9 найпоширеніших помилок в beauty фотографії

Автор Julia Kuzmenko McKim

Я дуже часто помічаю, що початківці допускають прикрі помилки при б'юті зйомці. Тому мені хотілося б звернути на них увагу та показати як виправити. 

Протягом двох років я навчалася на курсах фотографії в Австралії. Викладачі так часто втовкмачували нам правила, що я знала все "на зубок". Але завдяки такому повторюванню я точно знала як діяти, коли справа дійде до зйомки. 

Якщо часто щось повторювати, одного разу ви все-таки це запам'ятаєте. Тоді правила, викладені в цій статті, можливо стануть вам у пригоді. 

І, звичайно ж, все, що написано тут, є суто моєю особистою думкою. Ви не мусите погоджуватися з кожним пунктом, просто візьміть те, що вам подобається. Сподіваюся, що це допоможе вам фотографувати краще.

1. Думати, що ви не зможете самі цього зняти

На мою думку, це найбільша помилка фотографа. І якщо ви маєте сумніви чи вам вдасться зйомка такого роду, то просто не хочете виходити за рамки своєї зони комфорту. У вас немає знайомих красивих моделей, досвідченої команди помічників, сучасної студії, дорогого обладнання, освітлювальних приладів? Ну, багато хто так починав.

В наші дні згуртувати команду легше, ніж було колись. Соціальні мережі, різні спільноти.. Так, не завжди помічники виправдають ваші очікування, та хай вас це не засмучує. З часом ви таки знайдете партнерів. Можливо, у вашій команді немає нікого досвідченого? Коли багато знімати, збиратися разом та аналізувати роботу одне одного (а, також, моделей, стилістів, візажистів...), то ріст вам забезпечено!

У вас немає доступу до фотостудії? Думаю, вам буде цікаво дізнатися, що більша частина знімків з мого портфоліо зроблена у моїй вітальні та підвалі. На щастя, для б'юті фото, зазвичай, потрібно зовсім мало місця. Краса крупним планом вимагає лише невеликий куточок та стіну.

Б’юті портрети для приватних клієнтів можна назнімати будь-де - на дивані, на балконі, на підлозі, на вулиці... Та практично всюди!

Вам не по кишені дорогі лампи, професійна камера й об'єктиви? Фотографуйте тим, що є. Купіть найдешевше "світло", якщо не можете дозволити собі професійні освітлювальні прилади. Ваші навички та вміння бачити, "відчувати" світло, зловити гарний ракурс та вміння донести моделі ваше бачення важить більше, аніж володіння популярними брендами й дорогим обладнанням. Практика творить професіонала.

Тому не шукайте собі відмовок, просто знімайте. 

Ось деякі з моїх найулюбленіших фото, знятих в домашніх умовах.

Нижче не зовсім beauty портрет, але ви вловили зв'язок, правда?


Натисніть на зображення, щоби побачити процес постобробки в покадровому відео:

2. Використання неправильного об'єктива

При б'юті зйомці, як правило, більшу частину довкілля не потрібно включати в кадр, тому вам не підійде ширококутний об'єктив. Крім того, всі лінзи з фокусною відстанню менше 70-100mm спотворюють риси обличчя та пропорції при дуже близькій зйомці. 

Мені видно невелике спотворення навіть на фото, знятих з 70мм об'єктивом. Отже, майте на увазі, що чим більше простору в кадрі займає обличчя моделі, тим з більшої фокусної відстані рекомендується знімати. Якщо ж ви готуєте зйомку максимально зблизька, то доречним буде макро-об'єктив.

3. Використання некоректних освітлювальних приладів

Завжди пам'ятайте, що проблемну шкіру та шкіру моделей старшого віку потрібно знімати з м'яким світлом. Великий софтбокс, розсіяне світло, заповнені тіні - все це полегшить вам постобробку та зробить портрет приємним на вигляд. 

Бічне освітлення підкреслить нерівну текстуру шкіри, а в б'юті фотографії цього краще уникати. Тому світло має бути не тільки м'яким, але й розміщеним правильно.

Якщо у вас є лише срібний відбивач, можна використати пергаментний папір (папір для випічки) в якості дифузора. Це пом'якшить світло.

Ви, напевне, це знаєте, але, про всяк випадок, я наголошу:  

  • Пряме освітлення дає жорсткі темні тіні. Чим менше джерело світла щодо розміру об'єкта, або чим далі воно від об'єкта, тим жорсткішими та темнішими будуть тіні. Найжорсткіше світло йде від точкового джерела, невеликого або розміщеного достатньо далеко, його фактичний розмір не має значення. Це можна порівняти з сонцем в ясний день, яке освітлює об'єкт. 
     
