Чорно-біле фото як з плівки: допоможе Lightroom

Автор Jeremy H. Greenberg

І фотографам-любителям, і професіоналам цікаві чорно-білі фотографії з плівки. Але для зйомки на плівку і її проявку потрібне спеціальне обладнання, яке коштує недешево. Проте, цифрове фото можна відредагувати з програмою Lightroom, щоб воно мало вигляд як з чорно-білої плівки, і руки не будуть пахнути хімікатами. Хоча, якщо часто знімати на плівку, а потім проявляти її, то до запаху звикаєш і навіть починаєш любити.  

Особливості чорно-білих плівкових фотографій

Для того, щоби так змінювати свої цифрові фотографії, потрібно зрозуміти, що ж такого особливого є у чорно-білих плівкових знімках. Якщо ви їх ніколи не бачили, маєте це виправити. Знайдіть старі фотоальбоми, чи журнали з фотографіями, чи підіть до місцевого музею. Можна в мережі пошукати чудові відскановані світлини, та, все ж, краще подивитися їх наживо. 

Найперше, подивітся у якому стилі чорно-біле плівкове фото. Такі знімки, як правило, несуть певну ностальгію, мають вінтажний вигляд. Це відрізняє їх від дуже чітких, добре скомпонованих цифрових фото. На плівці предмети й сцени є більш абстрактними. Хоча, за допомогою сучасних плівок вийде чітке й дуже реалістичне зображення, але її перевага зовсім не в цьому. 

Якщо вам хочеться чіткості та яскравості, знімайте цифрове фото. Плівкові знімки мають вигляд старих, ніби трохи розфокусованих і, безумовно, зернистих. Усі плівки мають зерно, деякі більше, а деякі менше, що, загалом, є еквівалентом цифрового шуму. Якимось фотографіям пасує бути супер чіткими, а інші будуть мати приємний вигляд із зернистістю.

Плівка додасть таємничості

Плівкові фотографії мають свою красу. Глядачеві ніби пропонується додумати зображення, заповнити прогалини, так би мовити. Ледь розмиті предмети та люди відкривають простір для фантазії. Плівкова фотографія дає невичерпні можливості для творчості. 

Як і цифрова фотографія, плівкова - це лише якісно інший матеріал для вираження художнього бачення. Добре, що тепер фотографи мають можливість вибирати те, що їм до вподоби. 

Фото як з чорно-білої плівки: 5 кроків за допомогою Lightroom

1. Встановити високе значення ISO

ISO має бути приблизно між 1600 і 6400. Цифровий шум сучасного фото еквівалентний до зерна в плівці. Саме зерно чи цифровий шум створює ту атмосферу й зовнішній вигляд, який приваблює багатьох.

2. Сфотографуйте щось цікаве

Виберіть головного героя. Обрамлення та композиція мають бути привабливими, уникайте предметів, що відволікають. Якщо на світлині мають бути люди або тварини, зловіть їх емоції. Не забувайте про композиційні прийоми; модель чи предмет може бути в фокусі чи розмитим, все залежить від вас. 

3. Перетворення зображення в чорно-біле

Щоб перетворити фотографію в чорно-білу, натисніть V чи використайте інший метод для такої конвертації в Lightroom. Звичайно, можна зупинитися на кольоровому фото, але зовнішнього вигляду кольорової плівки важче досягти, до того ж це потребуватиме додаткових кроків.

4. Відкрийте Develop модуль в Lightroom

У нижній панелі модуля Develop під назвою Effects виконайте такі налаштування:

  • За допомогою повзунків, встановіть віньєтування Post-Crop Vignetting до -10. Лінзи старих камер, як правило, самі створюють ефект віньєтування на зображенні. Так досягається якість справжньої старої плівки. Навіть світлини відомого Ансельма Адамса славляться затемненими краями. 
  • Встановіть повзунок кількості зерна (Grain Amount) до 50.
  • Налаштуйте розмір зерна (Grain Size) до 50.
  • Встановіть шорсткість зерна (Grain Roughness) до 25.

5. Фінальні штрихи

Порухайте повзунки, спробуйте збільшувати чи знижувати три описані вище значення, щоб досягти бажаного результату. З віньєткою також поекспериментуйте. Всі фото різні й цифрові файли будуть по-різному реагувати на такі коригування чіткості та налаштувань ISO.

На цьому етапі запитайте себе, чи потрібно ще коригувати фотографії, чи допоможе це знімкові. Якщо ви маєте сумніви, залучіть друзів або родичів до перегляду, можливо, вони зможуть його критично оцінити.

Якщо вам сподобався результат, можна створювати власні пресети та застосовувати до серії знімків.

Нижче наведено кілька фотографій у різних жанрах, що зроблені з цифровою камерою, а потім відредаговані методом, описаним вище.


Posted on November 10, 2016 and filed under обробка фото.