Натуральний колір шкіри на фотографіях

Якщо ви займаєтеся портретною фотографією, то для вас напевно дуже важливе значення має правильна передача відтінків шкіри вашої моделі. Як досягти природного кольору шкіри портретованого на фотографії? Це не так складно, як може здатися на перший погляд. Всього лиш потрібно дотримуватися деяких простих правил, про які ми сьогодні й розповімо вам у статті.

Знімайте у форматі RAW

Саме цей формат новачкам у фотографії радять використовувати більшість професійних фотографів. Він якнайкраще передає всі природні кольори і відтінки. Й відтінки шкіри людини в тому числі.

Фотографування у форматі RAW - це повна гарантія того, що інформація, отримана на матриці, збережеться з максимально можливою кількістю вихідних даних, з ними потім можна буде працювати в будь-якому графічному редакторі. І для роботи з кольором шкіри моделі ви, звичайно, отримаєте набагато більше можливостей. Ну, наприклад, відтінки різних кольорів і експозицію вашої фотографії ви легко зможете налаштувати, дивлячись на зображення на великому екрані комп'ютерного монітора, що набагато зручніше. Та й будь-які інші свої (і не лише свої) помилки ви без особливих проблем зможете виправити, якщо знімок зроблений у форматі RAW.

Працюйте з експозицією

Як відомо, такі поняття у фотографії, як пересвіт й недоекспозиція вважаються досить відносними. А це значить, що з деякою часткою впевненості можна сказати, що саме ці два чинники фотограф може використовувати у вигляді одного зі способів компенсації експозиції. Якщо модель, яку ви фотографуєте, має досить бліду шкіру, то злегка недоекспонуйте кадр. У цьому випадку шкіра людини стане трохи темнішою, вона ніби набуде засмаги. А така «засмагла» шкіра на фотографії зазвичай виглядає більш гладкою.

Так само можна скористатися методом посування гістограми вправо. Цей метод дуже корисний. Справа в тому, що він дозволяє вашій фотокамері зібрати якомога більше даних про колір об'єкта зйомки. Цим методом добре користуватися, коли шкіра моделі трошки блідувата, ще не засмагла. За необхідності, вже після зйомки, при постобробці картинки в графічному редакторі ви зможете легко затемнити колір шкіри людини, яку фотографуєте.

Свою назву цей метод отримав через те, що при його використанні експозиція встановлюється таким чином, що більша частина пікселів в тому чи іншому конкретному зображенні розташована ближче до правої сторони «малюнка» гістограми. Але, незважаючи на це, пік гістограми не повинен бути явно пересунутий  вправо.

Не забувайте про баланс білого

Незважаючи на всі поради професіоналів, ви все ще продовжуєте фотографувати у форматі jpg? Тоді це не стане для вас трагедією. В цьому випадку буде потрібно пильно стежити за балансом білого. Тобто удосконалювати свої знімки, а в розглянутому сьогодні випадку - роботу з відтінком шкіри моделі - вже на етапі фотографування. Професіонали вважають, що робота над правильною передачею відтінку шкіри моделі, та й взагалі над всією тональністю зображення, має починатися ще до того, як буде натиснутий спуск фотоапарата. Спеціально для контролю балансу білого фахівцями в цій сфері був розроблений аксесуар, який отримав назву «сіра карта». Штука це дуже цінна, корисна і в господарстві фотографа часом просто необхідна. Тим більше, що вона легка і коштує зовсім недорого. Особливо часто вона стає в пригоді при зйомці на вулиці й подальшій обробці зображення в графічному редакторі. При роботі з «сірою картою» на обробку картинки на комп'ютері витрачається набагато менше часу, та й саме зображення виходить більш природним. 

Враховуйте світло

Фотографія в перекладі означає «світлопис». Не було б світла, не було б і фотографії. Художник малює фарбами, фотограф малює світлом. У фотографії від світла залежить абсолютно все. У тому числі і в портретній фотографії. Що повинен знати і вміти фотограф, та фотограф-портретист зокрема, для того, щоб його роботи були якісними з точки зору техніки, цікавими для глядача, з грамотною, правильною і природною передачею всіх відтінків кольорів? Що потрібно для того, щоб шкіра моделі на вашому  фото була природного тону? Перше, що ви можете зробити для правильної передачі кольору шкіри - це уникати при зйомці прямого сонячного світла. Про те, що на вулиці найкраще фотографувати в тіні - написано вже дуже багато. Повторюватися ми сьогодні не будемо, це абсолютно ні до чого. Ми тільки лише трохи підправимо цю аксіому: фотографувати краще все-таки не зовсім в тіні, а при м'якому й розсіяному світлі. Простіше кажучи, немає зовсім ніякої необхідності заганяти модель для зйомки в глибоку тінь. Спробуйте попрацювати на межі світла та тіні, на кордоні яскравого сонячного світла й місця, де це світло відсутнє. Таке освітлення - одне з найбільш виграшних при зйомці портрета. Справа тут в тому, що ви можете знімати на досить коротких витримках. А світло, у свою чергу, на обличчі моделі створить красивий світло-тіньовий малюнок, вигідно підкреслить її красу. Допомогти створити м'яке та розсіяне світло може природний відбивач. В ролі такого відбивача працюватиме будь-яка світла поверхня. Ну, наприклад, стіна будівлі. А якщо ви знімаєте крупний портрет людини, яка сидить на лавочці - покладіть їй на коліна аркуш білого паперу. У кадр цей лист не потрапить, а ось яскраве сонячне світло цей нехитрий спонтанний аксесуар вирівняє, зробить помітно м'якшим і розсіяним. Якщо у вас з собою не виявиться білого аркуша, то підійде навіть і газета з найближчого кіоску.

Використовуйте технічні параметри своєї фотокамери

Якщо ваш фотоапарат працює тільки в форматі jpg, то всі зображення, створені ним, автоматично записуються в колірному просторі Adobe RGB. А якщо фотокамера дозволяє вам вибрати між форматами RAW і jpg, то колірний простір вам потрібно буде вибрати заздалегідь, перш, ніж почнете фотографувати. У деяких випадках у фотоапаратах за замовчуванням встановлений альтернативний колірний простір Adobe RGB, який отримав назву SRGB. На жаль, його колірний обхват помітно менший, ніж у Adobe RGB. А це може призвести до спотворення загальної палітри кольорів зображення, що позначиться і на правильності передачі кольору шкіри людини в кадрі. Професійні фотографи, що спеціалізуються на зйомці портретів, для правильної передачі тону шкіри моделі рекомендують знімати, увімкнувши опцію, яка називається «Neutral», тобто «Нейтральна». Якщо ж знімати в форматі jpg в режимі «Портрет», то зростає ризик збільшення червоних відтінків на обличчі моделі. Що це означає? А те, що всі плями на шкірі, всі прищики та веснянки на знімку проявляться дуже чітко. Вони можуть стати навіть яскравішими, ніж насправді. А от зйомка в режимі «Neutral» якраз і допоможе згладити всі ці недоліки, зробить шкіру обличчя портретованого природною, а всі її косметичні дефекти - непомітними.

І остання на сьогодні порада. Не забувайте про практику. Будь-яке знання теорії без практики нічого не варте. Як казали старі майстри фотографії, добре фотографує той, хто фотографує багато.

Переклад з http://www.takefoto.ru/articles/teoriya_fotografii/1755_naturalnyiy_tsvet_koji_na_snimkah


Posted on September 28, 2015 and filed under обробка фото.