8 порад як отримати вдалі кадри з сімейної фотосесії

Іноді, як фотографу, вам щастить знімати моделей з ідеальними природними посмішками на кожній фотографії. Не так багато потрібно, щоб отримати фотографію, готову повісити на стіну. Однак з сімейними портретами все не так просто.  Можливо серед членів сім’ї є хтось, хто не хоче бути там, або маленькі діти, які не мають уявлення, що ви намагаєтеся зробити. Є кілька хитрощів, щоб уникнути нюансів, а також допомогти отримати цікаві кадри та провести круто час з будь-якою родиною.

Іноді, як фотографу, вам щастить знімати моделей з ідеальними природними посмішками на кожній фотографії. Не так багато потрібно, щоб отримати фотографію, готову повісити на стіну. Однак з сімейними портретами все не так просто.

Можливо серед членів сім’ї є хтось, хто не хоче бути там, або маленькі діти, які не мають уявлення, що ви намагаєтеся зробити. Є кілька хитрощів, щоб уникнути нюансів, а також допомогти отримати цікаві кадри та провести круто час з будь-якою родиною.

1. Ви керуєте дітьми
В більшості разів під час сімейної зйомки є батьки, які переймаються питанням чи дивляться та посміхаються в камеру їхні діти. Вони не усвідомлюють, що в той момент, коли їх маленька дитина дивиться на фотографа і посміхається, їх обличчя не готові до фотозйомки, тому що вони весь час зацікавлені, що робить їх дитина.

Нагадуйте батькам про готовність обличчя до фотографій, а ви як фотограф, подбайте про те, щоб їх діти позували та посміхалися. Якщо вони розмовляють зі своєю дитиною, їй буде важко дивитись на вас, бо вона думає, що треба дивитися на маму чи тата. Незалежно від того, чи хочете ви, щоб батьки дивилися на камеру чи ні, нагадайте їм виконати свою частину для владих кадрів, а решту залишити вам.

kid.jpg

2. Нехай батьки іноді допомагають

Це може здатися суперечним пункту №1 вище, але бувають випадки, коли для отримання справжніх посмішок від малюків потрібна допомога батьків. Якщо є учасники зйомки, які неохоче посміхаються, а ви хочете отримати класну індивідуальну фотографію дитини, яка посміхається, попросіть батьків зробити смішне обличчя або щось дуркувате поза камерою. Якщо ви хочете, щоб суб'єкт дивився на камеру, попросіть батьків стати прямо за вами. Батьки знають, що саме змусить розсмішити їх дитину.

Також у кадрі можна мати фотографії з батьками, які спілкуються зі своїми дітьми. Вони часто виявляються одними з улюблених. Фіксуйте справжні взаємодії та ті вирази, які батьки бачать щодня. Поставте когось з батьків та дитину разом і просто попросіть посміхнутися один одному. Часто ця, спочатку, незручна директива змушує їх по-справжньому взаємодіяти разом і ви отримуєте ідеальний результат.

parents (1).jpg

3. Смійтеся над “дурним”

Одна з найефективніших підказок до природного вигляду сімейної взаємодії та справжніх емоційних кадрів - попросити їх посміятися над чимось дурним. Іноді всі одразу дивляться на одну людину, і всі почнуть по-справжньому сміятися. А деколи всі вони дивляться на когось іншого і після секунди здивування всі починають сміятися.

Однак це також може викликати негативну реакцію і цю підказку потрібно використовувати обережно. Деякі діти автоматично вважають, що сміх означає бути неслухняним, або що він повинен супроводжуватися жестикуляцією. У таких випадках кажіть, щоб руки не закривали обличчя.

laugh.jpg

4. Прості обійми
Розмістіть всіх по центру кадру і скажіть: "Тепер усі обіймаються". Ви будете приємно здивовані наскільки природніше виглядають усмішки на фотографіях, де всі взаємодіють у обіймах.

Коли фотографії виглядають справді формальними, важко розслабитися і люди виходять з неприродніми посмішками. А коли вони відчувають себе комфортно, усмішки виходять щирими. Сам факт того, що вас оточують і обіймають ті, кого любите, створює для вас певний комфорт. Іноді можете запропонувати членам сім’ї обійняти одне одного, але переконайтесь, щоб вони все ще дивляться у об’єктив.

hug.jpg

5. Нехай особистості виділяються
Іноді у вас може бути ідеальна фотографія в уяві, але на зйомці є маленькі дітки з великою харизмою. Нехай вони залишаються собою та проявляють свою особистість на сімейних фото. Поповніть родинний альбом харизматичними кадрами дітей, це найкраща пам’ятка для сімейного архіву.

Ви можете спробувати отримати ідеальну сімейну фотографію “для мами”, але не примушуйте робити неприродні пози та емоції, бо це буде історія не про їхню сім’ю.

personality.jpg6. Веселі групові фото

Фотографії гігантських груп часом можуть виглядати дуже тьмяно. Коли у вас в кадрі багато людей, фото може виглядає як сукупність маленьких нудних облич.

Спробуйте отримати кілька фотографій, де люди передають певні емоції. Попросіть всю групу обійняти або поцілувати людину поруч (запропонуйте варіанти, адже ніхто не любить, щоб їм казали, що вони повинні цілувати когось взагалі). Якщо у вас є наречений і наречена, скажіть нехай поцілуються між собою, а всіх інших попросіть повеселитися або якось по-іншому відреагувати на це.

Коли у вас є велика група людей із веселими щасливими обличчями, вона робить фотографію живою, і дивлячись на неї ви не можете не посміхнутися.

big (1).jpg

7. Фіксація життєвих моментів

Вам не завжди потрібні посмішки чи прямі погляди в об’єктив. Візьміть разом сім’ю, яка бере участь у якомусь заході і нехай їх вираження емоцій відбувається природним шляхом. Ці фотографії з життя захоплюють сім'ю такою, якою вони є, прямо тут і зараз. Вам не потрібно створювати нічого складного. Це може бути як пікнік разом з ковдрою та кошиком з їжею, або просто прогулянка, тримаючись разом за руки. Якщо сім’я відходять від вас, попросіть учасників зйомки дивитися один на одного, коли вони йдуть, щоб отримати кілька профільних кадрів та взаємодію один з одним.

life.jpg

8. Зробіть багато фото поспіль

Коли у вас є багато людей, яких можна захопити одразу, шанси на те, щоб отримати всіх із чудовим виразом обличчя одночасно, малі. Тому потрібно знімати серійною зйомкою, щоб мати матеріал з якого буде що обирати.

Може бути так неприємно, коли у вас є ідеальна сімейна фотографія, але один член сім'ї моргає. Тоді момент з серійною зйомкою допоможе уникнути цієї ситуації.

end.jpg

Сподіваємось ці поради зроблять сімейні зйомки ще креативнішими та веселішими, ніж вони є зазвичай :)

Автор: Melinda Smith

Posted on September 27, 2019 .