Фуд-фотографія: підготовка насамперед!

Автор Suzi Pratt

Про зйомку їжі не говорить лише лінивий. Побутує думка, що тут основними є якісь спеціальні прийоми, щоби їжа на фотографіях мала візуально привабливий апетитний вигляд. Так, звісно, існує професія фуд-стиліста, який зможе за допомогою різних технік перетворити страву на тарілці в неїстівну, але дуже привабливу. Проте, методи правильного викладання продуктів харчування не такі вже й складні. Отже, нижче ви знайдете найбільш поширені предмети домашнього вжитку, що зроблять процес підготовки їжі до зйомки простішим. 

Для збереження чистоти продуктів

Пінцет
Коли ви викладаєте їжу на тарілку (чи в будь-яку іншу посудину), щось може розсипатися. Звичайно, можна скористатися інструментом Spot Healing Brush в Photoshop, проте краще просто прибрати крихти з кадру. Саме тут стане в пригоді пінцет. Його можна використовувати для переміщення шматочків їжі чи перемішування її в мисці і т.п. 

Приберіть крихти пінцетом чи зробіть це в постобробці

Ватні кульки
Крім того, що ватними дисками чи кульками можна забрати рідину, що розлилася, вони гарно підходять для надання об'єму їжі. Ними можна навіть підперти шматочки продуктів. Зазвичай, ватні кульки маленькі, добре абсорбують вологу, тому їх можна легко й непомітно приховати в страві.  

Ватні палички
Їх застосування аналогічне до попереднього. Ватними паличками можна підправити найдрібніші деталі. Використовуйте їх сухими чи занурте в спирт, аби видалити дрібні плямки, так ви заощадите свій дорогоцінний час в пост-обробці. 

Спирт
Протягом зйомки їжі реквізит та камера інколи контактують зі шматочками їжі. Візьміть зі собою маленьку пляшку спирту, щоби ваше обладнання завжди було чистим. Також можна використовувати дезинфікуючий засіб, щоби після знімання очищати руки.  

Паперові рушники
Очевидно, що всі перелічені вище предмети допоможуть вам на етапі компонування страви та її підготовки до фотографування. Паперовими рушниками можна не лише витирати руки, а й прибирати "сік" з м'яса, витирати склянки з холодними напоями чи вологу з тарілок. 

Зберігаємо їжу свіжою

Щоби курячі крильця мали блискучий апетитний вигляд, збризкуйте їх водою з пульверизатора

Одна з найбільших проблем для фуд-фотографа є знімання страви тоді, коли вона ще має їстівний, апетитний вигляд. Ці інструменти допоможуть відновити блиск їжі так,що вона виглядатиме свіжою. 

Антипригарний спрей для їжі
Розприскування такого спрею на страву додасть їй блиску, світло відбиватиметься краще. Але будьте обережні, якщо його використати забагато, частинки їжі можуть розлізтися. 

Пульверизатор з водою
Він виконає ту ж місію, що й попередній, але тут ви краще контролюватимете струмінь рідини - можна налаштувати на мікророзпилення чи на крапельне. 

Піпетка
Для повного контролю над рідинами на малій площі найкраще буде скористатися піпеткою.    

Творчі штрихи

Отже, фізично ваш об'єкт майже готовий до зйомки. Отож, можна зосередитися на двох інших факторах, що виведуть ваше фото на вищий: керування освітленням та креативним фоном.

Металева фольга для випічки
Можливо, у вас вже є відбивач світла в комплекті спорядження. Проте, якщо немає, його можна замінити шматком металевої фольги для випічки. До того ж, можна маленькими шматочками фольги підсвічувати ті елементи страви, які необхідно. Так ви сформуєте власну цікаву схему освітлення. 

Кадр зліва - без використання відбивача. На другому кадрі відбивач розміщено справа від шматка торта

Пергаментний папір для випічки 
У фотографії пергаментний папір може слугувати кільком цілям.

По-перше, він може бути використаний в ролі дешевої альтернативи дифузору (модифікатор світла) для пом'якшення світла, що спрямоване на об'єкт. Просто прикріпіть лист пергаментного паперу до вікна, через яке світить сонце. В результаті ви отримаєте м'яке світло, зменшите тіні та погасите відблиски на страві. 

Або можна використати пергаментний папір в якості фону. Спробуйте простий білий пергаментний папір чи коричневий. 

Коричневий пергамент додасть текстури та кольору до фотографованого предмета

Подарункова упаковка
Оскільки ми говоримо про красиві креативні фони для зйомки їжі, чому б не спробувати взяти подарункову упаковку? Є безліч різних візерунків та текстур! Дошки для нарізання, стільниці та підставки для столових приборів - також дуже гарні та популярні варіанти, проте можуть бути дорогими та займати багато місця для зберігання. 

Та сама страва знята на різних фонах - зліва на білому папері, справа - на дерев'яному столі


Posted on January 5, 2017 and filed under корисне.