Фотозйомка танцю

Танець — це рух, почуття, саме життя! Фотографія — статична картинка. Як поєднати ці протилежності і передати всю динаміку і експресію танцю? Такі фотороботи вважаються одними з найбільш складних у виконанні, тому необхідно враховувати деякі нюанси зйомки.

Для того, щоб добре сфотографувати танець, звичайно ж, мало мати хороший і дорогий професійний фотоапарат. Для цього, насамперед, потрібно володіти певними знаннями, досвідом, навичками цієї справи. Навіть недорогим фотоапаратом можна зробити чудові знімки! Ось тому ми і вирішили сьогодні дати декілька практичних рекомендацій по фотографуванню танців фотографам-початківцям, які захотіли взятися за цю захоплюючу справу.

До зйомки потрібно готуватися заздалегідь. Іноді забувши зарядити акумулятор фотокамери або залишивши вдома потрібний об'єктив, фотограф може звести нанівець всю заплановану фотосессію, і зіпсувати настрій не тільки собі, а й тим, кого він мав намір фотографувати, тобто людям, які розраховували по закінченню вечора подивитися на себе збоку. Як показує практика, у новачків це трапляється досить часто. Особливо часто вони забувають прихопити з собою на зйомку довгофокусний об'єктив, яким дуже добре фотографувати танцюючих людей з великої відстані.

Якщо є така можливість, відвідайте генеральну репетицію танцю. Так ви зможете вибрати найбільш вигідні ракурси для фотозйомки, заздалегідь спланувати свої переміщення по залу під час роботи й скласти уявлення про те, які настройки камери знадобляться. Постарайтеся продумати загальну послідовність рухів. Так ви зможете зосередитися на відображенні найбільш важливих, ключових моментів. Якщо не вийде прийти на репетицію, знайдіть інформацію про подібні танці й спробуйте уявити, як краще вести зйомку. Наприклад, європейські бальні танці зазвичай буває зручніше за все знімати з кутка залу. Як правило, пари трохи сповільнюють рух біля краю сцени, і в цей час можна зробити найбільш вдалі кадри.

Якщо ви ведете зйомку клубних або весільних танців, тобто, в основному фотографуєте людей , які не мають модельного досвіду, краще зробити трохи інший акцент. Тут більше значення має не місце зйомки, а психологічна готовність танцюючих. Краще фотографувати тих, хто готовий позувати. «З-за рогу» найчастіше виходять досить комічні знімки. Втім, вони теж часто користуються популярністю, тому не варто зовсім скидати з рахунків цей спосіб. Обов’язково фотографуйте тих, хто вирішив станцювати на якомусь підвищенні: сцені, стільці, стіл і т.п. Такий огляд часто дозволяє зробити дуже гарні знімки. І в будь-якому випадку приготуйтеся до того, що згодом доведеться досить багато редагувати — така специфіка цього жанру.

Технічні вимоги до фотографування танців безпосередньо залежать від особливостей приміщення. Але дуже часто виникають проблеми через особливості освітлення. Воно може бути занадто слабким, а джерела освітлення постійно змінюватися, створюючи особливий антураж. У реальності все виглядає, звичайно, красиво і тільки підкреслює динаміку танцю. Але як пояснити це фотоапарату? Щоб звести до мінімуму можливість виникнення проблем, якщо є можливість, виберіть камеру зі світлочутливістю не менше 1600 ISO. Не потрібно боятися різних експериментів. Фотокамери сьогодні дуже вдосконалені і володіють безліччю різних функцій. Цим потрібно користуватися! Знімайте в різних режимах, на різних витримках і з різними діафрагмами. Але, тим не менш, при зйомці танцюючих людей перевагу потрібно віддавати режиму «пріоритету витримки». Фотографуючи в цьому режимі, ви зумієте підкреслити динаміку самого танцю. А динаміка в танці, як відомо, і є найголовнішою. Різні експерименти в процесі зйомки дуже часто дають свої результати: чудові, незвичайні і красиві фотографії. 

Під час зйомки в жодному разі не можна робити різких рухів. Натискайте на кнопку затвора плавно, без ривків. Не забувайте про те, що під час швидких рухів  в танці люди та їх фігури на знімку можуть вийти змазаними. Якщо ви бачите, що танцюрист збирається зробити щось незвичайне, якийсь цікавий рух або інший складний елемент, потрібно заздалегідь підготуватися до зйомки цього моменту.

Під час зйомки танцю не забувайте стежити за обличчям танцюристів, точніше, за їх мімікою. Цей момент не враховують часом навіть досвідчені фотографи! Адже емоції - це дуже важливо. А що, як не обличчя танцюриста, передає всі його емоції! Міміка відображає стан людини, що знаходиться в танці. Навіть якщо вам вдалося зловити в кадрі чудовий рух артиста, а його обличчя при цьому буде залишатися абсолютно байдужим, то цей знімок навряд чи можна буде вважати хорошим.

 

І наостанок: намагайтеся робити якомога більше кадрів. Фотозйомка танців дуже складна, тому серед загальної кількості знімків вдалих буде зовсім небагато. Однак навіть кілька кадрів, що запам’ятали квінтесенцію життєвої сили та енергію руху, варті того!

Переклад з http://www.takefoto.ru/articles/teoriya_fotografii/1780_fotosyemka_tantsa


Posted on November 27, 2015 and filed under композиція.