стіну. Зауважте, що на стіну можна спертися не лише спиною, але покласти на неї руки чи впертися ногою.

19. Зверніть увагу, що зйомка в повний зріст найкраще спрацює на моделі зі спортивним типом фігури. Рекомендації щодо позування доволі прості: тіло повинно бути вигнуте в формі S, руки розслаблені, опора на одну ногу.
 

20. Вишукана поза для худих атлетичних моделей. Тут можливо багато варіантів. Щоби знайти виграшну позицію, попросіть модель повільно рухати руками та обертатися всім тілом. Фотографуйте, як тільки побачили накращу позу. 
 

21. Дуже романтична й делікатна поза, для якої можна використати будь-яку тканину. Зауважте, що спина не мусить бути повністю оголеною. Іноді самі лише відкриті плечі можуть дуже красиво виглядати.

Отже, вже є з чого почати. Сподіваємося, ви точно знайдете принаймні кілька поз, аби отримати красиві фотографії. Не забувайте, що кожен зі зразків має стати лише відправною точкою у фотосесії, а кожну позу можна без кінця вдосконалювати, шукати цікавіші варіанти. Проявіть творчість.