Фото в низькому ключі (low key) - висвітлюємо темряву

Автори Hannele Luhtasela-el Showk

Чорний може мати різний вигляд. Фото в темному ключі є особливим стилем, де основними елементами стає темрява та негативний простір. Таким способом можна легко створити певний настрій або використати контраст для виділення об'єкта, наприклад, погляду чи контурів. Вам може здатися, що такі темні зображення навіватимуть похмурого настрою - відчуття самотності чи небезпеки, проте це не так. Темряву можна використовувати, аби створити почуття безпечності чи пригод, до прикладу.

Фотографію в низькому ключі можна створити кількома способами. Знімок недоекспоновують (роблять темним, налаштувавши камеру) чи роблять його висококонтрастним; фотографують в студії чи на вулиці; можна взяти за головний об'єкт все, що завгодно - від пейзажу до крихітних деталей. Тут основне, щоби більшість картинки було затемнено. Темнота - це відсутність світла, тому рецепт такої світлини доволі простий. 

Фотографію в низькому ключі буде важкувато зняти зовсім новачкові, тому що насамперед потрібно знати ручні налаштування камери та вміло керувати експозицією зображень. Проте не дозволяйте, щоби така дрібниця вам завадила. 

З технічної точки зору ви маєте за допомогою витримки, діафрагми та ISO не дати завеликій кількості світла потрапити на сенсор, гістограма мусить бути зосереджена зліва. Значною мірою на такі фото впливає значення ISO, тому налаштовуйте його на найнижче. Таким чином можна отримати знімки високої якості.

На прикладах, наведених нижче, ми подивимося, як саме створюються фотографії в низькому ключі. При перегляді спробуйте визначити настрій кожної світлини та подумати, яку роль відіграє темрява на кожній з них. Чи вона допомагає зробити акцент на чомусь, чи темнота - головна на знімку. 

Використання спалаху чи зйомка в студії

Порада використати спалах може здатися дивною для стилю, в якому визначальною є відсутність світла. Проте, це, можливо, найпростіший спосіб чітко проконтролювати кількість світла, яка буде використана (та місця, де воно потрапляє). Чорний фон лише допоможе, але не є обов'язковим. Важливо досягти значної різниці в освітленні різних частин зображення.

ISO 100, 1/125с, f/10

Ця фотографія вище була зроблена в студії з чорним фоном та двома спалахами. Шкіряна куртка чи інший темний матеріал з грубою текстурою дуже пасуватиме для такого роду світлин.

ISO 100, 1/125с, f/8

Щоби отримати таке зображення, було використано два освітлювальні прибори позаду й трохи справа від моделі - один вище, а інший нижче. Це фото можна створити з різними фонами при достатній потужності спалахів. 

ISO 100, 1/125с, f/8

Для того висвітлення вузької ділянки сцени, що вище, я наклав тубус на спалах.

Природне світло в портретах з низьким ключем

Щоби отримати темний портрет в низькому ключі при природному світлі, обмежте чимось джерело світла, наприклад, вікном або дверима. Можливо вам забажається, щоби місце розташування основного об'єкта було темним. Нижче наведені приклади як цього досягти двома різними способами.

ISO 400, 15с, f/7.1

На фото вище світло ллється з вікна в кімнату вночі. Тобто, ми працюємо з достатньо невеликою потужністю освітлення, яке проникає до темного простору. 

ISO 640, 1/200с, f/2.8

Тут модель сидить в кімнаті, на нього з вікна потрапляє сонячне проміння крізь фіранки. Фоном була біла стіна, але, оскільки, світло ззовні не світило просто на неї, стіна на вигляд стала чорною у фінальному зображенні.

Природне світло - текстури

Фотографія в низькому ключі є відмінним способом виявити особливі риси об'єкта, які важко помітити при повному освітленні.

ISO 400, 1/60с, f/2.8

Подивіться, яка витончена ця в'януча квітка при недоекспонованому (затемненому) зображенні! Фон був дуже захаращеним, але вийшов майже чорним при правильних налаштуваннях камери. А ще ми додали невелику віньєтку, щоби затемнити невеликі плямки в кутках кадру. Додатковою перевагою цього стилю є те, що чорне тло легко розширити, якщо вам хочеться більше простору чи трохи висвітлити темні частини при постобробці.

ISO 3200, 1/200с, f/5.6

Іноді неймовірний вигляд мають відтінки чорного. Ворона з великим дзьобом стояла на столі поруч з вікном. На неї потрапляло тільки непряме світло ззовні, тому рівень освітлення був незначним. Але цього вистачило, аби захопити всі відтінки та нерівності дзьоба. 

ISO 4000, 1/125с, f/4

На пір'я ворони падало таке ж світло, як і для знімка вище. Ми фокусуємося на темних ділянках оперення птаха, так всі текстури та тони стають чітко вираженими.

Пейзажі в темному ключі

Любите фотографувати пейзажі? Зробіть стильні темні знімки! Звичайно, найкраще фотографувати вночі, але вдень за хмарної погоди вам можуть вдатися чарівні фото. Хмари зроблять небо неяскравим та створять візерунки на землі.

ISO 500, 1/250с, f/8

Похмурий день і промисловий пейзаж - прекрасна можливість зняти щось темне.

ISO 100, 1/320с, f/8

Хмари додали небові красивої текстури. А ще вони зробили пейзаж набагато ефектнішим. 

Підсумок

Експериментуйте з фотографією в низькому ключі, це прекрасний спосіб створити щось надзвичайне! У вас є безліч можливостей. 


Posted on May 23, 2017 and filed under світло.