Ескіз всередині фотографії: детальна інструкція

Автор Leanne Cole

Порадами з цієї статті ви скористаєтеся раз чи, можливо, двічі. Зрештою, детальні пояснення таких процесів допоможуть вам навчитися новому, зрозуміти як працюють інструменти, якими ви, можливо, досі не користувалися. Це допоможе думати по-іншому. 
Прості поради про використання шарів та композицію фотографії. З шарами у Photoshop можна зробити багато всього цікавого, а тут ми будемо працювати над вкладенням екскізу в фото. Наш малюнок не є намальованим вручну, звичайно. Його створено з фотографії за допомогою художніх фільтрів в Photoshop.

Зображення

Вирішити, яке фото використати для такої цікавої задачі, може бути складніше, ніж здається. Потрібно знайти той знімок, де гарно спрацює контраст. Зображення має не загубитися під екскізом на ньому. 

Відкрийте зображення. Якщо ви почали його обробку і воно містить кілька шарів, об'єднайте їх, а тоді скопіюйте цей новий об'єднаний шар, щоби в результаті отримати два. Для копіювання шару натисніть Ctrl/Cmd + J.

Вимкніть верхній шар, натиснувши на значок "око" з ескізом. Так шар зникне, стане тимчасово вимкненим. 

Натисніть на нижній шар, саме його ми будемо змінювати на ескіз (малюнок). 

Створюємо малюнок

Зайдіть в головне меню та натисніть Filters > Filter Gallery або використайте комбінацію клавіш Ctrl/Cmd + F.

Якщо у вас немає доступу до Filter Gallery, то, можливо, через те, що ваше фото має 16 або 32 біта, його потрібно змінити на 8 біт.

Для зміни фото до 8 біт виберіть з верхньої панелі меню: Image > Mode > 8 Bits/Channel. Тепер можна користуватися Filters Gallery.

В галереї є безліч варіантів надання зображенню художнього вигляду. Виберіть той, що вам подобається. Для цього прикладу я використав Graphic Pen, що знайшов в розділі ескізів. Якщо вам не подобаються запропоновані Photoshop, пошукайте чогось цікавішого в Google. 

Додаємо руку

Візьміть кілька картинок, де хтось тримає аркуш паперу. Добре мати багато різних фото при різному освітленні. 

Виберіть фотографію руки з папером. Відкрийте її в Photoshop та використовуйте інструмент Quick Selection, щоб вибрати руку й папір. Вам не треба бути дуже точним, просто виберіть все, що потрібно. Тепер її можна акуратно відредагувати.

Натисніть Ctrl/Cmd + C, а потім Ctrl/Cmd + V. Так ви скопіюєте і вставите виділення на новий шар (в тому ж документі). Проте, якщо повернутися до вихідного зображення і натиснути Ctrl/Cmd + V, так ви вставите руку на фотографію як новий шар. Для цього скористайтесь інструментом переміщення зверху в панелі інструментів (рис. нижче)

Розмір і розміщення руки

Можливо, вам пощастить і рука буде правильного розміру, якщо ні, то його доведеться змінити. Крім того, можливо, треба буде змінювати кут. Це робиться вільним перетворенням (free transform), натисніть Ctrl/Cmd + T, щоб його активувати. Клацання по кутах зробить руку з аркушем більшою чи меншою (утримуйте клавішу Shift, щоб зберегти ті ж пропорції). Якщо навести курсор біля кутів, з'являється маленька крива зі стрілками на кінцях, що дозволить повертати зображення на бажаний кут.

Вище рука виглядає трохи дивно, вона потребує тіней. Зверніть увагу на оригінальне зображення і як там падали тіні. Також враховуйте основне зображення - недоречним буде, якщо світло падає з іншого боку і не гармоніює з малюнком руки.

Створення малюнка на папері

Щоб створити малюнок на аркуші паперу, впевніться, що шар самої фотографії як і раніше невидимий. Він має бути невидимим відколи ви почали робити ескіз.

Додайте маску до шару з рукою й папером. Внизу справа на панелі шарів натисніть на значок маски, (білий прямокутничок з чорним колом в ньому).

Потім переконайтеся, що обрана маска шару. Якщо видно білий контур навколо зовнішньої сторони маски, значить маска вибрана.