  • Розсіяне світло падає на об'єкт з багатьох напрямків, створюючи світлі тіні, чи навіть без них. Чим ближче джерело світла або чим більше воно по відношенню до розміру об'єкта, тим м'якшими й світлішими будуть тіні. Це можна порівняти з дуже похмурим небом, коли все небесне полотно стає джерелом світла, чи з великим вікном з північної сторони будівлі.

4. Зйомка з рівня вище очей моделі

Звичайно, це не є правилом для всіх типів б'юті фото, проте, завжди майте на увазі, що така зйомка робитиме шию фотографованого коротшою.

Коли моя модель сидить на стільці під час знімання, я майже завжди присідаю, чи навіть стаю на коліна. Попросіть модель дивитися трохи вгору, зовсім злегка, так її шия візуально подовжується, надає фотографованій витонченого, елегантного, майже королівського вигляду. 

5. Зйомка здалека 

В fashion фотографії та editorial прийнято знімати максимум оточення, тому тут доречно фотографувати ширококутним об'єктивом. В beauty photo ми, як правило, зосереджені на обличчі, тому маємо бути ближче до нього.

Погортайте журнали з б'юті фотографіями чи рекламою косметики - ви помітите, як мало негативного простору зазвичай залишається навколо голови моделі.

6. "Виправлю пізніше в Photoshop"

Аби постобробка зайняла у Вас якомога менше часу, фотографуйте вдумливо та уважно. Навіть, якщо ви гуру Photoshop, економте свій час - фіксуйте волосся моделі, замовте професійний макіяж та підготуйте одяг.

Якщо візажист та перукар зможуть залишитися на час зйомки - це супер! Вони виправлятимуть всі недоліки вже в процесі знімання. 

Також, якщо ви знімаєте для клієнта та ретушувати зображення будете не ви, то зробите й клієнтові, й ретушерові величезну послугу таким чином. 

7. Не переглядаєте зняті щойно фото на камері

Фотографи часто ігнорують зняті зображення, продовжують клацати, не перевіряючи що ж там виходить. Така зйомка може провалитися. Вже спочатку налаштуйте камеру відповідно до світлових умов, і впродовж зйомки дивіться, що у вас виходить. 

Мені особисто це вдалося не відразу. Був випадок: модель працювала дуже добре - красиві пози, виразні емоції - я була дуже задоволена! І вже відзнявши купу фотографій, я глянула на екран камери - освітлення було не найкращим... 

Або ще картинка буває пересвіченою чи затемною... Перевіряйте те, що знімаєте. 

Тепер це ввійшло в звичку - перевіряти екран камери після кожних 4-7 кадрів. Якщо я впевнена, що освітлення налаштоване як слід, то можу нарешті зосередитись на моделі.

8. Відсутність спілкування

Говоріть з моделлю під час зйомки, це допоможе їй розслабитись. Що дасть кращі фото. 

Хай модель почуває себе комфортно, поки ви намагаєтесь скомпонувати кадр. Скеруйте її, заохочуйте до красивих поз, хваліть. 

Я впевнена, що гарне б'юті фото вийде тоді, коли є взаєморозуміння між фотографом і моделлю. 

І застереження щодо доторків до моделей: якщо вам потрібно поправити її волосся чи одяг, м'яко попросіть дозволу. Так ви виявите їй свою повагу та професіоналізм. 

9. Надміру оброблена шкіра

Цей пункт не про зйомку, але так можна відрізнити гарне фото від непрофесійного. Проте, фотографи допускають цю помилку частіше, ніж будь-яку з перелічених вище.

При ретуші шкіри метою є збереження текстури, кольору та тону. Шкіра має виглядати свіжою та  здоровою. Якщо ви лише початківець в б'юті фотографії, то наперед ознайомтесь з основними принципами ретуші для цього жанру фото.
А тоді зосередьтесь на роботі з інструментами для ретуші обличчя та волосся. Якщо ви навчилися ними користуватися, приступайте до вивчення техніки Frequency Separation (Частотне розділення). Вона допоможе вам редагувати кольори й відтінки окремо від текстури шкіри, так ви досягнете найкращих результатів.

фото та ретуш Mikhail Malyugin

фото та ретуш Mikhail Malyugin


Posted on April 24, 2017 and filed under корисне.