Чому варто знімати зранку

Автор: Melinda Smith

Є щось класне в тому, щоб фотографувати при магічному ранковому світлі. Можливо, це пов'язано з додатковими зусиллями, необхідними для того, щоб вийти на свіже ранкове повітря, коли всі вдома ще сплять. Це також може бути через те, що ранкові фотосесії є більш рідкісними, і тому більш особливими. Або ж, причиною є те м'яке, красиве світло, яке відрізняється від світла впродовж дня чи вечора.

girl.jpg

Якщо ви нічна сова і не можете уявити підйом з зручного і теплого ліжка лише щоб зробити кілька кадрів, дозвольте мені переконати вас хоча б спробувати. Бо ви можете стати ранньою пташкою, побачивши те неймовірне ранкове сяйво. 

horses.jpg

Розплануйте

Найкращий час для початку ранкової зйомки - якраз біля сходу сонця. У мене є додаток на телефоні, який показує, коли сонце піднімається в моєму районі в будь-яку дату. Мені подобається починати десь 15 хвилин після сходу сонця. Світло, як правило, досить слабке прямо під час сходу сонця, тому я трохи чекаю, щоб стало світліше, перш ніж почати.

Приємна річ з використанням ранкової золотої години порівняно з вечірньою золотою годиною полягає в тому, що ви можете знімати стільки часу, скільки вам потрібно. Увечері ви повинні ретельно запланувати все, щоб почати. Ви хочете використати найкраще світло якраз при заході сонця, але ви не хочете почати занадто пізно і не мати достатньо часу, перш ніж стане занадто темно. Якщо ви почнете надто рано, то можете завершити перш ніж з'явиться прекрасний золотий захід сонця.

Ранкове світло світанку простіше в роботі. Ви починаєте з сяючого світла і знімаєте, поки не закінчите. Без жодних втрат.

family.jpg

Ранкова погода зазвичай добра

Залежно від того, де ви живете, уранці може більше щастити з погодою. У моїй місцевості вона, як правило, менш вітряна, ніж вдень. Більшість ранків спокійні і тихі. Часто є слабкий туман, що не перешкоджає жодному напрямку зйомки, тому ви можете використовувати фони у своїй повній мірі.

Звісно, випадки з чудовою погодою вранці трапляються не завжди, але частіше ранкова пора- чудовий час для зйомок.

Менш позитивними бувають зйомки у холодні часи року, коли ранки прохолодні. Я просто застерігаю клієнтів, щоб одягались тепло, а сама одягаю рукавички без пальців і пальто з кишенями, тому я намагаюсь тримати руки в теплі, наскільки це можливо.

twins.jpg

Ранкове світло має особливу якість

Ранкове світло має м'якість, якої ви не побачите вдень чи вечорами. Це виглядає, ніби воно ніжно огортає модель і має трохи меншу інтенсивність, ніж світло опісля ранку. 

Ви безпроблемно можете розташувати модель на сонці, бо світло ще не таке жорстке. Тіні на обличчях не так яскраво виражені і все виглядає трохи м'якше. Світло, як правило, не настільки тепле, як у вечірній час, тому іноді я додаю тепла в пост-обробці, але є випадки, коли прохолодне світло просто приголомшує. 

friends.jpg

Відрізняйтесь, вчіться новому

Багато разів, коли я віддавала клієнтам фото з ранкових зйомок, люди казали мені, що їм дуже подобаються фото, але вони не розуміють, що саме робить їх такими особливими. Більшість фотографів фотографують в вечірню золоту годину, і ця невелика відмінність, яка є на ранкових фото трохи відрізнятиме вас поміж інших. 

Я не знімаю всі фотосесії зранку, часто вони проходять пізніше, але якщо робити щось по-іншому, це виділить вас і розкриватиме нові шляхи для креативу і творчості. 

Кожного разу, коли ми робимо щось трохи по-іншому, ми вчимось чомусь новому і відкриваємо нове, що підносить навички фотографії на новий рівень. Зйомки зранку це якраз те, що може відкрити нові простори для роботи. 

sisters.jpg

Прокидайтесь

Як вам переконати клієнтів прокинутись рано-вранці і підготуватись до зйомки, коли натомість вони могли поспати довше? 

Найкращий спосіб переконати когось - показати результати. У мене були клієнти, які прокидались о 4 ранку, щоб підготуватись, бо гарні фото були їм важливіші за кілька годин сну. Вони завжди можуть поспати трохи пізніше. Якщо ви вмовите одну людину спробувати, то зможете вмовити багатьох інших, які вже бачитимуть результати таких зусиль. 

Ось побачите, вам сподобається відчуття, що ви робите щось прекрасне з самого ранку, а решту часу зможете редагувати фото чи відпочивати. Тому поставте будильник і дайте шанс ранковому світлу! 

family2.jpg
Posted on June 15, 2018 and filed under портрет, світло, light.