Виберіть кисть (Brush Tool) і впевніться, що колір переднього плану обрано чорний. Перейдіть до низу панелі інструментів і знайдіть кольори переднього плану та фону. Якщо зверху білий, натисніть на стрілку над ним для перетворення в чорний (якщо ви бачите інші кольори, натисніть D на клавіатурі для налаштування за замовчуванням чорного та білого).

Можна замалювати маскою весь аркуш паперу чи залишити краї довкола зображення. Тут краї залишено навмисно. Як тільки охоплена вся картинка, натисніть Alt (PC) або Option (Mac) та клацніть на маску. Тепер ви маєте побачити все, що маскували - чорні ділянки є маскою, тому переконайтеся, що не залишилося білих плям. Промалюйте всі білі залишки та видаліть їх. Якщо ви малюєте білим кольором, то, очевидно, колір переднього плану є неправильним. Натисніть кнопку X - це повністю змінить колір, так ви повернетесь до малювання чорним.

Відсуваємо фотографію назад

І ось у вас є малюнок, що видніється через папір. Тепер потрібно зробити так, щоб знову з'явився знімок. Натисніть на значок ока поряд зі зображенням так, щоб його було видно, і побачите, що сам малюнок зник, він тепер позаду фотографії. Щоби побачити малюнок на аркуші знову, зробіть ще одну маску.

Даний спосіб гарний тим, що можна використовувати ту ж маску, як і для шару з аркушем паперу.

Якщо вам треба побачити маску шару, на якій видно малюнок, натисніть Ctrl/Cmd та клацніть на масці. Виділення буде видно рухомим штрихпунктиром. Натисніть Ctrl/Cmd + C, щоби скопіювати виділення. Тоді впевніться, що обрано шар з фотографією та натисніть на значок шару маски, щоби створити новий. Ви отримаєте новий шар маски, такий самий. (Як варіант можна натиснути й утримувати Alt/Opt, захопивши маску шару з "паперового" шару й перетягнувши його до шару зображення. Так скопіюється така ж маску).

Настав час видалити частини, які тут недоречні. Можна використати маску, яка була для шару з рукою. Візьміть кисть та не забудьте зробити чорний кольором переднього плану. Тепер можна накласти маску на ті зайві частини руки, що були виділені інструментом quick selection (швидкого виділення). А значно збільшивши картинку можна скористатися функцією refine edge.

Точні налаштування

Для того, аби рука мала правдоподібний вигляд, їй потрібно додати тінь. 

Додайте новий шар, натиснувши на значок в нижній частині панелі шарів. Це квадратний контур зі складеним кутиком, як правило, розташований поруч з "Кошиком". Чи підіть до Menu > Layer > New Layer.

Ми використаємо інструмент lasso (ласо). Добре було б збільшити масштаб, щоб бачити всі дії. Інструмент масштабування також є на панелі інструментів, чи натисніть букву Z й масштабування з'явиться. Для збільшення або зменшення зображення натисніть Alt або Option, а тоді клацніть на знімок. (примітка: натисніть B, щоб відмінити кисть).

На новому шарі з допомогою ласо почніть малювати під рукою тінь. Тут не потрібно бути надто точним, бо тінь не буде дуже темною. Підіть вгору до Menu > Select > Modify > Feather. У спливаючому вікні введіть потрібну вам кількість оперення. Для нашої картинки було обране значення 5 пікселів. Як варіант можна натиснути Shift + F6.

Додати ділянку з тінню

Заповніть виділену ділянку чорним кольором за допомогою Paint Bucket Tool. При цьому переконайтеся, що колір переднього плану чорний.

Можливо, вам знадобиться додати маску, щоб видалити непотрібні частини руки. Також можна змінити непрозорість шару, тоді тінь стане не такою темною. Повзунок непрозорості (opacity) розташований у верхній частині панелі шарів біля режимів змішування (blending modes). Відрегулюйте її так, щоб все мало природний вигляд.

Щоб скасувати вибір, натисніть Ctrl/Cmd + D.

Все готово!

Підсумок

Деякі з методів, що ми використали для створення картинки з ескізом, можна застосувати для багатьох інших речей. Спробуйте зробити описане вище кілька разів, а тоді подумайте, де вам пригодяться такі способи. 


Posted on November 7, 2016 and filed under корисне.